Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


¬ивед≥ть записи про в≥дм≥нник≥в
≤нструкц≥€

ƒо лабораторноњ роботи з ≥нформатики

на тему:

Ђјнал≥з даних бази шл€хом сортуванн€ та ф≥льтрац≥њ запис≥. —творенн€ запит≥в в MS Accessї

¬икладач  онончук ѕ. ѕ.

 

 

Ћьв≥в 2011


Ћабораторна робота на тему: јнал≥з даних бази шл€хом сортуванн€ та ф≥льтрац≥њ запис≥. —творенн€ запит≥в в MS Access.

ћета: Ќавчитись проводити анал≥з даних бази шл€хом сортуванн€ та ф≥льтрац≥њ запис≥в, створювати запити дл€ в≥дшуканн€ ≥нформац≥њ в середовищ≥ MS Access.

“еоретичн≥ в≥домост≥

—”Ѕƒ Access дозвол€Ї створювати запити за допомогою майстра та у режим≥ конструктора. ¬ MS Access п≥д час виконанн€ запиту створюЇтьс€ наб≥р запис≥в, що вигл€даЇ €к таблиц€, але в≥н не Ї таблицею. ‘актично запит Ч це у€вленн€ користувача про потр≥бн≥ дан≥ з р≥зних таблиць або ≥нших запит≥в. ” процес≥ в≥дкритт€ запиту в режим≥ таблиц≥ або використанн€ його у формах та зв≥тах, створюЇтьс€ новий наб≥р запис≥в з поточного зм≥сту бази даних.

«апит - один з найб≥льш потужних обТЇкт≥в MS Access, €кий дозвол€Ї ефективно представити ≥нформац≥ю, що м≥ст€ть таблиц≥, з певними властивост€ми. ¬ де€кому розум≥нн≥ запит под≥бний до ф≥льтр≥в, коли з таблиць будуЇтьс€ виб≥рка за певною умовою. јле на в≥дм≥ну в≥д ф≥льтру запит дозвол€Ї отримати б≥льш зм≥стовний результат. ѕерш за все, це по€снюЇтьс€ тим, що ф≥льтр даЇ ≥нформац≥ю дл€ перегл€ду (друку), але, на в≥дм≥ну в≥д запиту автоматично не збер≥гаЇтьс€, €к окремий обТЇкт бази даних. «апити, маючи таку властив≥сть, дозвол€ють динам≥чно поновлювати ≥нформац≥ю у своњх таблиц€х, €кщо у таблиц€х бази даних виникла зм≥на ≥нформац≥њ.  р≥м цього, запит маЇ ≥ зворотну д≥ю: €кщо зм≥нювати ≥нформац≥ю у його таблиц€х, то таблиц≥ бази даних, на баз≥ €ких побудований запит, будуть адекватно зм≥нювати свою ≥нформац≥ю.

’ ≥ д р о б о т и:

«апуст≥ть програму Access ≥ в≥дкрийте Ѕƒ, що м≥стить таблицю ќ÷≤Ќ ».

2. ѕроекспрементуйте з командою «Ќј…“», щоб в≥дшукати записи, де пр≥звище студента починаЇтьс€ на букву ћ (або ≥ншу).  лацн≥ть у пол≥ ѕр≥звище ≥ виконайте команду –едагувати Þ «найти Þ” поле «разок введ≥ть ћ* ≥ ув≥мкн≥ть перемикач Ўукати т≥льки в поточному пол≥ Þ «найти Þ «найти дал≥.

«найд≥ть записи студент≥в, €к≥ мають У5Ф з певного предмета.

4. ¬нес≥ть зм≥ни в Ѕƒ, використовуючи команду –едагувати Þ ѕом≥н€ти.
Ќаприклад, виправте оц≥нки студент≥в з У2Ф на У3Ф з певного предмета.

5. ¬ивед≥ть на екран (в≥дф≥льтруйте) записи про студент≥в, €к≥ мають з певного предмета У5Ф. ¬ибер≥ть потр≥бне поле (клацн≥ть мишею у будь-€к≥й кл≥тинц≥ з оц≥нкою У5Ф з предмета будь-€кого студента) ≥ натисн≥ть на кнопку ‘≥льтр за вибраним. ѕерепиш≥ть номери запис≥в у зв≥т. ¬≥днов≥ть вигл€д таблиц≥ кнопкою ¬илучити ф≥льтр.

