Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Цілі та процеси в управлінні проектами




 

Управління проектами - інтегрований процес. Дії (або їх відсутність) в одному напрямку зазвичай впливають і на інші напрямки. Такий взаємозв'язок змушує менеджерів балансувати між завданнями (цілями) проекту оскільки часто покращення в одній області досягається за рахунок погіршення в іншій.

Менеджерові потрібно забезпечити найкращу якість виконання необхідних робіт з мінімальним бюджетом і в стислий строк. Проте, як бачимо з рис. 1.6, згадані цілі мають різні вектори спрямування, тобто скорочення скорочення строків виконання проекту потребує збільшення бюджету за незмінних обсягів і якості, або навпаки - обмеження бюджету вимагає збільшення строків чи коригування вимог щодо якості. Тому від природного, але не здійсненного бажання мати за всіма цілями якнайкращі показники знаходять розумний компроміс і обирають прийнятний варіант проекту - адекватно вимогам замовника щодо обсягів, якості, термінів та бюджету. Таким чином, дуже важливими є, по-перше, гармонізація цілей, а по-друге - встановлення пріоритетів (залежно від характеру проекту і вимог замовника), що їх надають цим цілям у ході виконання проекту і виникнення відхилень.

Наприклад, якщо йдеться про проект виведення нового продукту на ринок перед початком сезонного зростання попиту на цей товар, то пріоритетним, безумовно, є своєчасне завершення проекту, і в разі потреби бюджет може бути збільшено, аби проект не вийшов за встановлені строки. У проекті впровадження системи контролінгу на підприємстві таким пріоритетом може виступати бюджет, якщо кошти підприємства обмежені, а строки впровадження не мають критичного значення і можуть коригуватися. У проекті підготовки літньої бази відпочинку пріоритетними можуть бути і строки, і бюджет; тоді коригуванню підлягатиме передусім обсяг робіт, тобто може бути прийнято рішення ремонтувати не всі будиночки, а тільки якусь частину їх.

 

 

 


Рисунок 1.6 - Цілі управління проектами

 

Основні цілі проекту досягаються за допомогою певних процесів управління. У зв'язку з цим виділяють такі підходи, що доповнюють один одного:

· класичний;

· за циклом вирішення проблеми;

· за життєвим циклом проектного менеджменту.

 

Класичний підхід, запропонований Генрі Файолем у 1949 році, розглядає управління як процес виконання менеджером певних функцій. Загалом виділяють п'ять основних функцій менеджменту - чотири безпосередніх і одну інтеграційну (рис. 1.7). Він передбачає реалізацію таких фукцій у процесі управління здійсненням проектів:

Ø планування обсягу робіт, необхідних для виконання проекту і досягнення його цілей;

Ø організацію ресурсів для виконання робіт в межах встановленого бюджету і строків;

Ø впровадження розробленої програми дій;

Ø контроль за виконанням плану або його коригування у разі необхідності;

Ø керівництво командою залучених до виконання людей.

 

 
 

 

 


Рисунок 1.7 - Використання фукцій менеджменту при управління проектами (згідно класичного підходу)

 

Управління проектом можна розглядати і як певний цикл вирішення (розв'язання) проблеми. Згідно цього підходу вважається, що проект виникає як відповідь на наявні проблеми підприємства і для їх вирішення потрібно зробити певну сукупність кроків (рис. 1.8).

 

Розробка рішення       Виконання (впровадження)

 

Рисунок 1.8 - Послідовність кроків реалізації проекту





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 418 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2499 - | 2248 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.