Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Концепції маркетингової діяльності




Існують 5 основних концепцій, керуючись якими компанії здійснюють маркетингову діяльність:

1. Концепція вдосконалювання виробництва (the production concept) – одна із самих старих концепцій, заснована на затвердженні про те, що споживач віддасть перевагу товарам, які широко поширені й доступні за ціною, отже керівництво підприємства повинне зосередити свої зусилля на вдосконалюванні виробництва, форм і методів збуту.

Упор на цю концепцію виправданий у двох випадках: коли попит на товар перевищує пропозиція або ж коли собівартість товару занадто висока і її необхідно знизити.

2. Концепція вдосконалювання товару (product concept) – полягає в тому, що споживачі будуть купувати товари найвищої якості, з найкращими експлуатаційними властивостями й характеристиками, отже, організація повинна зосередити свої зусилля на постійному вдосконалюванні товару.

Ця концепція більше прогресивна в порівнянні з попередньої, але досить небезпечна, тому що в погоні за якістю можна не помітити переорієнтації споживача на більше доступні або якісні товари конкурентів.

3. Концепція інтенсифікації комерційних зусиль (selling concept) – полягає в тому, що споживачі не будуть активно купувати товари організації в достатній кількості, якщо вона не почне значних зусиль у сфері збуту й стимулювання. Ціль концепції - за всяку ціну змусити споживача купити товар, у якому споживач відразу може бути й не зацікавлений.

4. Концепція маркетингу (marketing concept) – пропонує досягнення кінцевих результатів підприємств через визначення потреб цільових ринків і задоволення цих потреб більше ефективними й продуктивними способами, чим у підприємств-конкурентів. Суть концепції маркетингу виражають заклики типу «Відшукайте потреби й задовольните», або «Зробіть те, що можете продати, замість того, щоб намагатися продати те, що можете зробити». Часто плутають концепцію інтенсифікації комерційних зусиль і концепцію маркетингу. Відомий маркетолог Т. Левіт розмежовує їхній у такий спосіб: «Комерційне зусилля по збуті - це зосередженість на потребах продавця, а маркетинг - це зосередженість на потребах покупця».

5. Концепція соціально - етичного маркетингу (societal marketing) - передбачає сполучення інтересів споживача, виробника й суспільства (торгівля з урахуванням екології, суспільної моралі, регіональних особливостей і т.д.). Компанія повинна визначити потреби, потреби й інтереси цільових ринків, а потім забезпечити вищу споживчу цінність більше ефективними в порівнянні з конкурентами способами, які підтримують або поліпшують благополуччя, як клієнта, так і всього суспільства в цілому.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 409 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2354 - | 2220 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.