Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


II. Основні напрями роботи, завдання та функції управління




Про управління праці та соціального захисту населення

Новозаводської районної у м. Чернігові ради

I. Загальні положення

1. Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради (далі управління) є виконавчим органом районної у місті ради. Управління утворюється районною у місті радою, підзвітне і підконтрольне районній у місті раді, підпорядковується виконавчому комітету районної у місті ради, голові районної у місті ради, заступнику голови районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів ради - керуючому справами виконкому та підзвітне Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

 

2. Управління забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціально-трудових відносин, у тому числі оплати, охорони та умов праці, соціального обслуговування та соціального захистунаселення, у тому числі пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних, малозабезпечених сімей з дітьми, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших соціально незахищених громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави.

 

3. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями голови обласної державної адміністрації, актами відповідних органів та посадових осіб місцевого самоврядування з питань, віднесених до їх компетенції, наказами Департаменту соціального захисту обласної державної адміністрації, а також цим положенням.

 

4. Управління утримується за рахунок коштів районного у місті бюджету.

 

5. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, власний бланк.

 

II. Основні напрями роботи, завдання та функції управління

1. Основними завданнями управління є:

 

- забезпечення у межах своїх повноважень додержання законодавства про працю, охорону праці, зайнятість та соціальний захист працюючих на підприємствах, в установах, організаціях району;

 

- участь у межах своєї компетенції у розробленні та забезпеченні реалізації соціальних програм;

 

- здійснення нагляду за додержанням законодавства під час призначення та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України;

 

- призначення та виплата встановлених законодавством соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

 

- забезпечення виплати передбачених законодавством компенсацій та допомог громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

 

- ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги;

 

- контроль за цільовим використанням коштів, передбачених для вирішення соціальних питань;

 

- виконання функції головного розпорядника коштів місцевого бюджету, здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету.

 

2. Управління відповідно до покладених на нього завдань:

 

2.1. Забезпечує здійснення заходів, спрямованих на удосконалення організації, оплати та нормування праці, поліпшення стану охорони і умов праці.

 

2.2. Аналізує ситуацію в соціально-трудовій сфері, стан укладення колективних договорів на підприємствах, в установах, організаціях району, приймає участь у їх реєстрації, веде облік і забезпечує зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них, дотримання у межах своїх повноважень законодавства з питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, розв’язання колективних трудових спорів (конфліктів).

 

2.3. Сприяє реалізації заходів регіональних програм з питань охорони та умов праці.

 

2.4. Вивчає стан використання трудових ресурсів, аналізує розвиток процесів, які відбувається на ринку праці, готує відповідні пропозиції та прогнози, бере участь у здійсненні міської програми зайнятості населення, заходів, спрямованих на реалізацію довгострокової державної політики розвитку трудового потенціалу.

 

2.5. Здійснює контроль за додержанням законодавства про працю, оплату та охорону праці, за наданням працівникам пільг і компенсацій, передбачених законодавством.

 

2.6. Забезпечує соціальний захист працюючих, зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, вживає заходів щодо якісного проведення атестації робочих місць у відповідності з нормативно-правовими актами про охорону праці.

 

2.7. Бере участь відповідно до законодавства в розслідуваннях нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, веде їх облік та аналіз.

 

2.8. Надає методичну допомогу з питань охорони праці суб’єктам господарської діяльності району.

 

2.9. Організовує роботу, пов’язану з вирішенням питань соціального захисту громадян, наданням пільг ветеранам війни та праці, інвалідам, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

2.10. Аналізує стан здійснення комплексних програм, заходів щодо соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, та вносить на розгляд районної у місті ради, виконавчого комітету пропозиції з цих питань.

 

2.11. Веде облік осіб, в тому числі дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Готує матеріали щодо встановлення статусу учасникам ліквідації аварії та потерпілим від Чорнобильської катастрофи для розгляду Департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

 

2.12. Проводить відшкодування коштів підприємствам, організаціям і установам району для оплати громадянам, які мають статус постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, додаткових відпусток та стипендій за рахунок коштів державного бюджету.

 

2.13. Організовує оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

2.14. Здійснює нагляд за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій управлінням Пенсійного фонду України в м. Чернігові.

 

2.15. Забезпечує нарахування та виплату відповідно до законодавства державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, а також інших видів соціальної підтримки громадян.

 

2.16. Сприяє громадянам в одержанні документів, необхідних для призначення окремих видів допомоги.

 

2.17. Забезпечує цільове використання бюджетних коштів, передбачених на соціальний захист населення.

 

2.18. Проводить інвентаризацію особових справ і особових рахунків осіб, які одержують допомогу та компенсації, в установленому законодавством порядку.

 

2.19. Забезпечує ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, що мають право на пільги.

 

2.20. Здійснює контроль за правильністю надання пільг підприємствами-надавачами послуг окремим категоріям громадян.

 

2.21. Веде розрахунки з підприємствами-надавачами комунальних послуг за надані пільги за рахунок коштів субвенцій з Державного та місцевого бюджетів.

