Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Перша допомога при ураженні органів дихання. Реанімаційні заходи при зупинці серця і дихання




Причинами ураження органів дихання можуть бути: стороннє тіло в носі, у дихальних шляхах, потоплення, отруєння чадним, побутовим та вихлопними автомобільними газами. Заходи першої допомоги при ура­женні органів дихання подано в табл. 10.

Реанімація (від лат. геапітаїіо — повернення до життя) — це низка термінових заходів, спрямованих на відновлення життєдіяльності організму. Для реанімаційних заходів є тільки 4-6 хв. (час клінічної смерті), коли ще людину можна оживити.

Причини ураження органів дихання стороннє тіло в носі потрібно негайно примусити потерпілого покашляти на березі покласти потерпілого так, щоб його голова знаходилася нижче рівня таза: це сприя­тиме звільненню дихальних шляхів від води, що туди потрапила; застосувати один з методів видалення води з дихальних шляхів; при зупинці серцевої діяльності і дихання провести реа­німаційні заходи.

відчинити двері, припинити надходження газу: перекрити газ, вимкнути двигун автомобіля; відкрити вікна; винести потерпілого на свіже повітря; викликати швидку допомогу; поДати реанімаційну допомогу

Як правило, зупинка серця супроводжується і припиненням дихан­ня. Тому щоб серце запрацювало знову, починають закритий масаж серця:

а) покласти основу долоні правої руки на нижню частину груднини,а долоню лівої —-н& тильну поверхні правої; пальці рук припіднятн;;

б) поштовхами натискати на груднину 3 чаєтотою 60-80 разів захвилину.

Маленьким дітям закритий масаж серця роблять дуже обережно однією рукою, а немовлятам -*- кінчиками вказівного-Й-середнього пальців однієї руки або вейиюшй паль грудної клітки.

Водночас із масажем серця треба здійснювати штучне дихан­ня. Розрізняють види і етапи штучного дихання:

1) спосіб "з рота в рот":

а) потерпілого покласти спиною на тверду підлогу; б) відкрити йому рот, очистити його, наприклад, від блювотиння, знятії зйомні протези, якщо вони є; в) голову потерпілого закинути назад, стежачи, щоб язик не западав у гортань; г) однією рукою тримати голову та шию потерпі­лого, другою затиснути йому ніздрі; д) глибоко вдихнути і крізь носови­чок, щільно охопивши губами губи хворого (для більшої герметизації), зробити енергійний видих (вдування повітря у його легені); перші 5-10 вдувань слід робити швидко — 20-30 за хвилину, наступні — по 12-15 за хвилину;

Ефективність реанімаційних заходів визначають за відновленням серцевої діяльності: поява серцевих тонів, артеріального пульсу, само-стійного дихання, реакції звуження зіниць. Якщо ж,дихання і серцева діяльність не вщкцвлюється, штучне дихання і зашитий маса*? серця слід робити доти, доки не приїде швидка допомога.

Питання для самоперевірки

1. Поясніть механізм газообміну в легенях і тканинах.

2. Охарактеризуйте нервову регуляцію дихання.

3. Охарактеризуйте гуморальну регуляцію дихання.

4. Назвіть причини, шляхи зараження та прояви захворювань ди­хальної системи.

5. Які профілактичні заходи інфекційних захворювань?

6. У чому полягають причини зупинки дихання?

7. Яку першу допомогу надають при ураженні органів дихання?

8. Які чинники способу життя людини впливають на здоров'я ди­хальної системи? Відповідь обґрунтуйте.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 838 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2300 - | 2067 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.