Стрільба по нерухомій цілі
Ціль: грудна фігура з колами (мішень № 4) на щиті 0,75х0,75 м, що встановлена на висоті очей того, хто стріляє, нерухома.
Дальність до цілі: 25 м.
Кількість боєприпасів: 5.
Час на стрільбу: необмежений.
Положення для стрільби: стоячи.
Оцінка:„відмінно" - вибити 35 очок; „добре" - вибити 30 очок; „задовільно" - вибити 25 очок.
Га вправа навчальних стрільб
Стрільба з місця по нерухомій цілі Ціль: грудна фігура (мішень № 6), що з'являється тричі по 8 с із проміжком 4-5 с.
Дальність до цілі: 25 м.
Кількість боєприпасів: 3.
Час на стрільбу: обмежений часом показу цілі.
Положення для стрільби: стоячи.
Оцінка:„відмінно" - уразити ціль трьома кулями; „добре" - уразити ціль двома кулями; „задовільно" - уразити ціль однією кулею.
Вправа контрольних стрільб ( ВКС)
Стрільба по нерухомій цілі
Ціль: грудна фігура (мішень № 6), що з'являється на необмежений час.
Дальність до цілі: 25 м.
Кількість боєприпасів: 3.
Час на стрільбу:необмежений.
Положення для стрільби: стоячи.
Оцінка:„відмінно" - уразити ціль трьома кулями; „добре" - уразити ціль двома кулями;„задовільно" - уразити ціль однією кулею.
Військово-медична підготовка
№ Теми | Найменування темизаняття | Кількість годин |
1. | Табельні засоби індивідуального медичного забезпечення особового складу: аптечка індивідуальна (АІ), аптечка військова(АВ), пакет перев’язочний індивідуальний (ППІ), пакет протихімічний індивідуальний (ІПП-8), пантоцид. Призначення, порядок і правила використання. | |
Перша медична допомога при пораненнях і кровотечах. Накладення пов’язок при різних пораненнях: на голову, грудну клітку, верхні та нижні кінцівки. Використання табельних та підручних матеріалів для зупинки кровотечі. | 1.30хв. | |
3. | Перша медична допомога при переломах кісток, вивихах та ударах. Використання підручних матеріалів на полі бою для мобілізації переломів кісток. | 50хв |
Всього | 3.20 хв. |
Заняття 1
Табельні засоби індивідуально-медичного забезпечення особового складу.
Для надання само- і взаємодопомоги на полі бою особовий склад Збройних Сил України забезпечується засобами індивідуального медичного оснащення: аптечкою індивідуальною, індивідуальним перев'язним пакетом, індивідуальним протихімічним пакетом і пантоцидом у таблетках.
Аптечка індивідуальна (АІ) призначена для забезпечення військовослужбовців комплектом медичних засобів для негайного індивідуального вживання при безпосередній загрозі чи відразу після застосування противником зброї масового ураження.
Аптечка індивідуальна(АІ) |
Складові засоби АІ розміщуються в пластмасовому футлярі. На внутрішній стороні кришки футляра, на кольоровому вкладиші, приводиться перелік і вказується призначення кожного препарату. Усі лікарські засоби аптечки готові до застосування: одні у виді розчинів для ін'єкцій знаходяться в шприц-тюбиках, інші — у таблетках у пеналах. Ковпачки шприц-тюбиків і пенали мають різний колір, що дозволяє легко відрізняти препарати один від одного. Різна форма футлярів для таблетированих лікарських засобів дає можливість знаходити потрібні ліки на дотик. Для кожного препарату у футлярі аптечки мається визначене місце.
У гнізді 1 у шприц-тюбику з червоним ковпачком знаходиться 1 мл 0,1% розчину атропіну сульфату, що застосовується як антидот при отруєнні фосфор-органічними отруйними речовинами (ФОР). Протиотруту варто негайно увести внутрем’язево у випадку появи ранніх симптомів ураження ФОР: затруднення дихання, рясна слинотеча, порушення зору.
Гніздо 2 — резервне. У гнізді 3 міститься шприц-тюбик із протибольовим засобом. Ковпачок цього шприц-тюбика безбарвний. Протибольовий засіб застосовується при опіках, пораненнях і переломах кісток із метою зменшення болючих відчуттів. Уводять, як і протиотруту, внутрим’язево.
Щоб увести лікарський засіб за допомогою шприц-тюбика, варто взяти його за підставу в одну руку, а вказівним і великим пальцями іншої руки — за ребристий ободок ковпачка, повернути ковпачок по годинній стрілці і, надавлюючи, подати його по капсулю убік тюбика до упора. При цьому мандрен голки своїм кінцем проколе мембрану, що закриває горловину тюбика. Потім необхідно зняти ковпачок. Розслабивши ногу, при невеликому зусиллі швидко вводять голку в м'які тканини верхньої третини чи стегна у верхній зовнішній квадрант сідниці. Потім потрібно видавити вміст тюбика і, не розтискаючи пальців, вийняти голку. Голку можна вводити в м'яз і через одяг.
У гнізді 4 розміщаються два пенали гладкої циліндричної форми малинового кольору. У кожному пеналі по 6 таблеток радіозахисного засобу. При погрозі опромінення проникаючою радіацією приймаються відразу 6 таблеток (вміст одного пеналу). При триваючому опроміненні, наприклад при перебуванні на місцевості, зараженої радіоактивними речовинами, через 4—5 год треба прийняти повторно 6 таблеток (уміст другого пеналу).
У гніздах 5 і 6 у двох пеналах прямокутної форми знаходиться по 8 таблеток протибактеріального засобу — антибіотик широкого спектра дії. При пораненнях, чи опіках погрозі бактеріального зараження приймають одноразово 8 таблеток препарату, через 6— 8 год — повторно 8 таблеток із другого пеналу.
У гнізді 7 у круглому ребристому пеналу блакитного кольору містяться таблетки противорвотного засобу - етаперазин. Його приймають по одній таблетці при погрозі опромінення чи відразу після нього, з появою нудоти, блювоти— первинної реакції на вплив проникаючої радіації.
Етаперазин приймають і при нудоті в результаті контузії чи травми.
Таблетовані препарати при прийомі по можливості запивають водою.