Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Глава 1. Теоретичні основи методології формування математичних уявлень у дошкільнят




Зміст

Запровадження

Глава 1. Теоретичні основи методології формування математичних уявлень у дошкільнят

1.1 Передумови методології математичного розвитку дошкільнят

1.2 Програмні вимоги методики викладання математики дошкільнятам у сприйнятті сучасних ДОП

1.3 Гра – як засіб математичного розвитку

Глава 2. Експериментальна частина

2.1 Методика навчання рахунку з допомогоюсюжетно-дидактических ігор

2.2 Методика навчання рахунку у старшій групі з допомогою дидактичній гри "Цирк"

Укладання

Список використаної літератури

Додаток №1

 

Запровадження

Актуальність дослідження. Для розумового розвитку дітей важливе значення має придбання ними математичних уявлень, які активно впливають формування розумових дій, таких необхідних для пізнання навколишнього світу і рішення різноманітних практичних завдань, і навіть для успішного навчання у молодших класах середньої школи.

Значення практичного застосування математичних знань у різні види діяльності чудово розуміли багато прогресивні педагоги ще минулих століттях. Розробляючи питання розвитку в дітей математичних уявлень, неодмінно піклувалися про їхнє використання у житті. Приміром, До. Д. Ушинський писав: «При початковому навчанні рахунку... теж має поспішати й рухатися далі не інакше, як оволодівши колишнім, а оволодівши чимось, будь-коли полишати її без постійного додатку доделу».[15,с.5]Заодно він підкреслював, що застосовувати вивчене найкраще умовах, протилежних тим, у яких дитина їх отримував. Думки видатного російського педагога вони втратили свого і нині: вони беруться до розробці методів дітей елементам математики.

Багато визначні психологи і педагоги (>П.Я. Гальперин, О.Н.Леушина,Т.В.Тарунтаева та інших.) вважають, формування в дітей віком математичних уявлень має спиратися напредметно-чувственную діяльність, у процесі якого легше засвоїти обшир знань і умінь, усвідомлено набути навичкисчета.[15, с. 3].

Навчання математиці повинно бути обов'язково нудним заняттям для дитини, при цьому існує просто дуже багато математичних ігор йигр-обучалок для малят. Річ у тім, що дитяча пам'ять виборча. Дитина засвоює тільки те, що його зацікавило, здивувало, обрадувало чи злякало. Він навряд чи запам'ятає щось, з його погляд, нецікаве, навіть якщо наполягають. Тому завдання педагогів та батьків зробити, щоб маляті цікаво було займатися рахунком. Тоді маленькі непосиди самі помітять, як навчаться вважати.

Отже, у сучасній концепції дошкільного виховання як ключову позицію відновлення дитсадка виділяється гуманізація цілей і принципів освітньої роботи з дітьми, й у з цим навчання дошкільнят у контексті ігровий діяльності. саме гра робить процес пізнання цікавим і цікавим, отже, і успішним.

Формуванню в дитини математичних уявлень сприяє використання різноманітних дидактичних ігор й ігрових вправ. У грі дитина набуває нові знання, вміння, навички. Ігри, які сприятимуть розвитку сприйняття, уваги, пам'яті, мислення, розвитку творчі здібності, спрямовані на розумовий розвиток дошкільника загалом.

Отже, однією з найбільш найважливіших завдань вихователя і батьків - розвинути в дитини інтерес до математики у віці. Залучення до цього предмета в ігровий і цікавою формі допоможе дитині надалі швидше, і легше засвоювати шкільної програми.

Свого часу питаннями формування математичних понять, розвитку здібностей, психології гри, проблемами навчання у дитсадку займалися: О.Н.Водовозова, Ж. Піаже,Л.С. Виготський,С.Л. Рубінштейн,П.Я. Гальперин, АН. Леонтьєв,Д.Б.Эльконин, Н.А.Менчинская, А.А. Люблінська, А.В. Запорожець,Л.А.Венгер, О.П.Усова, Н.П.Сакулина, Н.А.Ветлугина, А.А.Смоленцева,Е.А.Флерина,Е.Ф. Проскура, Еге. Пилюгіна,В.С.Мухина,З.М.Истомина, М.М.Поддъяков,Р.С. Буре, МС. Комарова,Я.А. Коменський, І.Г Песталоцці,К.Д. Ушинський, Л. Н. Толстой, В.І.Водовозов, Ф.Фребель, М. Монтессорі, В.А.Кемниц,В.А.Лай, Д.В. Волковський, К.Ф. Лебединців.

Неоціненний внесок у теорію і методикупредматематической підготовки дошкільнят дитсадка внесли Є.І.Тихеева, Л. У. Глаголєва,Ф.Н.Блехер,A.M.Леушина, О.П.Усова, М. Ф.Чекмарев, Є.І.Удальцова, А.А. Столяр,Л.С.Метлина,Т.В.Тарунтаева, Ф.А. Михайлова,Н.Г. Бакст, Р. Чуднова і ще педагоги, методисти й радянські дослідники.

Метою даної курсової роботи є підставою аналіз використання ігрових прийомів під час навчання дітей дошкільного віку рахунку.

Об'єкт дослідження: методи математичного розвитку дошкільнят.

Предмет дослідження: використання ігрових методів і прийомів на навчання дітей дошкільного віку рахунку.

З поставленої мети, ставлю собі такі завдання:

1) Проаналізувати наукову математичну, психолого-педагогічну і методичну літературу на проблеми, програми математичного дітей дитячого садка;

2) Вивчити теоретичні передумови методології математичного розвитку дошкільнят;

3) >Охарактеризовать вимоги методики викладання математики дошкільнятам у сприйнятті сучасних ДОП;

4) Проаналізувати і охарактеризувати використання ігрових прийомів у навчанні дітей рахунку;

5) Проаналізувати навчання рахунку з допомогоюсюжетно-дидактических ігор.

6) Провести експеримент навчання дітей рахунку у старшій групі з допомогою дидактичній гри «Цирк».

Основу гіпотези дослідження склали положення про те, що дітей рахунку буде найбільш продуктивно, коли вона іде у контексті ігровий діяльності.

У дослідженні застосовувалася система методів: теоретичного аналізу (історіографічний, порівняльний); педагогічне узагальнення.

Етапи дослідження: У першому етапі формувалися основні тези дослідження, вивчалася психолого-педагогічна література та методичніша, аналізувалася методика дітей рахунку.

З другого краю етапі розглянуто стан досліджуваної проблеми і розкрито сутність його реалізації.

Наприкінці підбито загальні результати дослідження, сформульовані висновки з виконану роботу.

Усісюжетно-дидактические ігри та зовсім їх варіанти випробувані практично у дошкільній установі №31 р.Снежинска.

Дослідження засвідчили ефективністьсюжетно-дидактических ігор й ігрових прийомів для практичного застосування у навчанні рахунку.

Структура і роботи вистачить: курсова робота складається з запровадження, двох глав, укладання, бібліографічного списку, що включає 25 найменувань.

Глава 1. Теоретичні основи методології формування математичних уявлень у дошкільнят





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2224 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2484 - | 2177 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.