У переднє положення затворна рама із затвором повертається під дією зворотного механізму, за допомогою затвора досилається черговий патрон з магазина в патронник і закривається канал ствола, а затворна рама виводить шептало автоспуску з-під взводу автоспуску курка. Курок стає на бойовий взвод. Замикається затвор поворотом навколо поздовжньої осі вправо, в результаті чого бойові виступи затвора заходять за бойові упори ствольної коробки.
Якщо перекладач встановлений на автоматичний вогонь, то стрільба буде тривати доти, поки натиснуто спусковий гачок і в магазині є патрони.
Якщо перекладач встановлений на одиночний вогонь, то при натисканні на спусковий гачок відбудеться тільки один постріл; щоб зробити наступний постріл, необхідно відпустити спусковий гачок і нажати на нього знову.
Стовбур служить для спрямування польоту кулі. Всередині ствол має канал з чотирма нарізами, що в’ються зліва вгору направо. Нарізи служать для надання кулі обертового руху.
стовбур
Зовні ствол має основу мушки з різьбленням для навинчивания дульного гальма-компенсатора і втулки для стрільби холостими патронами, газоотводное отвір, газову камеру, сполучну муфту, колодку прицілу і на казенному зрізі виріз для зачепа викидача.
Дульне гальмо-компенсатор служить для підвищення купчастості бою та зменшення енергії віддачі. Він має дві камори: передню і задню (з круглим отвором в них для вильоту кулі).
Ствольна коробка призначена для того, щоб з’єднувати частини і механізми автомата, закривати канал ствола затвором і замикати затвор. У ствольній коробці міститься ударно-спусковий механізм. Зверху коробка закривається кришкою.
Кришка ствольної коробки оберігає від забруднення частини й механізми, поміщені в ствольній коробці.
Прицільне пристосування служить для наведення автомата на ціль при стрільбі на різні відстані і складається з прицілу і мушки. Приціл включає колодку прицілу, пластинчасту пружину, прицільну планку і хомутик. На прицільній планці прицілу нанесена шкала з поділками від 1 до 10 і буквою «П». Цифри шкали позначають покладену дальність стрільби в сотнях метрів, а буква «П» – постійну установку прицілу, що відповідає прицілу 3. Мушка вгвинчена в полозок, який закріплюється воснові мушки.
Приклад і пістолетна рукоятка забезпечують зручність при стрільбі.
Затворна рама з газовим поршнем призначена для приведення в дію затвора та ударно-спускового механізму. Затвор служить для того, щоб досилати патрон упатронник, закривати канал ствола, розбивати капсуль і витягати з патронника гільзу (патрон).
Поворотний механізм призначений для повернення затворної рами із затвором в переднє положення.
Газова трубка зі ствольною накладкою направляє рух газового поршня і оберігає руки автоматника від опіків при стрільбі.
За допомогою ударно-спускового механізму курок спускають з бойового взводу або з взводу автоспуску, завдають удару по ударнику, забезпечують ведення автоматичного або одиночного вогню, припиняють стрілянину; крім того, він призначений для запобігання пострілів при незапертом затворі і для постановки автомата на запобіжник.
Цівка служить для зручності дій з автоматом і для оберігання рук автоматника від опіків.
Магазин призначений для приміщення патронів і подачі їх в ствольну коробку.
Штик-ніж приєднується до автомата для ураження противника в бою, а також може використовуватися в якості ножа, пилки (для розпилювання металу) і ножиць (для різання дроту). Для носіння багнета-ножа на поясному ремені служать піхви. При необхідності вони використовуються разом з багнетом-ножем для різання дроту.
Бойовий патрон складається з кулі, гільзи, порохового заряду і капсуля. 5,45-міліметрові патрони (рис. 37) випускаються з звичайними і трасуючими кулями. Головна частина трасуючою кулі пофарбована в зелений колір. Для імітації стрільби застосовуються холості (без кулі) патрони, стрільба якими ведеться із застосуванням спеціальної втулки.
Заняття 3