Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ТЕМА III. Основи Web-дизайну




World Wide Web

World Wide Web (WWW) – це лише одна зі служб, доступних користувачам Інтернет [1]. Подібно іншим службам, WWW не є мережею. Вона являє собою спосіб організації інформації, що, за умови дотримання певних правил, дозволяє звертатися до неї з будь-якого комп'ютера.

WWW - це частина Інтернет, що становить собою гігантський набір документів, які зберігаються на комп'ютерах по усьому світу. Скорочено WWW називають просто Веб (Web).

Правила, що регламентують доступ до інформації й передачу її в мережі, називаються HTTP (Hyper Text Transfer Protocol – протокол передачі гіпертекстової інформації).

Web-сторінка - це окремий документ Web, який призначений для розміщення інформації різного виду - текст, малюнки, фото, відео, аудіо записи. Такі Web-сторінки зберігаються на спеціальних комп'ютерах, які називаються серверами. Будучи збереженою на Web-сервері, сторінка стає доступною для використання користувачами в мережі Інтернет. Колекція Web-сторінок, об'єднана за якою-небудь ознакою, називається веб-сайтом або просто сайтом.

Web-сторінки створюються за допомогою мови HTML (Hypertext Markup Language – мова гіпертекстової розмітки).

Розробником WWW вважається Тім Бернерс-Лі. Він розробив систему зв'язування інформації, а саме: принцип адресації ресурсів у глобальній мережі, протокол, за допомогою якого зв'язані між собою фрагменти даних передаються в мережі та мову опису цієї інформації.

Рис. 1. Три основні характеристики World Wide Web

Бернерс-Лі на базі існуючої мови SGML (Standard Generalized Markup Language – стандартна узагальнена мова розмітки) розробив мову HTML. Мові HTML властиві наведені нижче властивості, які також умовно представлені на рис. 1.:

· Доступність. Оскільки мова SGML, на базі якої була створена HTML, відрізнялася достатньою складністю, Бернерс–Лі взяв за основу невелику підмножину дескрипторів цієї мови й відмовився від підтримки стилів документа. Частково бурхливий розвиток Web був обумовлений простотою мови HTML, що дозволяло досить швидко створювати Web-документи й розташовувати їх на серверах;

· Універсальність. HTML і мови, що створені згодом на її основі, можуть інтерпретовані практично у будь-якому комп'ютері та у багатьох спеціалізованих пристроях;

· Сумісність знизу. Створюючи систему для використовування в Інтернеті, Бернерс-Лі усвідомлював, що згодом будуть спроби розширення і удосконалення мови HTML. Щоб забезпечити умови її подальшого безперешкодного розвитку, він визначив наступне правило: «Нові версії мови не повинні суперечити її попереднім реалізаціям». У зв'язку із цим розвиток WWW не змушував проводити обов'язкове оновлення складових системи. Нові версії HTML були всього лише удосконаленням старих версій.

Довільний Web навігатор, що завантажений на комп'ютері, забезпечував однакову інтерпретацію базового набору дескрипторів. Високорівневі робочі станції можуть відображати на кольорових дисплеях високоякісні документи, у той же час на простих терміналах з обмеженими можливостями реалізована підтримка деякої підмножини мови HTML.

В 1993 р. був розроблений перший графічний браузер Mosaic, який дозволив користувачам працювати із графікою. Наслідком цієї події стали підтримка в Internet засобів мультімедіа й широке використання WWW у сфері бізнесу. До цього WWW забезпечувала лише середовище для поширення текстових документів. В 1994 р. трафік WWW перевищив трафік всіх інших служб Internet. Із цього часу WWW стала базовою системою для розвитку Інтернет-технологій. Завдяки появі пошукових серверів, Java-аплетів, JavaScript-сценаріїв й інших подібних засобів система WWW перетворилася у систему, якою ми користуємося сьогодні [2].

Концептуальна модель WEB

World Wide Web - це не тільки текст і зображення. Ця система має таку характеристику, як дія. Ви не тільки переглядаєте Web-вузли й -сторінки, ви активно взаємодієте з ними. Ступінь взаємодії виявляється набагато більш високою, ніж при читанні звичайного інформаційного джерела. Web-портал дозволяє користувачам здобувати авіаквитки, грати на біржі, вивчати мови, переглядати поточні новини, переглядати прогноз погоди тощо. Така взаємодія називається інтерактивною.

Рис. 2. Модель, що описує принципи організації й подання
елементів в Web

Текст, зображення й інтерактивні засоби є основними елементами, необхідними для створення Web-вузла. Була створена спеціальна модель, що описує принципи організації й подання цих елементів при розробці Web–вузла (рис. 2). Ці принципи перераховані нижче

· Представлення. Способи подання інформації користувачам.

· Структура. Організація й оптимізація інформації, що спрощує її розуміння й використання.

· Функціонування. Принципи взаємодії користувача із продуктом і реакція системи в результаті такої взаємодії.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-04; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 407 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2332 - | 2127 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.