Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ IV. Основи правового статусу людини і громадянина




Поняття та види правових статусів людини і громадянина. Основи правового статусу людини і громадянина як загальний конституційно-правовий інститут.

Основні положення сучасної концепції прав людини та їх відтворен­ня в Конституції України. Основні принципи правового статусу людини і громадянина та їх закріплення в Конституції України. Визнання та гарантованість прав і свобод людини, встановлених загальновизнаними прин­ципами і нормами міжнародного права. Принцип свободи людини. Принцип невідчуження природних прав і свобод людини. Принцип сво­боди людини, основні положення вчення про свободу. Принцип рівності людей і громадян у своїй гідності та правах. Принцип невичерпності конституційного переліку прав та свобод людини і громадянина.

Громадянство України: поняття та ознаки. Громадяни України, апат­риди і біпатриди.

Правова регламентація питань громадянства України. Закон «Про громадянство України» в редакції Закону від 18 січня 2001 р. Принципи громадянства України та їх закріплення в Конституції України і в зако­нодавстві про громадянство. Принцип єдиного громадянства.

Визнання громадянства України. Підстави набуття громадянства України.

Припинення громадянства України. Втрата громадянства і вихід із громадянства.

Повноваження органів, організацій і посадових осіб по вирішенню питань громадянства України. Виконання рішень, прийнятих у питаннях громадянства України.

Права і свободи людини і громадянина, їх співвідношення. Консти­туційні права, свободи людини і громадянина. Класифікація конститу­ційних прав та свобод людини і громадянина. Права людини і права гро­мадянина. Особисті права і свободи. Політичні права і свободи. Соціаль­ні, економічні, екологічні, культурні права і свободи.

Конституційні гарантії захисту та практичного здійснення прав та свобод людини і громадянина. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини: порядок призначення, повноваження.

Самозахист прав та свобод людини і громадянина. Судовий захист прав та свобод людини і громадянина. Міжнародно-правовий механізм захисту прав та свобод людини і громадянина.

Конституційні обов'язки людини і громадянина. Рівність обов'язків людини і громадянина. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. Турбота про природу та культурну спадщину. Оплата податків і зборів. Дотримання Конституції України та законів України. Повага прав і свобод, честі і гідності інших людей.

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства в Україні. По­няття «іноземець» та «особа без громадянства». Імміграція в Україну.

Правова регламентація загального режиму іноземців в Україні. Зако­ни України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про біженців», «Про імміграцію».

Права, свободи і обов'язки іноземців.

Особливості правового статусу окремих категорій іноземців.

Відповідальність іноземців та осіб без громадянства. Депортація іно­земців. Екстрадиція іноземців іноземній державі.

       Розділ V. Народне волевиявлення (вибори, референдум)

Поняття виборів та їх соціальна функція. Види виборів. Виборче пра­во України. Нове виборче законодавство України.

Принципи виборчого права та їх закріплення в Конституції України. Принцип вільних виборів. Загальне, рівне і пряме виборче право. Таємне голосування.

Виборча система: поняття та види виборчих систем. Особливості за­стосування виборчих систем в Україні.

Порядок призначення виборів в Україні.

Поняття виборчого процесу та його стадії. Правова регламентація стадій виборчого процесу. Списки виборців. Утворення виборчих органів і вибор­чих округів. Виборчі дільниці. Висування та реєстрація кандидатів. Перед­виборна агітація. Права кандидатів і гарантії їх діяльності. Голосування. Підрахунок голосів і визначення результатів голосування. Встановлення результатів виборів. Повторне голосування і повторні вибори.

Поняття і соціальна функція референдумів. Види референдумів. При­значення та порядок проведення референдумів. Предмет всеукраїнського референдуму. Правова регламентація організації референдумів та визна­чення їх результатів. Правові наслідки референдуму. Зміна і відміна рі­шень, прийнятих референдумом.

Відповідальність за порушення виборчих прав громадян.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 203 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2285 - | 1991 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.