Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


≈кстремальн≥ ситуац≥њ крим≥ногенного характеру
√лобальна злочинн≥сть Ч ще одна гостра соц≥альна проблема сучасност≥.  ≥льк≥сть зареЇстрованих у св≥т≥ злочин≥в у середньому зростаЇ на 5% щороку. јле останн≥м часом особливо швидко зростаЇ частка тих, що належать до категор≥њ т€жких (убивства, насильства тощо). як св≥дчить статистика, злочинн≥сть в ”крањн≥ набула неаби€кого поширенн€. ¬ умовах економ≥чноњ кризи, нер≥вном≥рност≥ сусп≥льного розвитку, р≥зкого спаду р≥вн€ житт€, значних прогалин у законодавств≥ та ≥нших негативних чинник≥в зб≥льшуЇтьс€ к≥льк≥сть ос≥б, €к≥ схильн≥ до скоЇнн€ злочин≥в.

¬раховуючи складну крим≥ногенну ситуац≥ю в ”крањн≥, кожна њњ людина повинна вм≥ти захистити себе в ситуац≥€х, пов'€заних з насильством.

яка ж ≥снуЇ збро€ дл€ самозахисту? Ќайдешевшим ≥ доступним засобом самозахисту Ї газовий (аерозольний) балончик. ƒл€ його придбанн€ не потр≥бно н≥€кого дозволу.

јерозольний балончик Ч це, €к правило, алюм≥н≥Ївий контейнер Їмн≥стю в≥д 20 до 100мл, заповнений отруйливими речовинами. ќтруйлив≥ речовини, €к≥ використовують в газов≥й зброњ, викликають тимчасове ≥ зворотне ураженн€ людини. –ад≥ус д≥њ зазвичай становить Ч 1,5 Ч 3 м.  ≥льк≥сть р≥дини розрахована на 5 Ч 8 с д≥њ. ќтруйлива речовина д≥Ї на людину прот€гом 10 Ч 20 хв. (в м≥л≥цейських балонах концентрац≥€ отруйливих речовин вища).

” травн≥ 1995 р. було введено в д≥ю розпор€дженн€  аб≥нету ћ≥н≥стр≥в, зг≥дно з €ким дозвол€лось виготовл€ти ≥ продавати в ”крањн≥ газов≥ балончики т≥льки з двома речовинами: ћѕ  ≥ капсањцином. —ьогодн≥ в ”крањн≥ найб≥льш розповсюджен≥ аерозол≥, €к≥ м≥ст€ть ћѕ  (Ђ“еренї).

—ерйозн≥шим засобом самооборони Ї п≥столет. ƒл€ придбанн€, збереженн€ ≥ нос≥нн€ газових п≥столет≥в ≥ револьвер≥в, а також патрон≥в до них необх≥дно мати спец≥альний дозв≥л орган≥в внутр≥шн≥х справ. ¬≥н видаЇтьс€ громад€нам, €к≥ дос€гли 18-р≥чного в≥ку ≥ мають дов≥дку медичного закладу встановленоњ форми про те, що власник цього документа Ї псих≥чно нормальним ≥ за станом здоров'€ може волод≥ти указаним засобом самооборони. ƒозв≥л оформлюЇтьс€ за м≥сцем проживанн€ строком на 1 Ч 3 роки. ѕ≥сл€ зак≥нченн€ цього терм≥ну зброю необх≥дно перереЇструвати. «апам'€тайте, заборон€Їтьс€ передавати п≥столет ≥ патрони до нього ≥ншим особам без в≥дпов≥дного дозволу. ѕри втрат≥ або викраденн≥ газовоњ зброњ необх≥дно терм≥ново спов≥стити про це правоохоронн≥ органи.

«асобом самозахисту може стати ≥ пневматична збро€. Ќаприклад, з в≥дстан≥ 10 м кул€ пневматичного п≥столета здатна вв≥йти в м'€к≥ тканини людини на 2 мм, чого буваЇ достатньо дл€ того, щоб зупинити злочинц€. Ќа придбанн€ пневматичноњ зброњ не потр≥бно дозволу. јле з с≥чн€ 1995 р. придбанн€ ≥ використанн€ пневматики обмежене Ч щоб купити зброю, €ка маЇ кал≥бр б≥льше 4,5 мм ≥ швидк≥сть польоту кул≥ понад 100 м/с, необх≥дно вз€ти дозв≥л в органах внутр≥шн≥х справ. ÷ей зас≥б самооборони також маЇ €к недол≥ки, так ≥ переваги.

