Характеристика системи маркетингу підприємства
Лекции.Орг

Поиск:


Характеристика системи маркетингу підприємства
 

Вибір основних туристичних напрямів турфірми безпосередньо залежить від бажань туристів, які керуються при цьому як матеріальними так і духовними бажаннями. Основними країни, куди організовує туристичні подорожі агентство є Туреччина, Єгипет, ОАЕ, Греція, Болгарія та ін. До того ж ці напрями популярні в літній та зимовий періоди.

Проте прибуток підприємства схильний до впливу факторів сезонності, які є наслідком традиційних періодів відпусток. Найбільший обсяг продажів спостерігається в літній період. Взимку і навесні кількість вчинення туристичних поїздок в інші регіони поступово зменшується. Взимку відбувається деякий спад продажів, в основному через відсутність відпусток.

Таким чином, найсильніший вплив на туристичну галузь надає сезонність попиту. Відомо, що пік попиту як на в'їзний, так і на виїзний туризм припадає на період з травня по вересень. У період високого сезону попит на послуги туроператорів значно перевищує пропозицію. У період «мертвого сезону» спостерігається зворотна ситуація. Туристична фірма контролює даний фактор за рахунок гірськолижних турів і менш болісно переживає сезонне падіння попиту.

Щодо питання залучення більшої кількості клієнтів підприємство повність покладається на власні сили, майже не застосовуючи при цьому рекламу у ЗМІ та інтернет. За відсутності маркетингового відділу на підприємстві, діяльність з розширення каналів збуту лягає на плечі генерального директора та старшого менеджера, які регулярно здійснюють холодні дзвінки, домовляються про зустрічі та вкладають угоди. Як було сказано на початку, агенція «Гермес» спеціалізується на корпоративних заходах, тому всю свою увагу при формуванні клієнтської бази вони приділяють різного роду організаціям, де нерідко справами відпочинку займаються професійні комітети. Протягом довгого періоду агенція також взаємодіяла зі студентськими радами найбільших у місті ВНЗ, так у певний день тижня співробітник агенції відвідував навчальний заклад, де студенти могли звернутися напряму з питаннями організації, як групових, так і одиночних поїздок. В подібних зустрічах переважно реалізувалися гірськолижні тури на Закарпаття.

Агенція також охоче надає знижки за умов раннього бронювання туру, або ж при наборі великої групи.

 

Таблиця 6.16

Аналіз реалізації функцій маркетингу на підприємстві

Функція маркетингу Спеціаліст підприємства, що відповідає за напрям Завдання та обо-в’язки, що виконує спеціаліст в межах даної функції Експертна оцінка якості виконання функцій маркетингу (за 5-б. шкалою)
Аналітична Генеральний директор Аналіз діяльності фірм-конкурентів за допомогою інтернету та через відвідування тематичних зустрічей міського та обласного рівнів
Планова Визначає вихідні дані для планування, загальну організацію процесу і межі планування
Виробнича Старший менеджер Контакт з клієнтами, відвідування профкомів підприємств-клієнтів, здійснення телефонних дзвінків тощо
Контролююча Ген. директор Прийняття звітності щодо виконаної роботи, коректування недоліків

 

 

Таблиця 6.17

Аналіз структури маркетингових комунікацій підприємства

№ з/п   Елемент маркетингової комунікаційної політики Різновиди, що використовуються на підприємстві   Питома вага, %  
Реклама -
Стимулювання збуту знижки
PR через сайт агенції, профкоми та студради
Особистий продаж +
Дірект-маркетинг Після обслуговуючий зв'язок (дзвінки, зустрічі)
  Всього 100%

 

При популяризації свого товару агенція вдало використовує стратегію середнього рівня, де середній ціновий рівень супроводжується відповідним сервісом та якістю туристичного продукту. У такій ситуації ціна слугує засобом позиціонування даного товару серед товарів конкурентів. Це доволі ефективний спосіб привернути увагу споживачів з середнім рівнем достатку.

 

Дата добавления: 2015-11-23; просмотров: 433 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.