Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Мета і завдання виробничої практики




Мета: закріпити теоретичні знання та вміння викладання дисциплін в 5-9 класах згідно навчального плану спеціальної школи для дітей з вадами психофізичного розвитку.

Завдання:

- поглибити та закріпити теоретичні знання, отримані студентами при вивченні методик викладання навчальних дисциплін для спеціальних шкіл та логопедії;

- оволодіти змістом та програмою з навчальних предметів у старших класах допоміжної школи;

- навчитись застосовувати набуті знання на практиці у навчально-виховній та корекційній роботі з дітьми з різними психофізичними вадами;

- навчитись здійснювати диференційований та індивідуальний підхід при проведенні фронтальної та індивідуальної роботи в класі (групі);

- навчитись планувати навчально-виховну роботу в допоміжній школі;

- навчитись планувати та проводити різні типи уроків з математики, рідної мови, образотворчого мистецтва, географії, природознавства, історії, фізики, СПО із застосуванням різноманітних методів та прийомів навчально-корекційної роботи;

- формувати вміння щодо аналізу уроків;

- формувати псоціальні функції вчителя-дефектолога;

- формувати практичні вміння дослідницької роботи в галузі олігофренопедагогіки;

- виконувати функції вихователя, вчителя-предметника, класного керівника в спеціальному навчальному закладі;

- виховання творчого підходу до педагогічної діяльності, прагнення до професійного самовдосконалення.

ЗМІСТ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

Перед початком виробничої практики проводиться настановча конференція. На ній завідувач практиками, завідувач кафедри та викладачі-методисти розкривають перед студентами мету практики, знайомлять з основними завданнями, вимогами до практикантів, порядком оформлення звітної документації.

Упродовж першого тижня студент-практикант:

- отримує настанови на факультеті та спеціальному загальноосвітньому закладі, знайомиться з документацією з педпрактики (завдання-звіт, індивідуальний план), вивчає документацію навчального закладу (плани урочної та позакласної роботи з відповідних предметів, план роботи класного керівника, особові справи учнів класу тощо) і складає на її основі індивідуальний план практики, з’ясовує наявність і відповідність засобів навчання, аналізує форми роботи з учнями (знайомство з обладнанням шкільних кабінетів, бібліотеки тощо); відвідує всі уроки та всі позакласні заходи у класі, на базі якого проходить практику.

Протягом решти тижнів студент:

- виконує всі обов’язки вчителя-предметника і класного керівника в закріпленому класі; погоджує час, тематику та конспекти занять з викладачами бази практик та груповим керівником від кафедри корекційної освіти. Проводить виховну годину з педагогіки, бере участь у проведенні батьківських зборів класу, складає психолого-педагогічну характеристику на клас, виконує індивідуальне завдання, веде поточну документацію з практики, погоджує її з керівниками від факультету та від бази практики.

На останньому тижні практики студенти завершують оформлення звітної документації, отримує характеристику від бази практики.

Після закінчення практики проводиться заключна конференція, на якій студенти звітують про виконання завдань практики, висловлюють пропозиції щодо організації практики.

Індивідуальні завдання до виробничої педагогічної практики:

Індивідуальні завдання спрямовані на поглиблення фахових знань студентів, набуття професійних навичок та підсилення інтересу до педагогічної діяльності. Результати індивідуальних завдань оформлюють у вигляді звіту.

Індивідуальне завдання визначається тематикою випускної роботи студента, затверджується науковим керівником. Виконання індивідуальних завдань передбачає проведення у відповідності до теми дослідження наступних видів робіт: психолого-педагогічного обстеження учнів, учнівського колективу, оцінку ефективності корекційно-педагогічної роботи, взаємозв’язку з батьками учнів, визначення мікросоціальних умов виховання учнів, розробку методичного забезпечення проведення уроків і позакласних заходів з використанням сучасних технологій.

