Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вирішення земельних спорів




Практичне завдання №1.

Фермер Д. використовував на праві власності земельну ділянку сільськогосподарських угідь площею 20 га. Навесні він звернувся до райдержадміністрації із заявою про надання йому в оренду ще 20 га з метою організації літніх відгінних пасовищ.

Глава райдержадміністрації, розглянувши заяву, своїм розпорядженням відмовив фермеру в наданні додаткової земельної ділянки, мотивуючи це відсутністю вільних земель запасу.

Фермер Д. оскаржив розпорядження в господарському суді.

Чи підлягає скарга задоволенню?

Скарга не підлягає задоволенню, так як подання земель сільськогосподарського призначення (комунальної власності) в межах населеного пункту належить до повноважень органів місцевого самоврядування, а подання земель сільськогосподарського призначення державної власності належить до повноважень органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин його територіальних органів.

(Чому надана відмова?)

 

Практичне завдання №2

2003 р. міськими жителями були надані в оренду строком до 2007р. земельні ділянки по 0,08 га. для індивідуального городництва. 2007 року громадяни звернулись до сільської ради з вимогою про передачу їм у приватну власність указаних земельних ділянок, посилаючись на Закон України «Про оренду землі», за яким орендарі мають право на отримання орендованої земельної ділянки у власність.

Вирішіть справу.

Вирішення справи:

Згідно ст. 36 ЗКУ громадянам можуть надаватись земельні ділянки для індивідуального господарства із земель державної або комунальної власності лише на умовах оренди. Вимога громадян щодо передачі їм земельних ділянок у власність для городництва є неправомірною оскільки …………..(поясніть чому).

Висновки та пропозиції.

Ситуаційні задачі є важливим елементом у структурі інтерактивних методів у вивченні ГЕОГРАФІЇ та спрямовані на вирішення реальних життєвих проблем. Саме застосування таких вправ на УРОКАХ дозволяє побудувати навчальний простір для самореалізації ШКОЛЯРІВ. Таким чином необхідність їх використання зумовлена бажанням досягти якісно нової географічної освіти, яка відповідатиме сучасним вимогам розвитку суспільства.

Громадяни, зацікавленні в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної передачі, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.

Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відвелення.

Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохороним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури і охорони культурної спадчини та подається на розгляд відповідної місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.

Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

Надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.

Умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт.

До клопотання про відведення земельної ділянки додаються документи, що обгрунтовують її розмір, призначення та місце розташування.

Відповідно районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадчини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об`єктах, які їй підлягають, подаються до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених земельним законодавством, приймають рішення про надання земельної ділянки.

 

 

Використані джерела.

1. Кодекс законів про працю України // Затверджується Законом № 322-VIII від 10.12.71 ВВР, 1971, додаток до № 50, ст. 375;

2. Закон України «Про охорону праці» // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 49, ст.668;

3. Наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду «Про затвердження Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин» від 26.03.2010 № 65 – Режим доступу:http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0293-10;

4. Наказ Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження Примірної інструкції з охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин» від від 5.09.2013 № 443 – Режим доступу:http://minrd.gov.ua/data/normativ/000/000/62827/Prim;

5. Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПіН 3.3.2.007-98, затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.1998 № 7 Режим доступу:http://mozdocs.kiev.ua/view.php?id=2445;

6. Крушельницька Я. В. К 84 Фізіологія і психологія праці: Підручник. К.: КНЕУ, 2003. 367 с.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1552 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2212 - | 2047 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.