Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Аудит систем екоменеджменту




Типи екоаудиту.

1. Екологічна експрес – оцінка інвестиційних ризиків (інвестиційний або фінансовий екоаудит);

2. Оцінка екологічного стану ділянки території власником якої є підприємство або власник змінюється в процесі приватизації;

3. екоаудит продукції на стадії маркетингових досліджень;

4. технічний аудит на стадії виробничої діяльності;

5. аудит системи екоменеджменту підприємства.

 

7. Цілі та функції екоаудиту.

Цілі та функції екоаудиту визначаються від типів екоаудиту і формуються за участю замовника.

1. Екологічна експрес – оцінка інвестиційних ризиків- здійснюється з метою оцінки відповідальності або ризику які приймає на себе потенційний власник або інвестор в зв’язку з ризиковим екологічним станом промислової діяльності або шкідливим впливом підприємства на довкілля. Цей тип екоаудиту виконує інвестиційні функції по врахуванню екологічних ризиків при впровадженні приватизаційних програм або інвестиційних проектів;

2. Оцінка екологічного стану ділянки території власником якої є підприємство або власник змінюється в процесі приватизації визначається в процесі приватизації і може носити характер експрес-оцінки якщо метою її є оцінка інвестиційних ризиків, а також може виконувати природоохоронні функції якщо цей тип екоаудиту проводитися регулярно систематично у складі екоменеджменту регіону або галузі;

3. екоаудит продукції на стадії маркетингових досліджень проводиться в залежності від бажання підприємства у складі маркетингових досліджень, ринку збуту продукції і може включати огляд процесів постачання виробництва та збуту які складають життєвий цикл продукції на оцінку впливу на стан н.п.с. і здоров’я людей тобто екоаудит продукції – це оцінка в кінцевому результаті її екологічної чистоти і конкурентоспроможність;

4. технічний аудит на стадії виробничої діяльності використовується безпосередньо підприємством у вигляді підготовчого екологічного огляду для висновку, щодо того в якій мірі воно дотримується вимог діючого природоохоронного законодавства та екологічних нормативів, а також наскільки ефективно здійснюється екологічна політика підприємств. Здійснюється функція екологічного самоконтролю;

5. аудит системи екоменеджменту підприємства – це безпосередньо екологічний аудит при проведенні якого за міжнародними стандартами перевіряють наявність на підприємстві документу, що визначає його екологічну політику та дають відповідну інформацію щодо створення та вдосконалення такого документу. Метою при цьому є розробка дій по гарантуванню екологічної безпеки на підприємстві, впровадження програм радикального підвищення культури виробництва, відновлення належного стану технологічного обладнання для зниження витоків емісій (позелення технологій), втілення в життя оперативних планів, зменшення витрат енергії води та сировини тобто ресурсозбереження, знаходження шляхів мінімізації відходів і вдосконалення управління відходами. Цей тип екоаудиту багатоцільовий і функціонально носить еколого-системний характер. Вибір цілий залежить від замовника і рекомендацій підготовчого екологічного огляду.

 

8. Екоаудит продукції.

Екоаудит продукції проводиться в залежності від бажання підприємства у складі маркетингових досліджень, ринку збуту продукції і може включати огляд процесів постачання виробництва та збуту які складають життєвий цикл продукції на оцінку впливу на стан н.п.с. і здоров’я людей тобто екоаудит продукції – це оцінка в кінцевому результаті її екологічної чистоти і конкурентоспроможність.

 

9. Технічний аудит.

Технічний аудит на стадії виробничої діяльності використовується безпосередньо підприємством у вигляді підготовчого екологічного огляду для висновку, щодо того в якій мірі воно дотримується вимог діючого природоохоронного законодавства та екологічних нормативів, а також наскільки ефективно здійснюється екологічна політика підприємств. Здійснюється функція екологічного самоконтролю;

 

Аудит систем екоменеджменту.

Екоаудит в сучасній економіці в Україні ринково орієнтований функціям екоменеджменту. Функції екоменеджменту полягають у тому, що здійснюється:- реструктуризація виробництва;-приватизації;- створення конкурентного середовища і ринкового ціноутворення, а також функції програмно-цільового розподілу фінансів;- корпоратизації, децентралізації та гнучкого нормування і оподаткування. Це функції змішаного екоменеджменту в якому на макрорівні діє державно-управлінська інфраструктура, а на макрорівні – ринково-управлінська інфраструктура з використанням екоаудиту. Це може бути: - аудитуювання виводу підприємств з експлуатації при реструктуризації галузі; - аудиторські оцінки екологічних ризиків пріоритетних заходів по екологічному оздоровленню підприємств які приватизуються; - аудиторська оцінка екологічних витрат; - аудиторська оцінка програмних заходів ресурсозбереження; - аудиторський захист корпоративних засобів; - аудиторська оцінка умов страхування; - аудиторська оцінка нормативної бази. Все це визначає роль екоаудиту в реформуванні економіки в Україні.

 

11. Об’єкти екоаудиту.

Це підприємства, установи та організації, їх філії та представництво чи об’єднання, окремі виробництва, інші господарські об’єкти;системи управління н.п.с.; інші об’єкти передбачені законом.

 

12. Суб’єкти екоаудиту.

Це особи, які уповноважені надавати аудиторські послуги підприємствам, організаціям, установам та готувати екологічно-аудиторські висновки. Суб’єктами екологічного аудиту є:замовники, виконавці екоаудиту. У разі проведення обов’язкового екоаудиту замовником якого є заінтересовані органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування. Суб’єктами є також керівники чи власники об’єктів екоаудиту. Замовниками екоаудиту можуть бути заінтересовані центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, інші юридичні та фізичні особи. Виконавцем екоаудиту може бути юридична чи фізична особа (екологічний аудитор) кваліфікована для здійснення екоаудиту відповідно до вимог закону «Про екологічний аудит».

