Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зв’язок з іншими дисциплінами




Навчальна дисципліна «Правові засади державного контролю та нагляду» органічно пов’язана з іншими суміжними юридичними дисциплінами, зокрема такими як: «Адміністративне право», «Конституційне право України», «Фінансове право», «Кримінальне право», «Митне право». Особливо тісно навчальна дисципліна, як самостійна функція управління, як певний вид діяльності, складова інших видів діяльності держави та функцій її органів стикується з «Податковим правом», «Транспортним правом», «Корпоративним правом», «Муніципальним правом», «Адміністративною відповідальністю», «Публічна адміністрація».

Система контролю знань та умови складання заліку.

Навчальна дисципліна «Проблеми адміністративно – правового захисту прав громадян» оцінюється за модульно – рейтинговою системою. Вона складається з 2 – х модулів.

Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 – бальною шкалою в семестрі.

Якщо за результатами модульно – рейтингового контролю студент отримав середнє арифметичне за формами поточного контролю, яке менше ніж 20 балів, то студент не допускається до заліку і вважається таким, що не виконав усі види робіт, які передбачаються навчальним планом на семестр з дисципліни «Правові засади державного контролю та нагляду».

 

Модульний контроль:

2 модульних тести: Один після завершення вивчення тем № 1 – 7 і другий після завершення вивчення тем № 8 - 11. Проводяться модульні тести викладачами на семінарських заняттях. Оцінювання при модульному контролі, студент може отримати максимально за модульний тест – 10 балів.

Підсумковий контроль І – й семестр – залік

Студент за результатами заліку може максимально отримати 60 балів.

За результатами вивчення дисципліни «Правові засади державного контролю та нагляду» студент отримує підсумкову оцінку за 100 – бальною шкалою, яка розраховується за накопичувальною системою як сума балів, отриманих студентом за кожен з двох змістовних модулів та за залік, за наступною схемою.

  Змістовний модуль № 1 Змістовний модуль № 2 Підсумковий модуль (залік) Підсумкова оцінка
Максимальна кількість балів        

При цьому, кількість балів відповідає оцінці:

1 – 34-« незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням дисципліни;

35 – 59 - -«незадовільно» з можливістю повторного складання;

60 – 64 – «задовільно» (достатньо)

65 – 74 – «задовільно»

75 – 84 – «добре»

85 – 89 – «добре» (дуже добре)

90 – 100 – «відмінно».

Шкала відповідності

За 100 бальною шкалою Оцінка за національною шкалою
90 – 100   відмінно зараховано
85 – 89 75 - 84   добре зараховано
65 – 74 60 - 64   задовільно Зараховано
35 – 59 1- 34   незадовільно Не зараховано

Програма навчальної дисципліни

Змістовний модуль 1 «Державний контроль»

Тема 1 «Правове регулювання державного контролю» (12 год.)

Загальне поняття державного контролю. Державний контроль у публічному управлінні. Мета та завдання державного контролю. Місце і роль контролю у діяльності публічної адміністрації. Контроль, як самостійна функція державного управління. Відмінності між поняттями «система державного контролю» і «система органів державного контролю». Здійснення державними органами таких близьких до контролю видів діяльності, як нагляд і моніторинг. Відмінність між названими явищами. Класифікація видів державного контролю.

Тема 2 «Види державного контролю» (24 год.)

Внутрішній адміністративний контроль. Кабінет Міністрів України вищий орган у системі органів виконавчої влади, спрямовує і координує роботу міністрів, інших органів виконавчої влади і здійснює контроль за всіма ланками виконавчої влади. Загальний інформаційно-аналітичний контроль.

Контроль, який здійснюється місцевими органами виконавчої влади. Класифікація видів державного контролю (загальний і спеціальний; відомчий і надвідомчий). Контроль з боку Президента України. Парламентський контроль. Здійснення контролю через Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Контроль через Рахункову палату. Судовий контроль. Контроль з боку громадських організацій. Сучасні форми реалізації контролю з боку громадськості.

Тема 3 «Державний фінансовий контроль» (14 год.)

Поняття та зміст державного фінансового контролю. Теоретико – правові засади державного фінансового контролю. Історичні передумови виникнення фінансового контролю. Правовий механізм забезпечення державного фінансового контролю. Форми і методи державного фінансового контролю. Удосконалення організаційно – правового забезпечення державного фінансового контролю. Зарубіжний досвід здійснення державного фінансового контролю. Основні напрями підвищення ефективності адміністративно – правового регулювання державного фінансового контролю. Правовий статус Державної фінансової інспекції України у здійсненні державного фінансового контролю. Міністерство Фінансів України ключовий орган в сфері здійснення державного фінансового контролю.