Ќаприклад, на траЇктор≥ю польоту металевоњ кульки не впливаЇ зустр≥чний в≥тер (на в≥дм≥ну в≥д газових п≥столет≥в, при постр≥л≥ з €ких ц≥ль накриваЇтьс€ газовою хмарою). ќднак ц€ збро€ досить гром≥здка ≥ головне Ч не ≥снуЇ законодавчих акт≥в, €к≥ регламентують њњ застосуванн€ €к засобу самозахисту.

ƒосить ефективним засобом самозахисту Ї автономн≥ сигнальн≥ пристроњ, њх застосуванн€ дуже просте: висмикнеш дротик Ч брелок дл€ ключ≥в, сумка чи дипломат починають видавати так≥ гучн≥ й пронизлив≥ звуки, що будь-€кий зловмисник побоњтьс€ мати справу з вами дал≥, не привертаючи до себе загальноњ уваги. “акий сигнальний пристр≥й розрахований на 1 чи 2 години безперервного крику, й вимкнути його, не знаючи секрету, практично неможливо. «ас≥б вважаЇтьс€ довол≥ безпечним. ™дине застереженн€ Ч потужн≥сть звукового тиску не повинна перевищувати 80 децибел.

якщо людина не маЇ змоги придбати зброю дл€ самозахисту або не маЇ можливост≥ њњ застосувати, можна скористатис€ простими порадами на кожний день щодо особистоњ безпеки:

- грош≥ та ц≥нн≥ реч≥ тримайте при соб≥; портфел≥, сумочки не залишайте без догл€ду;

- в кафе або бар≥, перш н≥ж пов≥сити пальто на в≥шалку або спинку кр≥сла, забер≥ть з нього грош≥ ≥ документи;

- не в≥дчин€йте двер≥ незнайом≥й людин≥ (або тримайте двер≥ на ланцюжку); пам'€тайте, граб≥жники можуть приходити п≥д вигл€дом сантехн≥к≥в, службовц≥в газопостачанн€, електромереж≥ ≥ нав≥ть прац≥вник≥в м≥л≥ц≥њ; посадов≥ особи зобов'€зан≥ сам≥ пред'€вити посв≥дченн€;

- €кщо ¬и маЇте при соб≥ кишеньков≥ грош≥, то, по можливост≥, бер≥ть њх ст≥льки, ск≥льки думаЇте витратити; не показуйте в≥дкрито, що у ¬ас ≥з собою багато грошей;

- гаманець з грошима н≥коли не сл≥д класти в зовн≥шню кишеню пальта, п≥джака чи сумки, особливо в переповнену харчами сумку;

- нападаючи на ж≥нок, злочинц≥ часто намагаютьс€ вирвати з њхн≥х рук сумочку, тому безпечн≥ше носити сумку на ремен≥ через плече, притискуючи њњ до себе;

- н≥коли не нос≥ть разом грош≥ ≥ документи;

- повертаючись додому п≥зно ввечер≥, намагайтесь йти по осв≥тлен≥й та жвав≥й вулиц≥, уникаючи темних провулк≥в та парк≥в, хоча це й забере б≥льше часу; в веч≥рн≥й час треба бути напоготов≥ на вулиц≥, в транспорт≥, в п≥д'њзд≥ будинку, в л≥фт≥;

- не ход≥ть по вулиц€х з навушниками: можна не почути злочинц€, що п≥дкрадаЇтьс€ ззаду, або чийогось попередженн€;

- уникайте ситуац≥й, €к≥ загрожують насильством (суперечка з п'€ними), краще вигл€дати бо€гузом в очах злод≥њв, н≥ж бути побитим до смерт≥;

- уникайте повертатись додому вноч≥ на самот≥; н≥коли не с≥дайте в машину до незнайомих людей;

- €кщо на ¬ас напали, крич≥ть €комога голосн≥ше або розбийте скло найближчого помешканн€ чи магазину; чи спробуйте поговорити з нападником ≥ зверн≥тьс€ до його почутт≥в.