 

2.22. Організовує санаторно-курортне лікування інвалідів та ветеранів війни, готує документи для забезпечення інвалідів та інших осіб протезно-ортопедичними виробами та технічним засобами реабілітації, транспортними засобами.

 

2.23. Здійснює компенсаційні виплати інвалідам на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, а також за невикористане санаторно-курортне лікування, вартості самостійного санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян.

 

2.24. Співпрацює з міським центром зайнятості щодо питань працевлаштування. Організовує роботу щодо направлення інвалідів до реабілітаційних центрів та дітей – інвалідів на навчання до учбових закладів Міністерства соціальної політики України.

 

2.25. Вносить в установленому чинним законодавством України порядку подання щодо призначення опікуна, піклувальника особам, які визнані в установленому порядку недієздатними, обмежено дієздатними і над якими призначено опіку, або піклування та щодо призначення помічника повнолітнім особам, які за станом здоров'я потребують догляду.

 

2.26. Забезпечує, у разі потреби, влаштування до будинків-інтернатів (пансіонатів) громадян похилого віку, інвалідів та дітей-інвалідів.

 

2.27. Вживає заходи щодо соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

 

2.28. Забезпечує формування Централізованого банку даних з проблем інвалідності в частині забезпечення інвалідів санаторно-курортними путівками, технічними та іншими засобами реабілітації, виплати компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, надання одноразової матеріальної допомоги.

 

2.29. Видає посвідчення ветеранам війни та праці, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, іншим категоріям громадян.

 

2.30. Забезпечує діяльність комісій з розгляду питань праці та соціального захисту населення.

 

2.31. Здійснює координаційне та організаційно-методичне забезпечення діяльності територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

 

2.32. Проводить роботу щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників АТО в частині надання пільг, компенсацій. Здійснює направлення учасників АТО на санаторно-курортне лікування, психологічну реабілітацію, професійне навчання (перенавчання, підвищення кваліфікації).

 

2.33. Веде облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. Забезпечує ведення Єдиної інформаційної бази про внутрішньо переміщених осіб.

 

2.34. Здійснює призначення та виплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

 

2.35. Проводить виплату компенсації підприємствам, установам, організаціям району середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації.

 

2.36. Здійснює виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби.

2.37. Залучає підприємства, громадські, релігійні організації, благодійні фонди, окремих громадян для надання соціальної допомоги ветеранам війни та праці, інвалідам, громадянам похилого віку.

 

2.38. Здійснює розгляд звернень громадян, підприємств, установ, організацій з питань, що належать до компетенції управління, вживає заходів до усунення причин, які викликають скарги.

 

2.39. Проводить роз’яснення нормативно-правових актів та інформування населення з питань, що належать до компетенції управління, через засоби масової інформації, на зустрічах з трудовими колективами району.

 

2.40. Здійснює обробку документації засобами типових інформаційних технологій, підтримує функціонування апаратно-програмних засобів управління у складі єдиної інформаційної мережі Міністерства соціальної політики України.

 

2.41. Забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції.

 

2.42. Сприяє підготовці, перепідготовці та підвищенню рівня кваліфікації працівників управління.

 

2.43. Забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є, та захист персональних даних.

 

2.44. Організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів.

 

2.45. Забезпечує у межах повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки.

 

2.46. Здійснює інші, передбачені законодавством, повноваження.

 

 

III. Права управління

1. Управління має право:

 

1.1. Здійснювати контроль за наданням інвалідам, ветеранам війни та праці, сім’ям загиблих військовослужбовців, сім’ям з дітьми, іншим громадянам пільг, установлених законодавством.

 

1.2. Обстежувати стан безпеки, гігієни праці та виробничого середовища суб’єктів господарювання району всіх форм власності, надавати їх керівникам рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

 

1.3. Пропонувати посадовим особам усунення від роботи працівників, які не пройшли медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань з охорони праці, не мають допуску до відповідних робіт або порушують вимоги нормативно-правових актів про охорону праці.

 

1.4. Здійснювати контроль за своєчасним проведенням атестації робочих місць працівників, зайнятих на роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці.

 

1.5. Подавати органам державного нагляду за охороною праці пропозиції про притягнення до відповідальності працівників підприємств, установ та організацій, які не дотримуються вимог нормативно-правових актів про охорону праці.

 

1.6. Передавати матеріали про наявні порушення трудового законодавства з питань оплати праці, трудових відносин до органів державного контролю.

 

1.7. Проводити обстеження умов життя заявників з метою визначення ступеня нужденності та можливості призначення соціальної допомоги.

 

1.8. Здійснювати контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності встановленого порядку оформлення документів (у тому числі їх достовірності) для призначення державної допомоги.

 

1.9. Одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів районної у місті ради, органів влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

 

1.10. Подавати районній у місті раді та Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації пропозиції з питань, що належать до компетенції управління.

 

1.11. Залучати спеціалістів інших виконавчих органів районної у місті ради, підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції управління.

 

2. Управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими виконавчими органами районної у місті ради, а також підприємствами, установами, організаціями, громадянами та їх об’єднаннями.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-04-15; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 242 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2205 - | 2091 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.