Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Теоретичні засади управління потенціалом підприємства та ефективність його використання




АНАЛІТИЧНА РОБОТА

з дисципліни

«Управління потенціалом підприємства»

 

на тему:

 

«УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА»

(на прикладі ПрАТ «Рівень»)

 

 

Виконала:

студентка ФЕіП

групи ЕП-52 М

Єрьомкіна О. В.

 

Перевірила:

доц. Кузнєцова Т. В.

 

 

Рівне – 2012

ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………….................................  
1. ТЕОРИТИЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ…………………………………………………..  
1.1. Необхідність управління потенціалом…………………………………………………….. 1.2. Особливості, основні вимоги та важелі управління потенціалом підприємства………. 1.3.Управління результативністю використання потенціалу підприємства………………….  
2. ОЦІНКА ВАРТОСТІ ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА І РІВНЯ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ……………………………………………………………………………….  
2.1. Загальна характеристика підприємства ……………………………………………………  
2.2. Ефективність використання виробничого потенціалу підприємства ……………………. 2.2.1. Використання потенціалу основних засобів ПрАТ «Рівень»…………………………. 2.2.2. Ефективність використання оборотних засобів……………………………………... 2.2.3. Ефективність використання трудового потенціалу…………………………………… 2.2.4. Ефективність використання фінансового потенціалу………………………………….  
2.3. Оцінка вартості потенціалу підприємства та узагальнюючі показники результативності його діяльності...………………………………………………………………. 2.4. Формування витрат виробництва і їх вплив на використання виробничого потенціалу………………………………………………………………………………………...    
3. ОЦІНКА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА ……….  
4. ВИЗНАЧЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ ЩОДО ВДОСКОНАЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА ЗА ДОПОМОГОЮ ГРАФОАНАЛІТИЧНОГО МЕТОДУ «КВАДРАТ ПОТЕНЦІАЛУ»……………………………………………………….. 5. ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАХОДІВ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА І ОЦІНКА ЇХ ЕФЕКТИВНОСТІ………………………      
5.1. Заміна фільтрувального обладнання…………………………………………………………  
5.2. Часткова пастеризація продукції………..…………………………………………………… 5.3. Організація виробництва безалкогольних напоїв……………………………………………..  
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………………………..  
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………………………………  
ДОДАТКИ  

ВСТУП

Актуальність теми. Складний характер трансформаційних перетворень національної економіки закономірно позначається на можливостях стабільного функціонування та розвитку промислових підприємств. В Україні значна частка підприємств нездатна орієнтуватися на внутрішні джерела розвитку через відсутність комплексного підходу до управління потенціалом. Включення України до європейських і світових інтеграційних процесів виявило, що більшість вітчизняних підприємств є неготовими відстоювати власні позиції в конкурентній боротьбі.

Для забезпечення розвитку підприємств, їх тривалого результативного функціонування, необхідно здійснювати політику, спрямовану на формування у них якісного потенціалу та його ефективного використання. Раціональне формування і використання потенціалу суб’єктів господарювання сприяє підвищенню ефективності діяльності підприємств у цілому, зміцненню їх конкурентних переваг, тому ці питання є важливими для них.

Сучасне середовище господарювання все в більшій мірі вимагає нових управлінських технологій, за допомогою яких керівництво підприємства може одержати комплексну і системну оцінку поточного та перспективного стану і на підставі цього розробляти ефективні і результативні механізми свого розвитку.

Однією з головних задач в управлінні сучасними соціально-економічними системами є забезпечення стабільності їхнього функціонування і розвитку. Стабільність системи, її здатність до виживання і самовідтворення найбільш адекватно виражається через поняття «потенціал». Якщо система (підприємство) має дану характеристику, то це дозволяє їй підтримувати працездатний стан у досить тривалому часовому проміжку.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Увага науковців сконцентрована на найрізноманітніших аспектах управління потенціалом і розвитком підприємства: питанням теорії формування та методології оцінки потенціалу підприємства присвячені наукові доробки таких вчених, як В. Гавва, І. Должанський, Н. Краснокутська, Є. Лапін, колективу авторів О. Федоніна, І. Рєпіної, О. Олексюка; проблематика управління організаційними змінами та питання розвитку виробничої бази промислового підприємства на основі концепції самоорганізації розглянуті в праці В. Регена, О. Ткаченко; структура механізму управління розвитком потенціалу підприємства з точки зору системного підходу визначена в праці колективу авторів Н. Афанасьєва, В. Рогожина, В. Рудика; побудова інтегрованої системи управління потенціалом розвитку підприємства на основі створення стійких переваг для кожного функціонального потенціалу окремо здійснена в дослідженні О. Ареф'євої, О. Коренкова та інших.

Слід зазначити, що на українських підприємствах процес формування механізму управління потенціалом ще не досить відпрацьований. Це можна пояснити недостатністю досліджень даного питання в теоретичному і методичному плані, що визначає необхідність його подальшої розробки.

Мета роботи. Доведення необхідності впрова­дженні системи управління потенціалом на вітчизняних підприємствах в умовах удосконален­ня економічних відносин.

Для цього необхідно вирішити наступні завдання:

1) дослідити теоретичні засади управління потенціалом підприємства та ефективність його використання;

2) дати загальну характеристику об’єкта дослідження;

3) дослідити ефективність виробничого потенціалу підприємства;

4) оцінити вартість потенціалу підприємства та узагальнюючі показники результативності його використання;

5) дослідити формування витрат виробництва і їх вплив на використання виробничого потенціалу;

6) оцінити конкурентоспроможність потенціалу підприємства;

7) визначити уравлінське рішення за допомогою гарфо-аналітичного методу «квадрат потенціалу»

Об’єкт дослідження є ПрАТ «Рівень» - підприємство, яке відноситься пивоварної промисловості, тобто, основним видом діяльності якого є виробництво пива.

Предмет дослідження. Предметом дослідження аналітичної роботи є процес управління потенціалом підприємства.

Методи дослідження. Для досягнення мети роботи були використані наступні методи: діалектичний, який дозволив досліджувати різні сфери діяльності у взаємозв’язку та взаємозалежності, аналітичний метод для аналізу впливу різноманітних показників і чинників на діяльність підприємства, статистичний – для збору інформації економічного аналізу масових статистичних даних з метою виявлення розвитку підприємства, монографічний – обстеження і аналіз економічної діяльності підприємства у взаємозв’язку з іншими підприємствами, графічний, табличний методи для наочності представлення розрахунків.

Практичне значення отриманих результатів. Результати дослідження дадуть змогу описати реальну картину стану діяльності ПрАТ «Рівень» на сучасному етапі, дадуть можливість виявити його сильні та слабкі сторони. Запропоновані заходи можуть бути реалізованими на ПрАТ «Рівень», що в майбутньому дасть можливість підприємству покращити своє становище, підвищити ефективність використання ресурсів та потенціалу підприємства, гідно конкурувати на ринку та підвищити прибутковість.

 

РОЗДІЛ 1

Теоретичні засади управління потенціалом підприємства та ефективність його використання





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 889 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2564 - | 2224 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.