6. ¬≥дф≥льтруйте записи про студент≥в, що не мають У3Ф з певного предмета.
¬ибер≥ть поле з оц≥нкою У3Ф з предмета ≥ виконайте команду з меню «аписи Þ ‘≥льтр Þ «аперечити вибране. ¬илуч≥ть ф≥льтр.

7. ¬≥дф≥льтруйте записи з оц≥нкою У4Ф в пол€х вибраних вами двох предмет≥в.
“ут умова складн≥ша, тому виконайте команду «аписи Þ ‘≥льтр Þ «м≥нити ф≥льтр. «адайте оц≥нки (4 ≥ 4) в пол€х умов дл€ цих двох предмет≥в. «астосуйте ф≥льтр: «аписи Þ «астосувати ф≥льтр. ѕерепиш≥ть у зв≥т номери запис≥в. ¬илуч≥ть ф≥льтр.

8. «астосуйте розширений ф≥льтр, щоб вивести записи про студент≥в, €к≥ навчаютьс€ на У4Ф або У5Ф з вибраних двох предмет≥в. «аписи Þ ‘≥льтр Þ –озширений ф≥льтр Þ ” пол€ ф≥льтруванн€ вибраних двох предмет≥в введ≥ть умову 4 or 5 або введ≥ть 4 та 5 у двох р€дках Þ «астосувати ф≥льтр Þ ѕерепиш≥ть номера шуканих запис≥в Þ ¬илучити ф≥льтр.

¬ивед≥ть записи про в≥дм≥нник≥в.

10. —твор≥ть ≥ виконайте ( кнопка !). «апит1 на виб≥рку запис≥в про студент≥в, €к≥ мають У5Ф з певного предмета. ¬≥кно Ѕƒ Þ «апити Þ —творити Þ  онструктор Þ ќ  Þ ƒодайте таблицю ќ÷≤Ќ » Þ «акрийте в≥кно ƒодати таблицю.«аповн≥ть бланк запиту, виконайте його ≥ перепиш≥ть номери знайдених запис≥в. «акрийте в≥кно запиту з≥ збереженн€м структури запиту з назвою «апит 1.

11. ћодиф≥куйте «апит1, щоб вибрати записи про студент≥в, €к≥ вчатьс€ на У4Ф або У5Ф з вибраних вами двох предмет≥в.
¬≥кно ЅƒÞ «апити Þ ¬ибер≥ть «апит1 Þ  онструктор.ќц≥нки У4Ф ≥ У5Ф введ≥ть одну п≥д одною (у двох р€дках) в умовах дл€ пол≥в вибраних вами двох предмет≥в. «апуст≥ть запит.ѕерепиш≥ть номери запис≥в. «акрийте запит без збереженн€.

12. —твор≥ть ≥ виконайте «апит2 на виб≥рку лише номер≥в ≥ пр≥звищ студент≥в, у €ких у грудн≥ день ≥менин. «апит1 за основу не брати.—твор≥ть новий запит. ¬ибер≥ть €кесь ≥мТ€ ≥ введ≥ть його у поле ≤ћТя бланку запиту €к умову пошуку (наприклад, ћикола чи ≥нше). ¬имкн≥ть режим виведенн€ на екран оц≥нок, €кщо њхн≥ пол€ занесен≥ в бланк запиту. ¬иконайте ≥ збереж≥ть «апит2.

13. —твор≥ть «апит3 з параметром дл€ шуканн€ запис≥в про студент≥в, €к≥ мають де€ку, задану параметром, оц≥нку з певного предмета.
«наченн€ параметра користувач буде вводити в окремому д≥алоговому в≥кн≥ п≥сл€ запуску запиту.¬иконайте цей пункт методом модиф≥кац≥њ «апиту1. ” пол≥ ¬ибраного вами предмета задайте у квадратних дужках такий текст: [¬вед≥ть оц≥нку]. Ћ≥кв≥дуйте числову умову в ≥ншому пол≥ (€кщо вона Ї).

14. «апуст≥ть «апит3 дв≥ч≥, щоб визначити, хто маЇ з вибраного предмета У5Ф, а хто У3Ф. ѕр≥звища ≥ оц≥нки занотуйте у зв≥т.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 410 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

ƒва самых важных дн€ в твоей жизни: день, когда ты по€вилс€ на свет, и день, когда пон€л, зачем. © ћарк “вен
==> читать все изречени€...

2034 - | 1889 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.01 с.