Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальні положення




Рішення обласної ради 5-го скликання

Опубліковано: 09.10.2009 11:36:31

 

У К Р А Ї Н А

 

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 

П’яте скликання

 

(Двадцять дев’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від «25» вересня 2009 року № 1358

 

Про комунальний заклад „Чудельська

 

спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

 

№1 І – ІІ ступенів“ Рівненської обласної ради

 

Керуючись статтею 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, статтею 18 Закону України „Про освіту“, „Про загальну середню освіту“, Положенням про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2008 №852, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.12.2008 за №1219/15910, за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Перейменувати комунальний заклад "Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 Сарненського району Рівненської обласної ради" у комунальний заклад "Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І – ІІ ступенів" Рівненської обласної ради.

 

2. Затвердити Статут комунального закладу „Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І – ІІ ступенів“ Рівненської обласної ради у новій редакції (додається).

 

3. Директору комунального закладу „Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І – ІІ ступенів“ Рівненської обласної ради подати на державну реєстрацію Статут в установленому законодавством порядку.

 

4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А., постійні комісії обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту (Кривко М.П.), з економічних питань та комунальної власності (Мініч Г.І.), з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту (Вдовиченко В.В.).

 

Голова ради О.Ю. Данильчук

 

С Т А Т У Т

 

Комунального закладу

 

Чудельська спеціальна загальноосвітня

 

школа - інтернат № 1 І – ІІ ступенів»

 

Рівненської обласної ради

 

(нова редакція)

 

 

с. Чудель – 2009

 

Загальні положення.

 

1.1. Цей Статут визначає правові та економічні основи організації та діяльності комунального закладу „Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І–ІІ ступенів“ Рівненської обласної ради (надалі – Спеціальна школа-інтернат).

 

Повна назва: Комунальний заклад „Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ступенів” Рівненської обласної ради.

 

1.2. Скорочена назва: Чудельська спеціальна школа-інтернат.

 

1.3. Юридична адреса школи-інтернату: 34542, Розвилка, с.Чудель, Сарненський район, Рівненська область.

 

1.4. Спеціальна школа-інтернат є правонаступником усіх прав та обов’язків комунального закладу "Чудельська спеціальна загальноосвітння школа-інтернат № 1" Сарненського району, Рівненської обласної ради, перереєстрованої 19 квітня 1997 року Сарненською районною державною адміністрацією за № 1 604 105 0001 000616.

 

1.5. Спеціальна школа-інтернат заснована на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області. Власником Спеціальної школи-інтернату є територіальні громади сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради.

 

1.6. Спеціальна школа-інтернат створена в установленому порядку Рівненською обласною радою, утримується за рахунок обласного бюджету і є неприбутковою.

 

1.7. Галузеве управління Спеціальною школою-інтернатом здійснює управління освіти і науки облдержадміністрації.

 

1.8. Спеціальна школа-інтернат має самостійний баланс, власний рахунок (рахунки), печатку встановленого зразка, кутовий штамп, бланки зі своїм найменуванням та ідентифікаційний код. Спеціальна школа-інтернат може мати вивіску, встановленого зразка зі своїм найменуванням, власну символіку, прапор, герб, інші атрибути. Положення з описом та порядком використання власної символіки, прапору, герба та інших атрибутів затверджується відповідно до чинного законодавства.

 

1.9. Спеціальна школа-інтернат набуває права юридичної особи з дня її державної реєстрації у встановленому законом порядку.

 

1.10. Головною метою діяльності Спеціальної школи-інтернату є забезпечення здобуття певного рівня освіти, професійної орієнтації та підготовки, корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.

 

1.11. Особливі умови виховання, навчання і утримання учнів, охоронно-педагогічного режиму у спеціальній школі визначаються:

 

- спеціальним режимом дня та системою навчальної, виховної і корекційної роботи;

 

- створенням спеціальних умов для корекційної спрямованості навчання, відновлення здоров'я, подолання порушень психічного і фізичного розвитку, коригування порушень аналізаторів і формування мовлення учнів;

 

- здійсненням індивідуального та диференційованого підходу у навчанні та вихованні з урахуванням характеру порушення;

 

- забезпеченням умов для розвитку нахилів і здібностей, здобуття учнем соціально необхідного мінімуму обов'язкових вимог до рівня і обсягу повної загальної спеціальної середньої освіти.

