Нержавіючу сталь у межах СНД випускають переважно Росія і Україна. Структурно ці дві країни виготовляють різний прокат: Росія «спеціалізується» на плоскому прокаті, Україна - на сортовому. Так, наприклад, в Україні домінуюче положення займає сортовий прокат (КТ 5 к. ДГ 4), частка виробництва якого становить понад 83% від загального випуску., що робить цю галузь стійкішою до впливу зовнішніх факторів. Проте половина російських потужностей розрахована на випуск профілів, тоді як у Західній Європі 75-80% споживаного обсягу - це нержавіючий лист, що має високу якість поверхні.
Необхідно відзначити позитивну тенденцію 2004 року - збільшення частки високотехнологічного виробництва порівняно з попередніми роками.
Проблемою виготовлення нержавіючої сталі в Росії є те, що немає профільних, винятково «нержавіючих» виробництв, а весь спектр виробів виготовляється на підприємствах із широкою номенклатурою продукції, нержавіюча сталь є лише частиною в загальному технологічному процесі.
Серед основних виробників нержавіючого плоского прокату в Росії слід назвати «Мечел» (80% виробленого холодного і гарячого нержавіючого листа). У виробництві дроту лідирують підприємства «Іжсталь» і «Електросталь», що виготовляють близько 95% прокату.
Існує проблема недозавантаження потужностей випуску високолегованих нержавіючих марок сталі та сплавів, з одного боку, а з другого - наявне майже стовідсоткове завантаження експортно-орієнтованих потужностей. Наприклад, завантаження виробничих потужностей «Мечелу» щодо випуску нержавіючого сортового прокату становили 30%, при цьому обсяги виробництва в галузі зросли на 20%. Загальними тенденціями, характерними для виробництва нержавіючого прокату в межах СНД, є постійне збільшення споживання усередині країни і відповідне зростання виробництва; зниження залежності від зовнішніх ринків і проведення досить зваженої інвестиційної політики, спрямованої на відновлення устаткування з метою виробництва прокату вищої якості.
Нержавіючий прокат у Росії виробляють сім основних заводів, що розподілили ринок у такий спосіб (з урахуванням імпорту) (КТ 5 к. ДГ 4).
Лідером зростання обсягів виробництва є комбінат «Сєвєрсталь». Це стосується переважно дво-, тришарового листів. «Мечел» збільшив виробництво на 16% і за рік виготовив 42 тис. т нержавіючої продукції.
Зростання обсягів виробництва за 9 місяців 2004 року відзначено на заводі «Серп і молот» - на 10%. Завод виготовив 18 тис. т нержавіючої сталі. На 2005 рік планує збільшення її випуску вдвічі. У січні 2005 року цей завод вводить у дію агрегат комплексного запікання сталі (Fuchs), що дозволить поліпшити якість продукції. З пуском агрегата завод зможе освоїти нові види високоякісної продукції, наприклад, стрічки для голок, зварювальний дріт нових марок. Цей захід має на меті перевищити якість продукції основного конкурента - «Дніпроспецсталі».
Зростання обсягів виробництва за 9 місяців 2004 року на «Іжсталі» було на рівні 14%; на заводі «Червоний жовтень» -40%- Цього року «Червоний жовтень» і КМК відновили випуск нержавіючої сталі. Так, «Червоний жовтень» освоїв виробництво сортового прокату діаметром 16...34 мм із жароміцних сплавів і нержавіючої сталі. Почато випуск двошарового нержавіючого листа зі сталі 08. х 13. Заходи для відновлення виробництва починаються і на заводі «Сибелектросталь».