Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Удосконалення обліку витрат на інноваційні процеси




Розвиток окремих підприємств та держави в цілому пов'язаний із здійсненням інноваційної діяльності.

Одним із недоліків сучасного обліку є те, що не існує єдиної системи облікових регістрів і бухгалтерських рахунків для відображення витрат інноваційної діяльності. Чинні облікові моделі не відповідають різновидності інноваційних процесів і не надають достатньої кількості достовірних даних для проведення економічного аналізу в сфері інновацій. У зв'язку з цим є необхідною розробка науково обґрунтованої системи обліку інноваційної діяльності підприємств.

Згідно Закону України «Про інноваційну діяльність» інновації це новостворені (застосовані) й (або) вдосконалені конкурентоспроможні технології, продукція або послуги, а також організаційно-технічні рішення виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що істотно поліпшують структуру та якість виробництва і (або) соціальної сфери [1].

У сфері бухгалтерського обліку відсутні методичні рекомендації з відображення на рахунках бухгалтерського обліку і в облікових регістрах витрат інноваційної діяльності. Крім того, у Плані рахунків та Інструкції про його застосування не наведено типової кореспонденції рахунків по відображенню витрат інноваційної діяльності.

О.І. Грицай пропонує для відображення витрат на інноваційні процеси виокремити окремий синтетичний рахунок 86 “Витрати на інноваційні процеси”. За дебетом рахунку 86 “Витрати на інноваційні процеси” із кредиту різних рахунків протягом періоду освоєння продукції мають відображатися: витрачені матеріали, заробітна плата з нарахуваннями на неї, амортизація основних засобів, надані послуги тощо[4].

В свою чергу Гуріна Н.В., яка також підтримує думку створення нового рахунку, пропонує аналітичний облік витрат на інноваційні процеси виконувати у такій деталізації:

- за напрямками: внутрішні НДР (науково-дослідні роботи) (без амортизації, включають капітальні витрати на споруди та обладнання для виконання НДР); придбання НДР (зовнішні НДР); придбання машин, обладнання та програмного забезпечення (за винятком витрат на обладнання для НДР); придбання інших зовнішніх знань; інші витрати.

- за типами інновацій: витрати на НДДКР; витрати на випуск нового виду продукції (витрати на продуктові інновації); витрати на освоєння нової технології (витрати на технологічні інновації); витрати на організаційно-управлінську інновацію;

- за видами і статтями витрат за поточний період (з початку освоєння чи з початку року)[5].

Житний П.Є., Кучма І.В витрати на розробку нових видів продукції пропунують класифікувати таким чином.

-витрати на проектування і конструювання нового виробу;

-витрати на проектування спеціального інструментального оснащення і розробку технологічного процесу його виготовлення, витрати на розробку і оформлення нормативів витрат, витрати на випробування матеріалів, напівфабрикатів, інструментів для виробництва нових виробів.

-витрати на перепланування, перестановку та налагодження устаткування, витрати на виготовлення первісного комплекту спеціального інструменту і пристроїв для дослідного зразка продукції, витрати на виготовлення та демонтаж дослідного зразка.

- витрати саме на виготовлення установчої партії[2].

Отже,можна зробити висновки, що введення нового рахунку допоможе накопичувати витрати по освоєнню нової продукції на одному рахунку, що значно полегшує визначення собівартості кожного етапу робіт і формування загальної суми цих витрат. Запропонований другий варіант класифікації витрат дозволить отримувати найбільш деталізовані дані про витрати, які були понесені під час виробничого процесу.

 

1. Закон України «Про інноваційну діяльність» від 04.07.2002 р. № 40-ІУ у редакції Закону від 25.03.2005 р. № 2505-ІУ.

2. Житний П.Є.,Кучма І.В.Актуальні питання обліку інновацій // Міжнародний збірник наукових праць.-2010.№1(19). – С. 437-441.

3. Нанівська Н.М., Селіверстова І.О.Механізм ведення обліку і аналізу інноваційної діяльності підприємств // Економічнийанліз.-2010.-№6.-с.215-219

4. Гуріна Н.В.-Облік витрат інноваційної діяльності//Вісник ЖДТУ -Економічні науки.-2010.-№4(54).- С. 89-93.

 

УДК 657

Парадуха Р., ст. гр. ОА-31

Науковий керівник: Тлучкевич Н.В., к.е.н., доцент

Луцький національний технічний університет

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 495 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2395 - | 2319 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.