Застосовується для накладення асептичної пов'язки пораненим і обпаленим. Накладена пов'язка забезпечує захист рани від вторинного зараження мікробами і сприяє зупинню кровотечі.
ППІ складається з бинта довжиною 7 м, шириною 10 см і двох стерильних ватно-марлевих подушечок розміром 17 X 32 см. Одна з подушечок закріплена на кінці бинта, інша рухлива. Завдяки цьому при наскрізних пораненнях мається можливість закрити за допомогою одного пакета два кульових отвори (вхідний і вихідний). Кольоровими нитками позначені поверхні подушечок, за які можна братися руками при накладенні пов'язки. Для закріплення пов'язки в пакеті є шпилька. Уміст пакета упакований у паперову, а потім герметичну оболонку з прогумованої тканини.
Для розкриття пакета прогумовану оболонку розривають по наявним на ній надрізам. З-під краю паперової оболонки дістають шпильку і вколюють в одяг у зручному місці. Потім звільняють бинт і подушечки від паперової оболонки. Взявшись однією рукою за кінець бинта, де нерухомо прикріплена одна з подушечок, а іншою - скатку бинта, руки небагато розводять у сторони. При цьому бинт витягається, а подушечки розправляються. Щоб не порушити стерильність подушечок, особливо тих поверхонь, що накладаються на рани, подушечки треба брати за сторони, на яких маються рядки кольоровими нитками. У випадку накладення пов'язки на наскрізне поранення подушечки розсовують на потрібну відстань, прикладають до ран по обидва боки і закріплюють бинтом. Кінець бинта фіксують шпилькою. У залежності від величини рани чи опіку подушечки накладають розгорнутими, складеними вдвічі, обидві подушечки друг під другом чиодна поруч з іншої. Якщо область рани закрита одягом (взуттям) її варто розрізати по шві (халява по задньому шву) і пов'язку накласти через розріз.
Пакет перев'язний універсальний (ППУ)
Може бути в особового складу замість ППІ. На відміну від ППІ на внутрішній поверхні подушечок пакета універсального шари марлі замінені нетканим металізованим матеріалом. Зберігаючи вбираючу здатність стосовно раневому відокремлюваного, цей матеріал володіє неприлипністю до рани.
При проникаючих пораненнях грудей, що супроводжуються пневмотораксом, для припинення чи зменшення надходження повітря в порожнину плеври застосовують герметизуючу пов'язку. З цією метою на рань накладають внутрішньою стороною прогумовану оболонку ППУ (ППІ), потім подушечку і рань туго бинтують.
Пакет перев’язувальний індивідуальний (ППІ) 1- загальний вигляд: 2-склад та порядок |
Пантоцид у таблетках
- є хлорвмістимим засобом для знезаражування води. Одна таблетка забезпечує надійне знезаражування однієї фляги (800 г) води. Через 30—40 хв після розчинення таблетки воду можна застосовувати для пиття.
У різних клімато-географічних умовах як індивідуальні засоби різного призначення додатково використовують:
— окуляри захисні для захисту органа зору від сильного ультрафіолетового випромінювання в пустельних, засніжених, гірських і північних районах;
— медикаментозні засоби для відлякування кровососущих комах-репелентів (рідини, креми, аэрозоли);
— сітки захисні для захисту обличчя і голови від кровососущих комах (гнус, комарі, москіти і т.п.) у тайгових і заболочених районах. Перед застосуванням сітки просочують репелентом.
Аптечка військова
Особовий склад, що виконує бойову задачу в об'єктах військової техніки, для надання першої медичної допомоги у випадку поранення забезпечується груповими засобами медичного оснащення - різними аптечками (військова, для літальних апаратів і ін.).
До складу аптечки військової входять: пантоцид у таблетках (для знезаражування води), 5% розчин йоду в ампулах (антисептик), 10% розчин аміаку в ампулах (збудник дихального центра), косинки для пов'язок, стерильні бинти і пов'язки медичні малі, палять кровоспинної гумової стрічковий, шпильки безпечні. Ампули з розчинами йоду й аміаку у верхній частині мають ватно-марлевий перепліт, що створює зручності при користуванні цими засобами. Предмети, що входять в аптечку, розміщені в спеціальному металевому футлярі, що закріплюють на чи борті в кабіні бойової техніки на видному місці. На кришку футляра наносять знак Червоного Хреста.
Для надання першої медичної допомоги особовому складу підрозділів і забезпечення виносу поранених з полю бою санітар і санітарний інструктор оснащуються сумкою медичною військовою, шоломом для поранених у голову (ШР), носилками санітарними і лямками санітарними, а в танкових підрозділах - и лямками санітарними спеціальними.
Заняття2