ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Професійна підготовка фахівця з педагогічних спеціальностей забезпечується вивченням комплексу навчальних дисциплін, у тому числі й курсу загальної педагогіки, методів навчання та виховання. Важливою формою навчального процесу є написання курсової роботи, яку студенти виконують згідно тематики випускаючої кафедри.
Метою виконання курсової роботи є набуття та застосування студентами поглиблених професійних знань з ряду навчальних дисциплін, прищеплення практичних навичок тлумачення і застосування психолого-педагогічної та філологічної термінології; вміння аналізувати літературні джерела і на цій основі навчитись самостійно знаходити відповіді на проблеми, що постають перед дошкільними працівниками у практиці. Підготовка курсової роботи сприяє оволодінню знаннями не тільки з однієї теми, обраної студентом для курсової роботи, але вимагає і поглибленого опанування комплексів предметів важливих для обраного фаху в певній галузі, що базується на широкій науковій та практичній обізнаності. Водночас в ході керівництва, перевірки, захисту курсових робіт здійснюється контроль знань та вмінь студентів, виявляються студенти, схильні до наукової роботи, а також ті, що вміють практично застосовувати теоретичні знання.
1.1. Основним принципом щодо написання курсової роботи є принцип науковості, згідно з яким зміст курсової роботи має бути повністю узгоджений з сучасними науковими даними.
1.2. Основною метою курсової роботи є виконання студентами комплексу взаємопов'язаних завдань: навчальних, наукових та практичних, що об'єднані певною загальною темою. Окрім цього, виконання курсової роботи передбачає й реалізацію інших завдань, що випливають з основного, а саме:
- поглиблення та закріплення теоретичних знань з певної дисципліни;»'- формування первинних умінь і навичок проведення наукових досліджень;
- набуття навичок самостійної роботи з нормативними психолого-педагогічними та лінгвістичними поняттями, їх тлумачення, узагальнення теоретичних матеріалів та аналізу практичної діяльності органів освіти, психологічної служби, діяльності установ і організацій державної, недержавної та змішаної форм власності, правоохоронних документів та органів;
- отримання вмінь формулювання власних висновків, чіткої аргументації, обгрунтування рекомендацій і пропозицій з теми роботи;
- удосконалення вмінь виступати, обґрунтовувати власний погляд;
- закріплення вмінь використання наукової літератури;
- формування здатності до систематичної самостійної роботи.
1.3. Курсова робота повинна відповідати вимогам актуальності і практичної цінності. Тому студенти поряд з суто науковою монографічною літературою використовують при написанні курсових робіт фактичні матеріали практичної діяльності організацій за місцем проходження практики або постійної роботи.
1.4. При написанні курсових робіт дидактичне обгрунтованим вважається додержання таких умов:
- тематика курсових робіт повинна відповідати завданням навчальної дисципліни; може бути також і комплексною і охоплювати ряд взаємопов'язаних питань з інших дисциплін;
- тематика курсових робіт має відповідати цілям та задачам професійної підготовки фахівців на сучасному рівні розвитку науки і практики.
ПРОЦЕС ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
2.1. Вибір теми курсової роботи.
2.2. Ознайомлення із відповідним законодавством, літературою та
складання плану курсової роботи.
2.3. Вивчення правових та нормативних документів, наукової літератури та
написання тексту курсової роботи.
2.4. Вибір методів добору та збір фактичного матеріалу.
2.5. Оформлення курсової роботи.
2.6. Підготовка до захисту та захист курсової роботи.