 

Послуги екоаудиту

1.аналіз впливу екологічно небезпечної діяльності на стан навколишнього природного середовища

2.еколого економічний прогноз екологічних наслідків господарської діяльності

3.оцінка ефективності природоохоронної діяльності суб’єктів господарства

4.еколого економічна оцінка ризику адміністративних рішень.

14) Екоаудит і приватизація

Найбільш актуальним є застосування екологічного аудиту при приватизації це пов’язане з урахуванням екологічного фактора при оцінці майна.

Інвестор, покупець держ. майна буде брати на себе зобов’яз. по забезпеченню еколог. Безпеки вироб-ва за європейськими або світовими стандартами. Це спричинить екологічні витрати які повинні враховуватись в процесі визначення вартості об’єкта приватизації.

Причому інвестор зацікавлений в проведенні незалежного і об’єктивного екоаудитув. За європ. Або світовими стандартами

Враховуван. висновків і рекомендацій незалежн. аудиту в процесі приватизації підприємства можна впевнено віднести до числа вагомих факторів підвищення екологічної безпеки регіону.

Стимулювання залучення природоохоронних інвестицій з недержав. Сектор економіки.

Екоаудит в процес аудизації може проводити за напрямами:

  1. Пов’яз. з визначенням ек. стану місцевості на якій розташ. об’єкти приватизації (екоаудит місцевості)
  2. Обумовлений визначенням ек. безпеки самого об’єкта (екоаудит підприємства)

 

Екологічна вартість місцевості являє собою сукупність функц. спрямованих на відтворення природних ресурсів і асиміляцію забруднення наслідків техногенного впливу.

Фактор ступеню екологічної безпеки безпосередньо самого підпр. яке приватиз. пов’язаний з фактичним масштабами сукупного шкідливого впливу підприємства на навколишнє середовище.

Для оцінки такого сукупного впливу необхідно проводити комплексний екологічний аудит виробничих площ, процес відходів, систем екологічного менеджменту. Це можуть виконати тільки спеціалізовані форми екоаудиту та інжинірингу з висококваліфікованих персоналом і фірми, які мають відповідн. ліцензію.

15) Екоаудит в інвестиційному процесі

В інвестиційному процесі більше задіяна державна екологічна експертиза але її функції обмеження законодавчими положенням в межах висновків які визначають встановлення або оцінюють відхилення від умов або норм від природо-охоронного законодавства. Це в основному функції дозволу на реалізацію інвестиційних програм проектів і господарчих рішень.

Інші функції у екологічного аудиту. Вони не тільки оцінюючи але і рекомендаційні тобто екоаудит не тільки надає висновки про можливі негативні впливи на навколишнє середовище але і оцінює ступінь ризику і представляє кваліфікаційні рекомендації щодо заходів які необхідно враховувати у проектування або будівництві, оцінює їх вартість. Таким чином екоаудит вирізняється своєю комплексністю з виконання дослідницьких та інжинірингових процедур. Він застосовують в значній мірі на передінвестиційній стадії.

16) Екоаудит і ціноутворення

Екологічна ціна – це еколого-економічні витрати, екологічна рента, економічні збитки від використання ресурсів з використанням супутніх витрат визначає все це в процесі ціноутворення де значною роль буде відігравати екологічний аудит по мірі обмежень при застосуванні нових технологій тобто в процесі позелення технологій.

В сучасних умовах проведення приватизації і оренди і оренди в Україні врахування екологічних умов суттєво сприяють підвищенню екологічної безпеки регіону.

В процесі ціноутворення застосовують і показники вартості або економічні показники екологічної небезпеки підприємства шкоди від використання природних ресурсів і забруднення навколишнього природного середовища; платити за нормативне, понаднормативне використання природних ресурсів та забруднення природного середовища; екологічний штраф за аварійні та залпові викиди і скиди шкідливих речовин.

17) Екоаудит і «зелені технології»

Зелені технології це екологічно чисті виробничі технології і очисні технології.

З точки зору макроеколог. Політики позелення технологій можна показати у територіал. історичн.

Номер епохи Позеленення технологій Соц. Хар. Епохи
  Технолог. з економ. обмеж. Охор. Навкол. Середов. Ігнорується
  Технології з економічними і частково з екологічними обмеженнями Охорона навколишнього середовища декларується але здійснюється частково
  Технолог. з економ. і зростаючими екологічними обмеженнями Охорона навколишнього середовища з технологічними і економічними обмеженнями
  Технологія з абсолютним екологічним обмеженням Пріоритет охорони природи і життєвого середовища

 

18) Екоаудит і захист інтересів товаровиробника

Екоаудит виконується на основі звернення замовлення до екологічної аудиторської фірми з метою надання кваліфікованої, комплексної або спеціалізованої допомоги у вирішенні еколого інвестиційних ринкових та природоохоронних проблем.

Послуги у проведенні екологічного аудиту надається на договірній основі. Захист інтересів товаровиробника зовнішнього середовища особливо в ринкових умовах базується на більш широких можливостях екоаудиту у виборі рекомендації і заходів між керівниками.

Це пояснюється:

1. Більшою інформативністю спеціалізації екоаудиторських фірм

2. В таких фірмах відпрацьовані власні методології або інструменти захисту інтересів товаровиробника які є їх комерційною таємницею

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 802 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2258 - | 2104 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.