Сторони домовилися:
6.1. У разі виникнення об'єктивних причин, що зумовлюють звільнення більше, як три відсотки працівників з ініціативи Підприємства, проводити звільнення лише за умови попереднього (не пізніше, ніж за три місяці) письмового повідомлення профспілкової організації чи територіальної (Кримської республіканської, обласної, міської) організації профспілки про причини, обсяги і терміни звільнення працівників із зазначенням їх статі, спеціальності та кваліфікації, а також проведення спільних консультацій щодо організації заходів, спрямованих на сприяння працевлаштування вивільнюваних працівників.
Профспілка, у разі потреби, вносить відповідним органам виконавчої влади та роботодавцям пропозиції щодо перенесення строків, тимчасове припинення або скасування заходів, пов'язаних з масовим вивільненням працівників, які є обов'язковими для розгляду.
6.2. Підприємство може бути ліквідовано лише у випадках, передбачених законодавством України.
У разі ліквідації Підприємства, власник або уповноваженому ним орган спільно з профспілковою організацією:
- розробляє та затверджує комплексні заходи щодо соціально-економічного захисту вивільнюваних працівників;
- створює наглядову комісію з питань дотримання законодавства та соціального захисту.
6.3. У разі вивільнення працівників, Підприємства здійснюють заходи зі сприяння їх працевлаштуванню, організовують підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації цих працівників.
6.4. Підприємства передбачають у колективному договорі:
- проведення з профспілковими органами взаємних консультацій з питань забезпечення зайнятості працівників, які вивільняються, наданням їм пільг і компенсацій відповідно до вимог законодавства та заходи щодо професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації вивільнюваних працівників протягом періоду до настання строку припинення з ними трудового договору, створення страхових фондів на випадок безробіття;
- здійснення підготовки кадрів у навчальних закладах на договірних умовах, професійного навчання персоналу Підприємства безпосередньо на виробництві;
- зобов'язання щодо соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку.
6.5. Підприємства зберігають за працівниками, які направляються на перекваліфікацію з відривом від виробництва, пов'язану зі скороченням чисельності або штату, середню заробітну плату на встановлений період навчання.
6.6. Підприємства під час перегляду розмірів оплати праці підвищують тарифні ставки (оклади) та посадові оклади працівникам, які попереджені про наступне звільнення згідно з пунктом 1 статті 40 Кодексу Законів про працю України.