Навчальні посібники

1. Грошенков И.А. Уроки рисования в 1-4 классах вспомогательной школы: 3-е изд., испр. и доп. – М.: Просвещение, 1975. – 176 с.

2. Єременко І.Г., Турчинська В.Е. Готовність розумово відсталих дітей до навчання в допоміжній школі. – К.: Рад. шк., 1981. – 101 с.

3. Забрамная С.Д. Ваш ребенок учится во вспомогательной школе: Рабочая книга родителей. – М.: Педагогика, 1990. – 56 с.

4. Обучение учащихся 1-4 классов вспомогательной школы: Пособие для учителей / Под ред. В.Г. Петровой. – 2-е изд. перераб. – М.: Просвещение, 1983. – 208 с.

5. Основи специальної дидактики / Під ред. І. Г. Єременка. – 2-е вид. Перероб. – К.: Рад. Школа, 1986. – 220 с.

6. Перова М.Н., Эк В.В. Обучение элементам геометрии во вспомогательной школе: Пособие для учителей. – 2-е изд., перераб. – М.: Просвещение, 1992. – 144 с.

7. Перова М.Н. Методика преподавания математики в специальной (коррекционной) школе VIII вида: Учеб. для студ. деф. фак. педвузов. – 4-е изд., перераб. – М.: Владос, 2001. – 408с.

8. Ульянова Т.К. Методика викладання граматики і розвитку мовлення учнів допоміжної школи. – К.: КДПІ, 1990. – 96 с.

Методичні рекомендації

1. Ознайомитися з навчальним планом, програмою і підручниками спеціальної загальноосвітньої школи.

2. Проаналізувати забезпеченість кабінету (вчителя-предметника) матеріально-технічною базою та дидактичним забезпеченням уроків.

3. Вивчити досвід роботи вчителя-предметника.

4. Скласти розклад проведення власних уроків.

5. Скласти 4 план-конспекти залікових уроки з повним дидактичним матеріалом (за погодженням з груповим керівником практики від кафедри).

6. Провести 1 виховний захід у закріпленому класі, представити методичну розробку виховного заходу у звітних документах.

7. Оволодіти методикою проведення самоаналізу уроків та самоаналізом виховного заходу. Скласти самоаналіз 1 уроку та самоаналіз виховного заходу

8. Скласти психолого-педагогічну характеристику на закріплений клас.

9. Скласти звіт про виконання індивідуального завдання.

ФОРМИ І МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

Поточний контроль проходження практики здійснюється протягом проведення практики її керівником за такими напрямками: дотримання трудової дисципліни, активність і самостійність у виконанні завдань практики; робота з методичною документацією. Керівник практики здійснює контроль за дотриманням студентами трудового розпорядку, за своєчасним виконанням завдань, надає студентам методичну допомогу в організації роботи.

Формою підсумкового контролю набутих практичних навичок під час проходження практики є диференційований залік. Умовою допуску студента до підсумкового заліку є виконання програми практики, наявність позитивних оцінок з бази практики, надання звітної документації. Критеріями оцінювання виступають: знання шкільної програми, якість проведення залікових уроків, методичні вміння, якість класного керівництва, вміння складати психолого-педагогічну характеристику на клас, якість виконання індивідуального завдання, отримана характеристика з місця проходження практики та якість оформлення звітної документації. Загальна оцінка роботи кожного студента є комплексною, з урахуванням усіх напрямків його діяльності за період виробничої практики.

ВИМОГИ ДО ЗВІТУ

Звітна документація з практики складається з:

- завдання-звіту;

- 4 план-конспектів залікових уроків з необхідною наочністю;

- психолого-педагогічної характеристики на клас, де проходив студент практику;

- методичної розробки виховного заходу;

- аналізу відвіданого уроку іншого студента-практиканта чи вчителя-дефектолога;

- звіту про виконання індивідуального завдання.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 873 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2243 - | 2164 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.