 

1.12. Головними завданнями Спеціальної школи-інтернату є:

 

- забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, на здобуття певного освітнього рівня загальної середньої освіти шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу в комплексі з корекційно-розвитковою роботою, медичною реабілітацією;

 

- розвиток природних здібностей і обдарувань, творчого мислення вихованців, здійснення їх допрофесійної та професійної підготовки, формування соціально адаптованої особистості;

 

- сприяння засвоєнню учнями норм громадянської етики та загальнолюдської моралі, міжособистісного спілкування, основ гігієни та здорового способу життя, початкових трудових умінь і навичок;

 

- сприяння фізичному і психічному розвитку дітей;

 

- забезпечення у процесі навчання й виховання системного кваліфікованого психолого-медико-педагогічного супроводу з урахуванням стану здоров’я, особливостей психофізичного розвитку вихованців (учнів);

 

- здійснення соціально-педагогічного патронату: надання психолого-педагогічної допомоги батькам (особам, які їх замінюють) з метою забезпечення їх активної участі в комплексній навчально-виховній, корекційно-розвитковій роботі.

 

1.13. У своїй діяльності Спеціальна школа-інтернат керується Конституцією України, Конвенцією ООН «Про права дитини», Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про психіатричну допомогу», Основами законодавства України про охорону здоров’я, Сімейним кодексом України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Положенням про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2008 № 852, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.12.2008 за № 1219/15910, іншими законодавчими актами в галузі освіти і охорони дитинства, актами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади, та органів місцевого самоврядування та власним Статутом.

 

1.14. Відповідно до Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні” Спеціальна школа-інтернат за змістом реабілітаційних заходів належить до установ психолого-педагогічної реабілітації та здійснює комплексну реабілітацію дітей-інвалідів відповідно до державних соціальних нормативів у сфері реабілітації.

 

1.15. Мова виховання, навчання та спілкування з дітьми в Спеціальній школі-інтернаті є державна.

 

1.16. Діти-сироти і діти, які залишилися без піклування батьків, яким не призначений опікун (піклувальник), перебувають в закладі на повному державному забезпеченні.

 

1.17. Психологічне забезпечення навчально-виховного процесу в Спеціальній школі-інтернаті здійснюють практичні психологи. За своїм статусом вони належать до педагогічних працівників.

 

1.18. Навчально-методичне та кадрове забезпечення, організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та перепідготовка здійснюється Спеціальною школою-інтернатом відповідно до чинного законодавства.

 

1.19. Спеціальна школа-інтернат самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями відповідно до чинного законодавства.

 

1.20. Спеціальна школа-інтернат не відповідає за зобов’язаннями власника (засновника), а власник (засновник) не відповідає за зобов’язаннями Спеціальної школи-інтернату.

 

1.21. Держава, її органи не несуть відповідальності за зобов’язаннями Спеціальної школи-інтернату. Спеціальна школа-інтернат не відповідає за зобов’язаннями держави, її органів, а також інших підприємств, установ, організацій.

 

1.22. У межах своєї Статутної діяльності Спеціальна школа-інтернат має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем, відповідачем в судах всіх інстанцій.

 

1.23. Спеціальна школа-інтернат має право:

 

- проходити в установленому порядку державну атестацію;

 

- визначати варіативну частину робочого навчального плану;

 

- в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани;

 

- спільно з вищими навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, що не суперечить законодавству України;

 

- використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників навчально-виховного процесу;

 

- отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;

 

- залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку визначеному законодавством України;

 

- розвивати власну соціальну базу: мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 466 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2282 - | 2081 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.