Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Управлінський облік як механізм управління фінансовими результатами промислових підприємств




 

Успішна реалізація завдань управління підприємством в системі ринкових відносин вимагає від керівників, менеджерів і організаторів виробництва не тільки високої компетентності та досвіду в конкретних сферах виробничої діяльності, а й уміння економічно правильно, адекватно оцінити і в реальному режимі часу реагувати як на динамічні зовнішні умови розвитку економічних процесів, так і на зміну режиму функціонування підприємства, пов'язану зі зміною номенклатури і обсягу виробництва продукції, структурними перебудовами і т.д.

З нашої точки зору, весь масив управлінського обліку в організації доцільно буде розділити на дві великі підсистеми: оперативний управлінський облік і стратегічний управлінський облік.

Слід визнати, що проблеми вдосконалення обліку в системі управління фінансовими результатами, особливо в умовах розвитку ринкових відносин, постійно перебували в центрі уваги науки і практики.

Питанням формування і отримання облікової інформації в цілях управління фінансовими результатами присвячені праці зарубіжних вчених: А. Апчерча, Дж. К. Ван Хорна, К. Друрі, Р. Зайхта, Е. Майера, Р. Манна, Д. Фостера, П. Фрідмана, Е. Хендрік-сіна, Ч. Хорнгрена, А. Хоскинга, Г. Шмаль та інших. У нашій країні ті ж проблеми розроблені у працях П. Безруких, С. Бороненко-вої, М. Бахрушина, K. Гаріфулліна, В. Єрофєєвої, А. Зуді-лина, В. Івашкевича, В. Керімова, А. Мухіна, С. Ніколаєвої, В. Новодворського, В. Палія, С. Сатубалдіна, С. Стукова, В. Ткача, М. Ткача, Н. Чумаченка, А. Шеремета та інших.

В даний час існує декілька варіантів ведення управлінського обліку в організації, які залежать від вибору і визначення місць виникнення витрат, центрів відповідальності, носіїв витрат [1].

При першому варіанті управлінський облік повністю виділяється з фінансового з допомогою ведення дзеркальних рахунків. Перший варіант організації управлінського обліку прийнятий у Франції, Бельгії та деяких африканських і латиноамериканських державах. Для обліку витрат і результатів використовуються синтетичні рахунки і субрахунки першого порядку, а також аналітичні рахунки. При першому варіанті спеціальний рахунок, що зв'язує фінансовий облік з управлінським, ведеться в управлінському обліку, а при другому варіанті - у фінансовому.

При другому варіанті управлінський облік по відношенню до фінансового стає автономним і в ньому використовуються три класи рахунків. Рахунки управлінського обліку ведуться паралельно з рахунками фінансового обліку, а взаємозв'язок між ними здійснюється за допомогою системи розподільчих рахунків. Другий варіант організації управлінського обліку поширений в США, Канаді, Німеччині. При цьому варіанті облік витрат в розрізі елементів ведеться у фінансовому обліку, а в розрізі статей калькуляції - в управлінському.

При третьому варіанті управлінський облік не ведеться, а облік витрат для обчислення собівартості продукції здійснюється оперативним шляхом, тобто поза системою бухгалтерського обліку. Цей варіант передбачає синтетичний облік витрат за укрупненими статтями на основі обліку витрат в розрізі економічних елементів. Такий підхід використовується в Угорщині, Бельгії. В даний час сфера використання цього варіанту управлінського обліку дуже вузька.

Необхідно пам'ятати, що в основі побудови облікової системи підприємства організації, в тому числі і системи управлінського обліку, лежить облікова політика.

Таким чином, створення і опрацювання системи управлінського обліку різних рівнів в рамках конкретного промислового підприємства дозволить менеджерам всіх рівнів даного підприємства отримувати своєчасну, якісну і адекватну інформацію для прийняття управлінських рішень.

Розробка конкретної методологічної бази є індивідуальною для кожного підприємства і у великій мірі залежить від його розмірів, технології процесу виробництва, номенклатури продукції, що випускається.

 

1. Камалов А. І. Обліково-аналітичні аспекти управління фінансовими результатами діяльності підприємства / А. І. Камалов: Дис. К.е.н.: 08.00.12. – Казань: РГБ. – 2006 – 202 с.

2. Каракоз І. І. Оперативний економічний аналіз роботи промислового підприємства / І. І. Каракоз. – Київ: Вища школа. – 1965. – 242 с.

3. Герасименко В.В., Сікорська В.В. Організаційні та методичні аспекти впровадження управлінського обліку в сільськогосподарських підприємств / В.В. Герасименко // Вісник ЖІТІ. – 2011. – № 9. – С. 16–26.

 

УДК 330.322.01:330.5

Журавльов А.А., ст. гр. МЕз - 41

Науковий керівник: Кравчук О.Я., к.е.н., доцент

Луцький національний технічний університет





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 445 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2153 - | 2108 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.