Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Акушерська термінологія




Для уточнення розташування внутріутробного плоду в акушерстві запропоновані наступні терміни: членорозташування, положення, позиція, вид і передлежання.

Членорозташування (habitus) – відношення кінцівок і голівки плоду до його тулуба. При типовому нормальному членорозташуванні тулубі плоду зігнуто, голівка нахилена до грудної клітки, ніжки зігнуті в тазостегнових і колінних суглобах і притиснуті до живота, ручки схрещені на грудній клітці.

Положення плоду (situs) – відношення осі плоду до осі матки. Вісь плоду – лінія, що проходить по спинці від потилиці до куприка.

Варіанти положення плоду:

подовжнє положення – вісь плоду співпадає з віссю матки;

поперечне положення – вісь плоду і вісь матки перетинаються під прямим кутом; обидві крупні частини плоду розташовані над гребенями клубових кісток;

косе положення – вісь плоду і вісь матки перехрещуються під гострим кутом, при цьому голівка або тазовий кінець плоду розташовані в одній з клубових областей, тобто нижче за гребінь клубової кістки.

Позиція плоду (positio) – відношення| спинки плоду до лівої (перша позиція) або до правої (друга позиція) сторони матки при подовжньому положенні. При поперечному і косому положенні плоду позицію визначають по відношенню голівки плоду до правої або лівої сторони матки (перша позиція –голівка у лівої стінки матки, друга – у правої).

Вид позиції плоду (visus) – відношення спинки плоду до передньої і задньої сторони матки:

передній вид – спинка плоду обернена декілька наперед;

задній вид – спинка плоду обернена декілька назад.

Передлежання плоду (praesentatio) – відношення найбільш низько розташованої крупної| частини плоду до родового каналу (до входу в малий таз). При подовжніх положеннях має місце або головне (96%) або тазове передлежання (3,5%).

ВНУТРІШНЬОУТРОБНА СМЕРТЬ ПЛОДУ — загибель плоду під час вагітності (антенатальная смерть) або під час родів (інтранатальна смерть). Симптомами внутрішньоутробної смерті плоду в першій половині вагітності є припинення зростання матки, невідповідність її розміру терміну вагітності, зменшення нагрубання молочних залоз. Іноді з'являються нездужання, почуття втоми, відчуття важкості в животі. У другій половині вагітності, крім вказаних симптомів, характерний зникнення серцебиття і руху плоду при ультразвуковому дослідженні. Ознакою загибелі плоду під час родів служить припинення його серцебиття.

При підозрі на внутріутробну смерть плоду під час вагітності жінку необхідно терміново направити в стаціонар. Діагноз грунтується на даних ультразвукового дослідження і аускультації, ЕКГ плоду і кардіомоніторного спостереження (відсутність серцевих комплексів). Інші методи: рентгенологічне дослідження плоду (характерні зміни скелета плоду), результати визначення вмісту гормонів в крові вагітної (зниження концентрації естріолу і прогестерону) мають допоміжне значення. У стаціонарі при підтвердженні діагнозу проводять родозбудження з розтином плодового міхура, а в ранні терміни вагітності (до 12 тиж.) — інструментальне видалення плодового яйця. У зв'язку з тим, що аборт і роди при внутрішньоутробній смерті плоду можуть супроводжуватися матковою кровотечею, обумовленим порушенням згортаючої системи крові, необхідно бути готовим до переливання препаратів крові, кровозамінників.

Перінатология - наука, яка вивчає перинатальний період (від грецького слова «peri» – навколо, і латинського «natus» – народження). Перинатальний період включає 4 етапи:

  1. ранній перинатальний період (від зачаття до 28 тижнів внутрішньоутробного розвитку плоду);
  2. пізній антенатальний період (з 28 тижнів до 40 тижнів розвитку плоду)
  3. інтранатальний період (все що відбувається під час родів)
  4. ранній неонатальний період (від народження до 7 днів розвитку новонародженого).

