Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вирішення ситуаційних задач з питань управління земельним фондом




Правовий режим земель сільськогосподарського призначення.

Практичне завдання №1.

Через потребу проведення реконструкції державного комерційного підприємства «ТДК» виникла необхідність у додатковому виділенні земельних ділянок площею 3 га.

Міністерство, якому підпорядковане підприємство, прийняло рішення про надання останньому в постійне користування 3 га земель для будівництва котельні та складських приміщень за рахунок земель запасу.

Природоохоронна прокуратура внесла подання, мотивуючи його тим. Що зазначені 3 га земель виділені за рахунок земель сільськогосподарського призначення, які в першу чергу повинні надаватись для потреб сільськогосподарського виробництва, а не для спорудження промислових об’єктів.

Чи правомірне рішення Міністерства? Чи обґрунтоване подання природоохоронної прокуратури? Вирішіть справу.

Вирішення справи:

Згідно статті 22 Земельного Кодексу України: Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядку їх використання: «Землями сільськогосподарського призначення визначаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності».

Підприємство «ТДК» відноситься до Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства, відношення до надання земельної ділянки немає. Керуймось ЗКУ ст. 22 рішення міністерства не є правомірним оскільки на землях сільськогосподарського призначення будівництво котельні та складських приміщень заборонено через невідповідність земельного призначення ділянки. Стосовно подання природоохоронної прокуратури звертаючи увагу на вище наведену статтю є обґрунтоване.

(Доопрацювати!)

 

 

Практичне завдання №2.

Громадянин Гринюк Ю. В. звернувся до сільської ради із заявою про приватизацію земельної ділянки, що розташована під належним йому у селі Коршів житловим будинком. Сільська рада задовольнила його заяву.

Районний прокурор виніс протест на рішення сільради з мотивів його невідповідності чинному законодавству, оскільки с. Коршів входить до складу Чорноморського біосферного заповідника, землі якого не підлягають передачі у приватну власність.

Дайте характеристику правового режиму земель, на яких знаходяться біосферні заповідники. Чи підлягає протест задоволенню? Відповідь обґрунтуйте.

Вирішення справи:

ЗУ "Про ПЗФ України" у ст. 3 - Класифікація територій та об'єктів природно-заповідного фонду України - визначено, що до природно-заповідного фонду України належать:

- природні території та об'єкти: природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища.

- штучно створені об'єкти: ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва.

- Заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва залежно від їхньої екологічної та наукової, історико-культурної цінності можуть бути загальнодержавного або місцевого значення.

- пам'ятки природи поділяються на комплексні, ботанічні, зоологічні, гідрологічні та геологічні.

Розглянувши цю справу та спираючись на ст..43 Земельного кодексу землі природно-заповідного фонду. Ч1.Землі природно-заповідного фонду – це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об’єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову та іншу цінність, яка відповідно до закону надано статус території та об’єктів природо-заповідного фонду, та пн1.ст.45 Використання земель природо-заповідного фонду можуть перебувати у державній та комунальній формах власності.

(До чиїх повноважень належить розпоряджається даними землями?)

Звідси можна зробити висновок, що з однієї сторони протест районного прокурора підлягає задоволенню, з іншої сторони рішення сільської ради є теж правомірним. Проте під час прийняття с.Коршів до Чорноморського біосферного заповідника були допущенні помилки. А саме те, що земельна ділянка громадянина Гринюк Ю. В. не була внесена,до складу земель громадської та житлової забудови села. Оскільки громадянин має право власності на житловий будинок, то й має право на приватизацію земельної ділянки згідно ст. ….. ЗКУ.

 

Практичне завдання № 3.

Прокуратурою Грушевського району Хмельницької області в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законодавства проведено перевірку, в ході якої виявлено наступне.

Із земель запасу Мишинська сільська рада надала фермеру Петрів Н. в оренду пасовище вздовж русла річки Альма площею 30,4 га строком на 40 років для ведення фермерського господарства.

У процесі господарювання фермер у заплаві річки почав розорювати заплавні землі, здійснювати розчищення русла річки, викопувати впоперек її русла ставки, створювати паралельно руслу річки канали та гідротехнічні споруди з метою подальшого риборозведення. Зазначена діяльність проводилася без погодження та отримання дозволів, оформлення технічної документації та експертних оцінок.

Прокуратурою Грушевського району порушено кримінального справу щодо посадових осіб Мишинської сільської ради, а прокурор району звернувся до суду з позовом про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним.

Чи передбачено земельним законодавством узгодження описаних дій фермера з органами влади, отримання дозволів та експертних висновків, оформлення технічної документації?

Чи достатньо було у прокурора підстав для порушення кримінальної справи.

Яке рішення має прийняти суд?

Розглянувши справу і звернувшись до ст..24 Земельного кодексу Права та обов’язки орендодавця «Орендодавець має право вимагати від орендаря:

- Використання земельних ділянок за цільовим призначенням гідно до договору оренди;

- Дотримання від орендаря екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів;

- Дотримання водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони.

Згідно вище указаної статті орендар порушив всі її вимоги. Згідно цього спираючись на ст. 32 ………… Припинення договору оренди шляхом його розірвання. Стосовно ст. ст. 24 – 32 ………рішення суду має бути в користь розірвання договору оренди через невикористання земельної ділянки за цільовим призначення та не виконання договору оренди. Якщо розглянути питання про чи у прокурора були підстави для порушення кримінальної справи то тільки одна, а саме сільська рада не слідкувала за умовами договору оренди земельної ділянки.

 

(Застосувати норми ЗУ «Про оренду землі», ПКМ «Про затвердження типового договору оренди землі»)

 

 

Розділ 3.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1415 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2305 - | 2068 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.