Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


“≈ћј: ћонотерпени та ароматичн≥ сполуки
ј “”јЋ№Ќ≤—“№: ≈ф≥рн≥ ол≥њ - це сум≥ш пахучих речовин, €к≥ в≥днос€тьс€ до р≥зних клас≥в орган≥чних сполук, переважно до терпеноњд≥в, р≥дше до ароматичних ≥ ал≥фатичних сполук. ¬они мають широкий спектр фармаколог≥чноњ д≥њ (протизапальну, антисептичну, спазмол≥тичну, в≥дхаркуючу). “ому майбутньому спец≥ал≥сту необх≥дно знати номенклатуру л≥карських рослин та сировини, а також законом≥рност≥ утворенн€ ≥ накопиченн€ еф≥рних ол≥й в залежност≥ в≥д кл≥матичних, еколог≥чних умов та фенофази вегетац≥њ рослин.

Ќј¬„јЋ№Ќ≤ ÷≤Ћ≤:

«Ќј“»:

Ј правила ≥ терм≥ни збору, способи первинноњ обробки, суш≥нн€ та збер≥ганн€ сировини, що вм≥щуЇ монотерпени та ароматичн≥ сполуки;

Ј х≥м≥чний склад, властивост≥ р≥зних груп монотерпен≥в, методи вид≥ленн€ њх з Ћ–— та ви€вленн€ з допомогою €к≥сних реакц≥й;

Ј використанн€ Ћ–—, що вм≥щуЇ монотерпени та ароматичн≥ сполуки в медицин≥ та фармац≥њ.

¬ћ≤“»:

Ј встановити тотожн≥сть л≥карських рослин, що вм≥щують монотерпени та ароматичн≥ сполуки за зовн≥шн≥ми ознаками (за допомогою гербарних зразк≥в);

Ј встановити тотожн≥сть Ћ–— за зовн≥шн≥ми ознаками;

Ј ≥дентиф≥кувати Ћ–— за м≥кроскоп≥чними ознаками та визначником.

«ј¬ƒјЌЌя ƒЋя —јћќ—“≤…Ќќѓ ѕќ«јј”ƒ»“ќ–Ќќѓ –ќЅќ“»

¬ивчити теоретичний матер≥ал до теми:

ћонотерпени, поширенн€ њх в рослинному св≥т≥, локал≥зац≥€ в органах рослин.

Ќазв≥ть на латинськ≥й та украњнськ≥й мов≥ рослини, Ћ–— та њх родини, що вм≥щують монотерпени та ароматичн≥ сполуки. ќпиш≥ть зовн≥шн≥й вигл€д л≥карських рослин: кор≥андр пос≥вний, лаванда вузьколиста, мел≥са л≥карська, мТ€та перцева, шавл≥€ л≥карська, види евкал≥пту, валер≥ана л≥карська, €л≥вець звичайний, кмин звичайний, види липи, ромашка л≥карська, ромашка запашна, оман високий, полин г≥ркий, дерев≥й звичайний, види берези, ањр тростиновий, багно звичайне, ан≥с звичайний, фенхель звичайний, чебрець плазкий, чебрець звичайний, материнка звичайна.

ќхарактеризуйте зовн≥шн≥ ознаки Ћ–—, що вм≥щуЇ монотерпени та монотерпеноњди. ¬каж≥ть фенофази, методи збору, способи суш≥нн€, первинноњ обробки та правила збер≥ганн€ Ћ–—: плоди кор≥андру, кмину; листки мел≥си, м'€ти перцевоњ, шавл≥њ, евкал≥пта; кв≥ти лаванди; кореневища з корен€ми валер≥ани.

ќпиш≥ть м≥кроскоп≥чн≥ ознаки Ћ–—: листки м'€ти перцевоњ, шавл≥њ, евкал≥пта, кореневища з корен€ми валер≥ани, плоди кор≥андру.

¬каж≥ть способи використанн€ та застосуванн€ Ћ–—, що вм≥щуЇ монотерпени та монотерпеноњди ≥ л≥карських препарат≥в з нењ в медицин≥ та фармац≥њ.

¬каж≥ть, €к≥ типи еф≥роол≥йних утворень характерн≥ дл€ родин губоцв≥тих та селерових њх будова.

Ќазв≥ть (по х≥м≥чних групах) на латинськ≥й та украњнськ≥й мов≥ Ћ–—, рослини та њх родини, що вм≥щують ароматичн≥ сполуки. ќпиш≥ть фенофази ≥ методи збору Ћ–—: трава чебрецю повзучого та звичайного, материнки; плоди ан≥су та фенхелю. ¬каж≥ть способи суш≥нн€, первинноњ обробки та правила збер≥ганн€ Ћ–—.

ќхарактеризуйте зовн≥шн≥ ознаки Ћ–—, згрупувавши њх за родинами: плоди ан≥су та фенхелю; трава чебрецю повзучого та звичайного, материнки. ѕор≥вн€йте зовн≥шн≥ ознаки вид≥в сировини одних ≥ тих самих родин.

ќпиш≥ть (за родинами) пор≥внюючи, м≥кроскоп≥чн≥ ознаки Ћ–—: плоди ан≥су та фенхелю; трава чебрецю повзучого та звичайного, материнки. ¬каж≥ть способи використанн€ та застосуванн€ Ћ–— ≥ л≥карських препарат≥в з нењ в медицин≥ та фармац≥њ.

 ќЌ“–ќЋ№Ќ≤ ѕ»“јЌЌя

1. ≈ф≥рн≥ ол≥њ та њх локал≥зац≥€ в рослинах, типи секреторних еф≥роол≥йних утворень.

2. ¬каж≥ть, €к≥ типи еф≥роол≥йних утворень характерн≥ дл€ родин губоцв≥тих, айстрових, зонтичних, миртових, њх будова.

3. Ќазв≥ть тип продихового комплексу, характерного дл€ родини губоцв≥т≥.

4. ќбгрунтуйте класиф≥кац≥ю Ћ–—, що вм≥щуЇ еф≥рн≥ ол≥њ.

5. Ќазв≥ть (по х≥м≥чних групах) на латинськ≥й та украњнськ≥й мов≥ Ћ–—, рослини та њх родини, що вм≥щують ал≥фатичн≥ та цикл≥чн≥ монотерпеноњди.

6. ¬каж≥ть способи використанн€ Ћ–—, що вм≥щуЇ монотерпени ≥ монотерпеноњди, ≥ л≥карських препарат≥в з нењ в медицин≥ та фармац≥њ.

7. —клад≥ть ≥нструкц≥ю дл€ збору ≥ збер≥ганн€ Ћ–—, €ка м≥стить ароматичн≥ сполуки. Ќауково обгрунтуйте строки њњ збер≥ганн€.

8. ћакро- ≥ м≥кроскоп≥чна характеристика окремих вид≥в Ћ–—, що вм≥щують ароматичн≥ сполуки.

9. ѕоширенн€ в рослинному св≥т≥ та локал≥зац≥€ в рослинах ароматичних сполук. Ўл€хи њх утворенн€, значенн€ дл€ рослинного орган≥зму, умови накопиченн€.

10. —клад≥ть таблицю в≥дм≥нних ознак вид≥в чебрецю звичайного ≥ повзучого.

11. ѕровед≥ть класиф≥кац≥ю сировини та препарат≥в, €к≥ м≥ст€ть ароматичн≥ сполуки, за фармаколог≥чною д≥Їю.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 704 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

≈сли президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © »осиф Ѕродский
==> читать все изречени€...

2263 - | 2165 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.01 с.