Перинатальний центр – лікувально профілактична установа, яка вивчає все, що відбувається навколо вагітності”. Спостереження за вагітною до народження дитини, спостереження за дитиною від народження до 7 діб. В даний час в Україні ведеться активна робота по вдосконаленню медичної допомоги вагітним, породіллям і новонародженим дітям (створення перинатальних центрів, впровадження сучасних ефективних технологій, оснащення родопомічних установ дорогим устаткуванням для пренатальної діагностики і інтенсивної терапії).

Основні завдання:

  1. Надання в повному об'ємі планової і екстреної консультативно-діагностичної, лікувальної і реабілітаційної допомоги вагітним, породіллям, породіллям, новонародженим високого ризику, а також жінкам з порушенням репродуктивної функції на основі використання сучасних організаційних і медичних технологій.
  2. Координація і здійснення функціональних зв'язків між установами допомоги породіллі і дитинства, встановлення оперативного стеження за станом вагітних, породіль, породіль і новонароджених, таких, що потребують реанімаційно-інтенсивної допомоги, і забезпеченням доступності спеціалізованої медичної допомоги при виявленні ускладнень.
  3. Проведення організаційно методичної роботи в області з підготовки і навчанняння| кадрів з питань перинатальній допомозі, статистичному моніторингу і аналізу материнської, перинатальної і дитячої захворюваності і смертності, розробці пропозицій по вдосконаленню стратегії розвитку служби материнства і дитинства в регіоні.

Основні функції ПЦ:

1. Надає всі види висококваліфікованої, спеціалізованої, амбулаторно-поліклінічної і цілодобової стаціонарної акушерсько-гінекологічної, неонатальної і анестезиолого-реанімаційної допомоги, приймаючи на себе керівництво і відповідальність за якість її надання; забезпечує організацію етапності обслуговування мешканок сільських районів.

2. Організовує і забезпечує управління протиепідемічним режимом і якістю лікувально-діагностичного процесу на основі стандартизації медичної допомоги.

3. Забезпечує систему реабілітаційних заходів і відновної терапії, медико-психологічну і соціально-правову допомогу жінкам і дітям.

4. Апробовує і упроваджує в діяльність ЛПУ сучасні перинатальні технології, стандарти (протоколи) профілактики, діагности і лікування, спрямовані на зниження материнських і перинатальних втрат, інвалідності з дитинства, збереження і відновлення репродуктивного здоров'я жінок.

5. Проводить аналіз діяльності установ допомоги породіллі, клинико-експертну оцінку якості медичної допомоги, а так само планування заходів щодо поліпшення акушерсько-гінекологічної і неонатальної допомоги в області.

6. Здійснює організаційно методичну роботу по підвищенню професійної кваліфікації лікарів і середнього медичного персоналу установ допомоги породіллі, організовує і проводить конференції, наради з актуальних питань охорони здоров'я матері і дитини.

7. Забезпечує проведення комплексу профілактичних заходів і гігієнічного виховання населення для попередження порушень репродуктивних функцій, проводить оцінку задоволеності населення якістю надання| перинатальної допомоги.

. Список літератури

Основна

1. Бодяжина В Й., Жмакин К.Н., Кирющенков А.П. Акушерство. - М., 1998. - С. 116-122,3467-358.

2. Бодяжина В.И. й соавт.. Неоперативная гинекология. - М., 1995. - С.106-122, 225-232.

3. Запарожан В.М. Акушерство та гінекологія. Книга І: Акушерство: Підручник.- К.:Здоров’я, 2000.- с. 335-344.

Додаткова

1. Крупко-Большова Ю.А., Корнигова А.И. Патология полового развития девочек й девушек. - К., 1990.

2. Серов В.Н., Стрижаков А.Н., Маркин С.А. Практическое акушерство: руководство для врачей. - М., 1997. - С. 402-412.

3. Степанковская Г.К. Справочник по акушерству й гинекологии. - К., 1997. - С. 499-508.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 692 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2312 - | 2039 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.