Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристика форм маркетингу




Залежно від існуючого попиту розрізняють наступні форми маркетингу:

ФОРМИ МАРКЕТИНГУ:

1. КОНВЕРСІЙНИЙ МАРКЕТИНГ – маркетинг при негативному попиті, тобто при такій ситуації на ринку, коли всі або більшість його сегментів відкидають даний товар або послугу, його ціль – змінити негативне відношення споживачів до товару на позитивне.

Попит - негативний. Ціль - створити попит. Інструменти маркетингу: внесення змін у товар, зниження ціни, підвищення ефективності просування, посилання на престижних клієнтів, порівняння з товарами відомих закордонних фірм - виробників.

2. СТИМУЛЮЮЧИЙ МАРКЕТИНГ – вид маркетингу, метою якого є стимулювання збуту за умови байдужого відношення споживачів до товару. Попит - відсутній (споживачі байдуже ставляться до товару, оскільки не проінформовані про переваги товару). Ціль - стимулювати попит. Інструменти маркетингу: ознайомлення споживачів з можливостями товару, зниження цін, інтенсифікація реклами, інших засобів просування, урахування (зміна) об'єктивних умов, що стримують використання товару.

3. КРЕАТИВНИЙ МАРКЕТИНГ (РАЗВИВАЮЩИЙСЯ МАРКЕТИНГ) – вид маркетингу, що застосовують в умовах прихованого попиту, завданням якого є перетворення потенційного (схованого) попиту на реальний. Попит - схований (потенційний попит існує, але товар ще відсутній). Ціль - перетворити схований (потенційний) попит на реальний. Інструменти: розробка нових товарів, що задовольняють наявні потреби, пошук нових сфер споживання товарів, позиціонування товару з орієнтацією на певний сегмент споживачів.

4. РЕМАРКЕТИНГ – вид маркетингу, метою якого є відновлення попиту. Необхідний у ситуації зниження попиту, характерного для всіх видів товарів і будь-якого періоду часу залежно від фази ЖЦТ. Ціль - відновити попит, знайти нові можливості пожвавити попит. Інструменти: додання товару ринкової новизни, проникнення на нові ринки.

5. СИНХРОМАРКЕТИНГ – вид маркетингу, завданням якого є пошук способів згладжування коливань попиту. Орієнтований на умови, коли попит коливається (сезонні, щоденні, тимчасові коливання попиту). Ціль - знайти способи вирівнювання попиту. Інструменти: гнучкі ціни, стимулювання збуту (у період спаду - знижки; у період підвищення попиту - націнки), зміна спонукальних мотивів.

6. ПІДТРИМУЮЧИЙ МАРКЕТИНГ – вид маркетингу, метою якого є підтримка існуючого рівня попиту. Попит – задовільний. Ціль – підтримати досягнутий рівень попиту. Інструменти: гнучка цінова політика, реклама товарів, контроль витрат на маркетинг. Приклад: фірма «Пепсі-Кола», що незважаючи на широку популярність, кілька разів на рік проводить на телебаченні рекламу за участю зірок протягом декількох днів, після чого наступає значна пауза, потім - знову нагадування про торговельну марку.

7. ДЕМАРКЕТИНГ – вид маркетингу, спрямованого на зменшення попиту на товари або послуги, що не може бути задоволений через недостатній рівень виробничих можливостей, обмеженість товарних ресурсів і сировини. Попит - надмірний (перевищує можливості або плани організації). Ціль - знизити попит. Інструменти для зменшення попиту: підвищення ціни на товар, відмова від реклами й стимулювання продажів, продаж закордонним фірмам ліцензії на право виробництва товару під маркою фірми.

8. ПРОТИДІЮЧИЙ МАРКЕТИНГ – вид маркетингу, завдання якого переконати споживачів відмовитися від споживання певних продуктів. Попит - нераціональний (ірраціональний). Ціль - звести нанівець (переконати споживачів відмовитися від споживання певних продуктів). Інструменти маркетингу: зупинка випуску товару, вилучення товару з торгівлі, дискредитуюча інформація в ЗМІ, проведення кампанії проти товару і його споживання.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 496 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2305 - | 2068 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.