Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організація готівкових розрахунків підприємства




 

Організація обліку розрахунків передбачає систему заходів по забезпеченню своєчасності та повноти погашення розрахунків та відображення цих процесів в обліку. До основних завдань з організації обліку розрахунків належать: вибір форми розрахунків; визначення методу оцінки заборгованості; розробка форм первинних документів для контролю за розрахунками; класифікація заборгованості та ін.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Нацбанку України від 15.12.2004 р. № 637 встановлює пріоритетність розрахунків між підприємствами у безготівковій формі. Однак, на кожному підприємстві в залежності від специфіки діяльності і руху готівки обирається своя форма організації обліку грошових коштів: із застосуванням готівкових розрахунків і без них.

Грошові розрахунки на підприємстві можливі із застосуванням одного з варіантів оформлення операцій, наведених у табл. 1.

Таблиця 1

Способи організації грошових розрахунків на підприємстві

№ з/п Варіант Нормативне регулювання Обмеження Переваги Недоліки
  На підприємстві створюється каса, в якій ведеться касова книга, складаються прибуткові і видаткові касові ордери або інші розрахункові документи (товарні чеки, квитки і т.д.) Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 15.12.2004 р. № 637 Підприємства і організації, передбачені статтею 9 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій Можливість внесення виправлень через певний період, незначні витрати Багато облікової роботи виконується в ручному режимі, повільно проводяться операції
  Рух коштів відображається через реєстратори розрахункових операцій (касові апарати) Закон України Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР Підприємства сфери торгівлі, громадського харчування та послуг Швидко приводяться операції Значні затрати на касовий апарат і його обслуговування
  Рух коштів відображається із застосуванням розрахункових книжок   Можна використовувати у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій   Багато облікової роботи виконується в ручному режимі, повільно проводяться операції
  На підприємстві створюється декілька операційних кас за будь-яким з наведених варіантів і основна каса Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 15.12.2004 р. № 637 Обмеження відповідно до обраного варіанту організації каси 1, 2 або 3 Зручність і доступність для клієнтів підприємства Організація додаткового контролю за готівкою, робочих місць, інкасації і т.д.

Продовження табл. 1

  Каса відсутня, всі розрахунки проводяться через банк Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті вiд 21 січня 2004 року за № 22 Немає Економія коштів на посаді касира, касових документах, обладнанні Уповільнення розрахунків

 

При виборі одного з перших трьох варіантів у табл.1 не є довільним, а визначається Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР.

Організація готівкових розрахунків повинна активно сприяти вирішенню таких завдань: удосконалення комерційного розрахунку на підприємстві; підвищення відповідальності підприємств за своєчасне і в повному обсязі здійснення платежів за всіма зобов'язаннями; прискорення обороту оборотних коштів.

 

1. Орлов І.В. Розрахунки підприємств за операціями придбання: економіко-правовий зміст / Орлов І.В. // Житомирський державний технологічний університет. – 2011. – Випуск 34. – С.56-67.

2. Прокопенко О.В. Контролінг процесу розрахунків підприємства в іноземній валюті: доцільність впровадження / Прокопенко О.В., Криворучко Л.Б. // Вісник Донецького університету. - 2011. - Т.1. – С.24-27

3. Топоркова О.В. Дебіторська заборгованість за умов використання різних форм розрахунків між підприємствами / Топоркова О.В., Євлаш Т.О. // Вісник ЖДТУ. – 2011. - № 3 (53). – С.87-89.

 

УДК 338.43.01:658

Дудік К.В., ст. гр. ОАмз-51

Науковий керівник: Сидоренко Р.В., к.е.н., доцеент

Луцький національний технічний університет





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 354 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2464 - | 2329 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.