Рішення обласної ради 5-го скликання
Опубліковано: 09.10.2009 11:36:31
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’яте скликання
(Двадцять дев’ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від «25» вересня 2009 року № 1358
Про комунальний заклад „Чудельська
спеціальна загальноосвітня школа-інтернат
№1 І – ІІ ступенів“ Рівненської обласної ради
Керуючись статтею 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, статтею 18 Закону України „Про освіту“, „Про загальну середню освіту“, Положенням про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2008 №852, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.12.2008 за №1219/15910, за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Перейменувати комунальний заклад "Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 Сарненського району Рівненської обласної ради" у комунальний заклад "Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І – ІІ ступенів" Рівненської обласної ради.
2. Затвердити Статут комунального закладу „Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І – ІІ ступенів“ Рівненської обласної ради у новій редакції (додається).
3. Директору комунального закладу „Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І – ІІ ступенів“ Рівненської обласної ради подати на державну реєстрацію Статут в установленому законодавством порядку.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А., постійні комісії обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту (Кривко М.П.), з економічних питань та комунальної власності (Мініч Г.І.), з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту (Вдовиченко В.В.).
Голова ради О.Ю. Данильчук
С Т А Т У Т
Комунального закладу
Чудельська спеціальна загальноосвітня
школа - інтернат № 1 І – ІІ ступенів»
Рівненської обласної ради
(нова редакція)
с. Чудель – 2009
Загальні положення.
1.1. Цей Статут визначає правові та економічні основи організації та діяльності комунального закладу „Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І–ІІ ступенів“ Рівненської обласної ради (надалі – Спеціальна школа-інтернат).
Повна назва: Комунальний заклад „Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ступенів” Рівненської обласної ради.
1.2. Скорочена назва: Чудельська спеціальна школа-інтернат.
1.3. Юридична адреса школи-інтернату: 34542, Розвилка, с.Чудель, Сарненський район, Рівненська область.
1.4. Спеціальна школа-інтернат є правонаступником усіх прав та обов’язків комунального закладу "Чудельська спеціальна загальноосвітння школа-інтернат № 1" Сарненського району, Рівненської обласної ради, перереєстрованої 19 квітня 1997 року Сарненською районною державною адміністрацією за № 1 604 105 0001 000616.
1.5. Спеціальна школа-інтернат заснована на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області. Власником Спеціальної школи-інтернату є територіальні громади сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради.
1.6. Спеціальна школа-інтернат створена в установленому порядку Рівненською обласною радою, утримується за рахунок обласного бюджету і є неприбутковою.
1.7. Галузеве управління Спеціальною школою-інтернатом здійснює управління освіти і науки облдержадміністрації.
1.8. Спеціальна школа-інтернат має самостійний баланс, власний рахунок (рахунки), печатку встановленого зразка, кутовий штамп, бланки зі своїм найменуванням та ідентифікаційний код. Спеціальна школа-інтернат може мати вивіску, встановленого зразка зі своїм найменуванням, власну символіку, прапор, герб, інші атрибути. Положення з описом та порядком використання власної символіки, прапору, герба та інших атрибутів затверджується відповідно до чинного законодавства.
1.9. Спеціальна школа-інтернат набуває права юридичної особи з дня її державної реєстрації у встановленому законом порядку.
1.10. Головною метою діяльності Спеціальної школи-інтернату є забезпечення здобуття певного рівня освіти, професійної орієнтації та підготовки, корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.
1.11. Особливі умови виховання, навчання і утримання учнів, охоронно-педагогічного режиму у спеціальній школі визначаються:
- спеціальним режимом дня та системою навчальної, виховної і корекційної роботи;
- створенням спеціальних умов для корекційної спрямованості навчання, відновлення здоров'я, подолання порушень психічного і фізичного розвитку, коригування порушень аналізаторів і формування мовлення учнів;
- здійсненням індивідуального та диференційованого підходу у навчанні та вихованні з урахуванням характеру порушення;
- забезпеченням умов для розвитку нахилів і здібностей, здобуття учнем соціально необхідного мінімуму обов'язкових вимог до рівня і обсягу повної загальної спеціальної середньої освіти.
1.12. Головними завданнями Спеціальної школи-інтернату є:
- забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, на здобуття певного освітнього рівня загальної середньої освіти шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу в комплексі з корекційно-розвитковою роботою, медичною реабілітацією;
- розвиток природних здібностей і обдарувань, творчого мислення вихованців, здійснення їх допрофесійної та професійної підготовки, формування соціально адаптованої особистості;
- сприяння засвоєнню учнями норм громадянської етики та загальнолюдської моралі, міжособистісного спілкування, основ гігієни та здорового способу життя, початкових трудових умінь і навичок;
- сприяння фізичному і психічному розвитку дітей;
- забезпечення у процесі навчання й виховання системного кваліфікованого психолого-медико-педагогічного супроводу з урахуванням стану здоров’я, особливостей психофізичного розвитку вихованців (учнів);
- здійснення соціально-педагогічного патронату: надання психолого-педагогічної допомоги батькам (особам, які їх замінюють) з метою забезпечення їх активної участі в комплексній навчально-виховній, корекційно-розвитковій роботі.
1.13. У своїй діяльності Спеціальна школа-інтернат керується Конституцією України, Конвенцією ООН «Про права дитини», Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про психіатричну допомогу», Основами законодавства України про охорону здоров’я, Сімейним кодексом України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Положенням про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2008 № 852, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.12.2008 за № 1219/15910, іншими законодавчими актами в галузі освіти і охорони дитинства, актами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади, та органів місцевого самоврядування та власним Статутом.
1.14. Відповідно до Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні” Спеціальна школа-інтернат за змістом реабілітаційних заходів належить до установ психолого-педагогічної реабілітації та здійснює комплексну реабілітацію дітей-інвалідів відповідно до державних соціальних нормативів у сфері реабілітації.
1.15. Мова виховання, навчання та спілкування з дітьми в Спеціальній школі-інтернаті є державна.
1.16. Діти-сироти і діти, які залишилися без піклування батьків, яким не призначений опікун (піклувальник), перебувають в закладі на повному державному забезпеченні.
1.17. Психологічне забезпечення навчально-виховного процесу в Спеціальній школі-інтернаті здійснюють практичні психологи. За своїм статусом вони належать до педагогічних працівників.
1.18. Навчально-методичне та кадрове забезпечення, організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та перепідготовка здійснюється Спеціальною школою-інтернатом відповідно до чинного законодавства.
1.19. Спеціальна школа-інтернат самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями відповідно до чинного законодавства.
1.20. Спеціальна школа-інтернат не відповідає за зобов’язаннями власника (засновника), а власник (засновник) не відповідає за зобов’язаннями Спеціальної школи-інтернату.
1.21. Держава, її органи не несуть відповідальності за зобов’язаннями Спеціальної школи-інтернату. Спеціальна школа-інтернат не відповідає за зобов’язаннями держави, її органів, а також інших підприємств, установ, організацій.
1.22. У межах своєї Статутної діяльності Спеціальна школа-інтернат має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем, відповідачем в судах всіх інстанцій.
1.23. Спеціальна школа-інтернат має право:
- проходити в установленому порядку державну атестацію;
- визначати варіативну частину робочого навчального плану;
- в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани;
- спільно з вищими навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, що не суперечить законодавству України;
- використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників навчально-виховного процесу;
- отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;
- залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку визначеному законодавством України;
- розвивати власну соціальну базу: мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів.