Лекции.Орг
 

Категории:


Классификация электровозов: Свердловский учебный центр профессиональных квалификаций...


Транспортировка раненого в укрытие: Тактика действий в секторе обстрела, когда раненый не подает признаков жизни...


Объективные признаки состава административного правонарушения: являются общественные отношения, урегулированные нормами права и охраняемые...

Алгоритм вирішення задачі №1Загрузка...

1. При укладанні контракту на покупку товару на умовах комерційного кредиту в перше чергу необхідно прорахувати доцільність закупки на даних умовах. Ціна кредиту не обмежується величиною нарахованих відсотків, а в неї входять всі витрати імпортера, пов’язані з одержанням відстрочки платежу. Ці витрати складаються із доходу кредитора та доходів банку та ін. Додаткові витрати є одноразовими та прихованими.

В зв’язку з цим при оцінці доцільності закупок імпортер повинен прорахувати як абсолютну суму витрат на цей кредит, так і відсоткове співвідношення цієї суми з ціною товару. Важливо також спів ставити суму витрат на комерційний кредит з витратами, які виникають в умовах негайної оплати.

Визначимо відсоткове співвідношення додаткових витрат (Ср) за кредитом:

 

 

Загальні витрати за кредитом будуть дорівнювати сумі основних і додаткових витрат у відсотках:

 

6% + 0,9% = 6,9% (річних).

 

Порівняємо загальні витрати за кредитом з витратами на банківський кредит в Україні та приймемо рішення щодо доцільності закупок товарів на умовах комерційного кредиту.

 

2. Від вибору типу нарахування та оплати відсотків також залежить ефективність закупок на умовах комерційного кредиту.

У світовій практиці використовують три способи нарахування та оплати процентів: прогресивний, регресивний та пропорційний (змішаний):

а) за прогресивним способом відсотки нараховуються виходячи з суми наступного платежу з дати його виставлення до дати оплати, тобто сума нарахованих відсотків збільшується з кожним платежем:

 

 

де В1, В2, В3 – сума процентів, що оплачуються відповідно за першим, другим та третім платежем;

б) за регресивним способом відсотки нараховуються на залишок заборгованості від дати останнього платежу. Перший платіж є найбільшим.

 

 

в) за пропорційним (змішаним) способом нарахування відсотки нараховуються на базі загальної суми за кредит, віднесеної до кількості платежів. У даному випадку відсотки оплачуються рівними внесками.

 

 

Імпортеру буде більш вигідним прогресивний спосіб нарахування, тому що оплата за ним починається з менших сум та до закінчення терміну платежу за кредитом в його розпорядженні будуть більші грошові суми, які поступили від реалізації товару.

 

3. Основна перевага користування комерційним кредитом реалізується при торгівлі з економічно розвиненими країнами. Величини відсоткової ставки за комерційним кредитом в цих країнах значно нижче порівняно з українською банківською ставкою за кредити у ВКВ. Крім того, використання комерційного кредиту дозволяє імпортеру маневрувати обіговими коштами.

 

Дата добавления: 2015-10-27; просмотров: 465 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.