Тема 4 «Державний податковий контроль» (14 год.)

Податковий Кодекс України щодо визначення податкового контролю та повноважень органів державної влади. Поняття і сутність інституту податкового контролю в Україні. Визначення податкового контролю та повноваження органів державної влади щодо його здійснення (ст.. 61 Податкового кодексу). Способи здійснення податкового контролю (ст..62 Податкового кодексу). Податковий контроль і відповідальність учасників відносин у сфері оподаткування. Податковий контроль як об’єкт державного забезпечення. Принципи побудови податкового контролю. Особливості підстав застосування податкового контролю в забезпеченні оподаткування. Зарубіжний досвід державного регулювання оподаткування та можливості його запозичення в Україні. Проблемні питання державного регулювання оподаткування в Україні та шляхи їх вирішення.

Тема 5 «Державний митний контроль» (14 год.)

Правове регулювання митного контролю. Поняття та основні засади здійснення митного контролю. Організація митного контролю. Митний Кодекс України щодо визначення митного контролю (розділ ХІ МКУ). Загальні принципи здійснення контролю. Взаємодія митних органів з державними органами, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України (ст..319 МКУ). Зони митного контролю. Здійснення митного контролю. Оформлення митного контролю. Форми митного контролю. Митні експертизи. Особливості процедури митного контролю.

Змістовний модуль 2 «Державний нагляд»

Тема 6 «Види нагляду у державному управлінні» (12 год.)

Поняття та сутність нагляду у теорії адміністративного права. Характерні особливості нагляду. Адміністративний нагляд як вид загального нагляду. Адміністративний нагляд за дотриманням відповідними суб’єктами спеціальних норм і правил. Нагляд як окремий вид (форма) контролю. Здійснення нагляду державними органами щодо суб’єктів, які їм організаційно не підпорядковані. Поняття та сутність моніторингу у державному управлінні. Відмінність між назвами (явищами) «нагляд» та «моніторинг». Застосування моніторингу у сфері управлінської діяльності. Моніторинг – метод спостереження, аналізу, соціологічного дослідження.

Тема 7 «Методика проведення перевірки та використання державних статистичних спостережень та відомчої звітності» (12 год.)

Сутність методики проведення перевірки. Форми та методи проведення перевірок. Методичні рекомендації з питань здійснення нагляду за додержанням законів у сфері економіки та захисту інтересів держави. Методичні рекомендації з питань здійснення нагляду за додержанням законів щодо прав і свобод громадян. (Захисту прав і свобод неповнолітніх). Практика проведення перевірок генеральною прокуратурою України. Використання судової статистики, інформації правоохоронних органів, статистики органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Тема 8 «Реалізація функцій нагляду органами прокуратури. Акти реагування прокурора» (14 год.)

Закон України «Про прокуратуру» щодо визначення функції прокуратури. Поняття та сутність функції прокуратури щодо наглядової діяльності. Форми наглядової діяльності органів прокуратури. Методи наглядової діяльності органів прокуратури. Акти прокурорського реагування. Правозахисна діяльність прокурора у сфері адміністративної відповідальності.

Тема 9 «Державний контроль та нагляд щодо додержання прав громадян» (12 год.)

Загальна характеристика державного контролю та нагляду щодо додержання прав громадян. Здійснення прокурорського нагляду за законністю у сфері виконавчої влади. Законність у державному управлінні – необхідна передумова реалізації прав контролю у демократичному суспільстві. Основні види державного контролю за додержанням прав і свобод громадян. Уповноважений Верховної Ради України у здійсненні контролю за додержанням прав і свобод людини і громадянина.

Тема 10 «Правозахисна роль практики Європейського Суду з прав людини» (12 год.)

Адміністративно – судовий захист прав громадян. Адміністративна юстиція – провідний засіб судового захисту прав громадян. Сутність та функції адміністративної юстиції. Оскарження в адміністративних судах рішень, дій та бездіяльності суб’єктів владних повноважень. Прецедентний характер практики Європейського Суду з прав людини. Застосування прецедентного права Європейського Суду з прав людини в українському судочинстві. Виконання рішень Європейського Суду з прав людини органами державної влади України.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 592 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2407 - | 2287 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.021 с.