Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Аналіз галузі після розпаду СРСР та тенденції світового ринку нержавіючих сталей




До розпаду СРСР, у базовому 1991 році, частка колишніх ра­дянських республік становила близько 7,6% світового споживання нержавіючої сталі. Високими темпами зростало виробництво нержавіючого прокату, досягнувши рівня 870 тис. т.

Після розпаду СРСР в усіх незалежних республіках спо­живання нержавіючої сталі постійно знижувалося: у 1996 році порівняно з 1991 у 4,7 разів; у наступні 5 років споживання нержавіючої сталі зменшилося до рівня 78 тис. т. Це зменшен­ня (більш ніж у 10 разів) попиту було зумовлено великою кількістю об'єктивних факторів: загальним станом економіки з кон'юнктурою та спекулятивним попитом на ринку нікелю переорієнтацією з внутрішнього ринку на зовнішні, з падінням попиту в машинобудуванні, верстатобудуванні, харчовій промисловості, у виробництві товарів народного попиту та у сфері обслуговування.

Сфера застосування цієї металопродукції широка, але водночас досить специфічна. Прокат з нержавіючої сталі ви­користовують у відповідальних галузях промисловості, від атомної енергетики і ВПК і до банального виготовлення то­варів широкого вжитку. Слід також зазначити, що зазвичай до прокату з нержавіючих марок сталі висувають підвищені вимоги до якісних характеристик, що, відповідно, відобра­жається на цінових рівнях.

За десять років вітчизняний ринок нержавіючої сталі змінився до невпізнання. Розпад Радянського Союзу спричи­нив розрив кооперативних зв'язків між споживачами і ви­робниками. Більшість колись «братерських» машинобудів­них підприємств скоротили або зовсім припинили випуск продукції. Усе це в умовах низького попиту зробило випуск дорогої і ресурсомісткої нержавіючої сталі збитковим, що негайно відбилося на обсягах її виробництва. Крім того, по­чала надходити на ринок імпортна нержавіюча металопродукція, чого в часи СРСР не допускалося. Якщо наприкінці 80-х років, за різними оцінками, виробництво прокату з не­ржавіючої сталі становило 1,2- 1,5 млн. т і потреба, скажімо, у холоднокатаній нержавіючій стрічці перевищувала вироб­ничі потужності в кілька разів, то на початку 90-х років по­пит знизився настільки, що з'явилися вже надлишкові по­тужності. У часи СРСР металургійні підприємства, що ви­пускають прокат з нержавіючої сталі, були орієнтовані го­ловним чином на ВПК (близько 70% виробленої продукції використовувалося в цій галузі). У 1991 році майже поло­вина всього нержавіючого прокату споживалася в машинобудуванні і металообробці, нині частка цих галузей промис­ловості в загальноросійському споживанні нержавіючої сталі становить близько 25%. На перший план вийшли ви­робники устаткування для харчової і переробної галузей, а також виробники побутової техніки. У радянський час фондованого металу на це просто не вистачало. Дедалі зро­стає споживання нержавіючого прокату в нафтовій і буді­вельних галузях.

В українській металургійній промисловості, незважаючи на її масштабність, виробничі потужності випуску прокату з нержавіючої сталі вкрай не розвинуто. З огляду на те, що більшість підприємств металургійного комплексу проекту­вали і будували досить давно, а серйозної реконструкції і мо­дернізації устаткування на металургійних комбінатах доне­давна не проводилося, говорити про достатнє технічне і тех­нологічне забезпечення вітчизняних виробників продукції з нержавіючої сталі не доводиться. Крім того, місткість ук­раїнського ринку нержавіючої сталі невелика, хоча вимоги до пропонованого прокату постійно зростають.

Названі тенденції чітко відображають ситуацію, що скла­лася на українських підприємствах, які випускають нержа­віючу сталь. Спад виробництва припав на 1993-1998 роки, коли невизначена економічна ситуація в країні стала при­чиною зупинки більшості вітчизняних промислових підпри­ємств, у тому числі й споживачів нержавіючої металопро­дукції. Як наслідок, значний спад обсягів виробництва, май­же на всіх заводах наявні надлишкові виробничі потужності. При цьому на більшості заводів спостерігається нестача оборотних коштів. Водночас працюючі металургійні підпри­ємства одержали можливість постачати зроблений прокат на зовнішні ринки.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 380 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2635 - | 2207 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.