Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вплив фізичних вправ на розвиток організму та стан здоров’я дітей і підлітків




 

Оздоровчий і профілактичний ефект масової фіз. культ. Нерозривно пов’язаний з підвищенням фіз. активності, посиленими функціями скелетно – рухового апарату, активізацією обміну речовин. В результаті в організмі людини порушується нервово – рефлекторні зв’язки, закладені природою і закріплені в процесі тяжкої фіз. праці, що призводить до розладу регуляції діяльності серцево – судинної та інших систем, порушенню обміну речовин і розвитку дегенеративних захворювань.

Для нормального функціонування людського організму і збереження здоров’я необхідна певна „доза” рухової активності.

Розрізняють загальні і спеціальні ефекти фіз. впр., а також їх опосередкований вплив на фактори ризику. Найбільш загальний ефект тренування полягає в розході енергії, прямо пропорційно діяльності і інтенсивності м’язової діяльності, що дозволяє компенсувати дефіцит енерговитрат. Важливе значення має також підвищена стійкість організму до дій несприятливих факторів зовн6ішнього середовища: стресових ситуацій високих і низьких температур, радіації, травм, гіпоксії. В результаті підвищення неспецифічного імунітету підвищується і стійкість до простудних захворювань. Але використання конкретних тренувальних навантажень, необхідних у великому спорті для досягнення „піку” спортивної форми, нерідко призводить до протилежного ефекту – пригніченню імунітету і підвищенню сприйнятливості інфекційних захворювань. Аналогічний негативний ефект може бути одержаний і при заняттях масовою фіз. культ. Із посиленим збільшенням навантаження.

Оздоровчий ефект занять масової культури пов’язаний насамперед з підвищенням аеробних можливостей організму, до рівня загальної витривалості і фіз. працездатності. Підвищення фіз. працездатності супроводжується профілактичним ефектом у відношення факторів ризику серцево – судинних захворювань: зниження маси тіла і жирової маси, вмісту холестерину і тригліцеридів у крові, зменшенням ЛПНЩ і збільшенням ЛПНЩ, зменшенням АТ і ЧСС.

Крім цього регулярне фіз. тренування дозволяє в значній мірі загальмувати розвиток вікових еволюційних змін фізіологічних функцій організму, а також дегенеративних змін різних органів і систем (включаючи затримку і зворотній розвиток атеросклерозу). В цьому відношенні не є виключенням і кістково – м’язева система. Виконання фіз. впр. позитивно впливає на всі ланки рухового апарату, перешкоджає розвитку дегенеративних змін, пов’язаних з віком і гіподинамією. Підвищується мінералізація кісткової тканини і вміст кальцію в організмі. Збільшується прилив лімфи до суглобних хрящів і міжреберних дисків, що є кращим засобом профілактики артроза і острохондроза.

Все це свідчить про безцінний позитивний вплив занять оздоровчою фіз. культ. На організм людини.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 621 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2285 - | 1991 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.