Ќайсувор≥ш≥ покаранн€, передбачен≥  рим≥нальним кодексом ”крањни, встановлюютьс€ за вбивство та зівалтуванн€. —татев≥ злочини через серйозн≥сть ф≥зичних та психолог≥чних насл≥дк≥в дл€ жертв належать до особливо важких пос€гань.  рим≥нальн≥ дан≥ св≥дчать, то цей злочин (зівалтуванн€) маЇ тенденц≥ю до зростанн€. ѕотерп≥л≥, €к правило, в м≥л≥ц≥ю не за€вл€ють через страх громадського розголосу, а також не хочуть переживати неприЇмну процедуру сл≥дства га суду. «а результатами виб≥ркових досл≥джень, на кожне зівалтуванн€, за €ким ведетьс€ сл≥дство, припадаЇ 6Ч8 злочин≥в, €к≥ залишаютьс€ без покаранн€. “ому злочинц≥ ≥ ко€ть нов≥ й нов≥ напади.

Ќаведемо де€к≥ поради щодо захисту в≥д зівалтуванн€.

- Ќе провокуйте зівалтуванн€ своњм зовн≥шн≥м вигл€дом, не сл≥д давати щонайменших привод≥в до залиц€нь з боку незнайомц€.

- —л≥д уникати улюблених м≥сць івалт≥вник≥в Ч в≥ддалених пл€ж≥в, м≥сць дл€ зам≥ського в≥дпочинку тощо, а також не рекомендуЇтьс€ у сут≥нках ходити через двори, парки та сквери.

- ¬ останн≥й час част≥ше трапл€ютьс€ зівалтуванн€, €к≥ скоњли п≥дл≥тки. ÷е зазвичай групов≥ зівалтуванн€, €к≥ в≥др≥зн€ютьс€ особливою жорсток≥стю, тому що неповнол≥тн≥ йдуть на злочин в стан≥ алкогольного або наркотичного сп'€н≥нн€. ќбходьте м≥сц€, де збираютьс€ п≥дл≥тки.

- ѕри напад≥ можна спробувати установити хоч €кийсь контакт з≥ злочинцем, тобто заставити його думати про ж≥нку €к про людину, а не сексуальний об'Їкт, а також за допомогою хитрощ≥в спробувати заманити івалт≥вника у м≥сце, де Ї потенц≥йний захист.

- ѕри напад≥ можна також застосувати ф≥зичний оп≥р Ч завдати удару по больових м≥сц€х: в област≥ паху, по очах. Ѕити треба кол≥ном, л≥ктем. —причинити б≥ль також можна в д≥л€нц≥ обличч€, шињ, живота. «ахищаючись, треба завжди йти до к≥нц€ Ч на карту може бути поставлене житт€ ж≥нки.

- ѕри напад≥ потр≥бно голосно кричати.  раще кричати Ђпожежаї, н≥ж Ђівалтуютьї.

- ѕри спроб≥ зівалтуванн€ можна сказати злочинцю, що ¬и хвор≥ на захворюванн€, €ке передаЇтьс€ статевим шл€хом (—Ќ≤ƒ, сиф≥л≥с, гоноре€ тощо).

«івалтуванн€, тобто статев≥ зносини ≥з застосуванн€м ф≥зичного насильства, погрози його застосуванн€ або з використанн€м безпорадного стану потерп≥лоњ особи караютьс€ позбавленн€м вол≥ на строк в≥д трьох до п'€ти рок≥в (ст. 152  рим≥нального кодексу ”крањни)

«а де€к≥ види зівалтувань ст. 152  рим≥нального кодексу ”крањни, прийн€того 5 кв≥тн€ 2001 року, передбачаЇ покаранн€ у вигл€д≥ позбавленн€ вол≥ терм≥ном до 15 рок≥в.

 

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-23; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 434 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ќачинайте делать все, что вы можете сделать Ц и даже то, о чем можете хот€ бы мечтать. ¬ смелости гений, сила и маги€. © »оганн ¬ольфганг √ете
==> читать все изречени€...

2097 - | 1909 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.009 с.