Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вікові особливості функціонування нервової та опорно-рухового апарату організму дітей та підлітків. Значення для відбору у спорті




На окремих етапах вікового розвитку діти характеризуються специфічними особливостями нервової діяльності.

Молодший шкільний вік визначається вдосконаленням нервової діяльності. В цей період збільшується сила та рухливість нервових процесів, посилюється внутрішнє гальмування, в результаті чого взаємодія процесів збудження та гальмування характеризується більшою врівноваженістю, ніж у дошкільнят. Встановлено, що такі види внутрішнього гальмування, як умовне і згасання, виробляється значно швидше ніж у дітей 5-7 років. Наприклад, умовне гальмо утворюється у дітей 5 років після 30 непідкріплень, а у дітей 12 років після 4 непідкріплень.

В молодшому шкільному віці підвищується здатність утворювати умовно-рефлекторні зв'язки. Так. у дітей 10-12 років умовні рефлекси як на прості так і на складні збудники проявляються гостро та характеризуються значною стійкістю. Поряд з цим рефлекторні реакції у дітей часто носять не чіткий характер. Це результат ярко вираженої іррадіації збудливого процесу. Наслідок того, що сила внутрішнього гальмування ще недостатня, диференціювання виробляються складніше, ніж у дорослих. При сильних діях у дітей відносно швидко розвивається залишкове гальмування.

В молодшому шкільному віці активно розвивається мовна функція, посилено формується мислення, здатність користуватись помітними, абстрагованими, від дій, вдосконалюється взаємозв'язок першої і другої сигнальної системи, внутрішня мова, осмислення себе, словесна інформація стає більш конкретною та повною. Посилюються тимчасові зв'язки між словами, як збудниками і руховою функцією. Дякуючи цьому підвищується здатність до більш глибокого словесного вираження своїх рухів.

На фоні безумовно рефлекторних рухів дитина починає набувати умовно рефлекторні. З 3-х місяців починається цілеспрямований розвиток рухів рук, а до 6-7 місяців засвоює підготовку рухів до повзання і до 8 місяців дитина починає повзати.

Функції майже всіх фізіологічних систем вдосконалюються з досягненням статевого дозрівання Збільшення м’язової сили інтенсивно проходить від народження до періоду статевого дозрівання. У хлопчиків збільшення характеризується різким утворення тестостерону. Збільшення м'язової маси у хлопчиків та дівчат обумовлене гіпертрофією м’язових волокон при відсутності чи дуже малій гіперплазії. По мірі вдосконалення нервової системи дитини у неї вдосконалюється координація рухів, відчуття рівноваги та спритності.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 706 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2230 - | 1968 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.