13.1. Студентське самоврядування користується у своїй діяльності майном та коштами, наданими адміністрацією Університету.
13.2. Фінансовою основою студентського самоврядування є:
– кошти, визначені Вченою радою Університету (в Шосткинському та Конотопському інститутах – Вченими радами інститутів) у розмірі, не менше, ніж 0,5 відсотка власних надходжень Університету (Шосткинського та Конотопського інституту), отриманих від основної діяльності;
– інші джерела, які не суперечать даному Положенню та чинному законодавству.
13.3. Кошти, що визначені Вченою радою, спрямовуються на діяльність ОСС за підсумками відповідного періоду (місяць, квартал).
13.4. Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їхніх завдань і здійснення повноважень відповідно до затверджених ними кошторисів.
13.5. На студентські деканати, інститути, студентську раду базового Університету можливе оформлення не більше 1 ставки заробітної плати із субрахунку Студентського деканату (директорату, студради).
13.6. Сума коштів отримана від власних надходжень Університету щомісячно розділяється в наступному розмірі: 20% - на субрахунки студентських деканатів (директоратів) факультетів та інститутів базового Університету у рівній кількості на субрахунок кожного підрозділу незалежно від кількості студентів на факультеті (інституті), 10% - на субрахунок Студентської ради Університету, а 70% – на субрахунок Студентського ректорату.
13.7. Фінансування витрат органів студентського самоврядування, у межах коштів визначених Вченою радою, здійснюється на основі кошторису витрат, який складається Студентським ректоратом, погоджується планово-фінансовим відділом, головним бухгалтером, проректорами які за розподілом обов’язків відповідають за організацію позанавчальної та фiнансово-економiчної діяльності. Плановий кошторис затверджується Конференцією студентів Університету, ректором та Студентським ректором Університету. Аналогічним чином затверджуються кошториси ОСС Шосткинського та Конотопського інститутів.
Основні статті кошторису можуть включати витрати на:
– придбання канцелярських товарів, витратних матеріалів тощо;
– організаційні витрати ОСС;
– підтримку на конкурсних умовах, проектів виконавчих ОСС;
– проведення заходів ОСС;
– на утримання гуртків, спортивних секцій, які створюються за ініціативою ОСС, та інших видів організації позанавчальної роботи;
– на покриття витрат з відряджень членів ОСС, у тому числі для участі в конкурсах, студентських конференціях, форумах, школах професійного спрямування та громадської діяльності тощо.
13.8. На преміювання активних учасників студентського самоврядування можуть бути виділені кошти, у сумі не більше 25% надходжень на субрахунок органу студентського самоврядування.
13.9. Кошти, що залучені інститутом (факультетом) з інших джерел фінансування (спонсори, меценати та ін.) надходять на субрахунок у співвідношенні 90% на органу студентського самоврядування та 10% на рахунок студентського ректорату.
13.10. Бухгалтерський облік та фінансові операції забезпечуються відповідними підрозділами Університету. Голова Студентського ректорату відповідає за виконання договірних зобов’язань, контролює рух надходження та їх розподіл, забезпечує складання встановленої фінансової звітності.
13.11. Кошти ОСС обліковуються на відповідних субрахунках спецфонду Університету для коштів виділених Вченою радою та для інших надходжень. Витрачаються згідно з плановим кошторисом за поданням Студентського ректора, погодженням відповідного фінансово-економічного підрозділу та рішенням ректора Університету, як розподільника кредитів.
13.11. Необхідні кошти з субрахунку структурного підрозділу знімаються за підписом голови відповідного структурного підрозділу та голови студентського самоврядування.
13.12. Органи студентського самоврядування щоквартально проводять конкурс підтримки студентських ініціатив (проектів). Сума коштів, що виділяється на проведення конкурсу визначається рішенням Студентського ректора.
13.13. Органи студентського самоврядування публічно звітують перед Конференцією студентів про використання коштів та виконання кошторису не рідше одного разу на рік.
13.14. Контроль за використанням коштів студентського самоврядування здійснюється спостережною радою.
Прикінцеві положення
14.1. Дане Положення діє з дня його затвердження Конференцією студентів Університету.
14.2. Зміни та доповнення до цього Положення приймаються за умови, якщо за них проголосувало не менше 2/3 делегатів, присутніх на засіданні Конференції студентів та вступають в силу з дня затвердження їх Конференцією студентів Університету.
14.3. Дія даного положення розповсюджується на всі структурні підрозділи Університету, в тому числі територіально віддалені.
ПОГОДЖЕНО:
Ректор А.В. Васильєв
Проректор з НПР та ОПД О.В. Король
Проректор з ФЕД В.О. Касьяненко
Головний бухгалтер Н.І. Барикіна
Схвалено рішенням Студентського ректорату (Протокол № 12 від 28 березня 2016 р.).
Секретар Конференції студентів Університету А.П. Хаба
Голова Конференції студентів Університету О.І. Товкус
Додаток 1
до Положення про студентське самоврядування
в Сумському державному університеті
(затвердженого Конференцією студентів Університету 7 квітня 2015р.)
«Про порядок обрання для участі у виборах ректора Сумського державного університету представників з числа студентів»
Загальні положення
1.1. Порядок укладений відповідно до Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу, які затверджені Кабінетом Міністрів України з метою встановлення порядку обрання з числа студентів відповідних представників для участі у виборах ректора Університету.
Основна частина
2.1. Брати участь у виборах ректора мають право представники з числа студентів Університету, які обираються шляхом проведення прямих таємних виборів.
2.2. Загальна кількість (повний склад) наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників університету повинна становити не менше 75 відсотків загальної кількості осіб, які мають право брати участь у виборах; кількість виборних представників з числа інших працівників університету – до 10 відсотків, а кількість виборних представників з числа студентів – не менше 15 відсотків осіб, які мають право брати участь у виборах. Студенти денної форми навчання, які на момент проведення виборів є одночасно штатними працівниками університету, беруть участь у виборах за квотою представництва студентів університету.
2.3. Кількість виборних представників із числа студентів, із забезпеченням принципу пропорційного представництва структурних підрозділів (факультети базового ВНЗ, інститути, коледжі, технікуми, професійний ліцей), затверджується Вченою радою Університету, рішення якої можуть бути змінені Конференцією трудового колективу університету з дотриманням вимог Статуту Університету.
2.4. Ректор протягом семи календарних днів з дати публікації оголошення про проведення конкурсу видає наказ про організацію виборів, в якому, зокрема, визначається кінцевий строк обрання представників для участі у виборах ректора Університету.
2.5. Для проведення виборів ректора Університету створюється організаційний комітет (далі – організаційний комітет), який визначає терміни та графік проведення виборів представників із завершенням їх не пізніше ніж за дев’ять календарних днів до дати проведення виборів ректора.
2.6. Організація та проведення виборів представників з числа студентів здійснюється вищими виконавчими ОСС факультетів базового ВНЗ, інститутів, коледжів, технікумів, професійного ліцею.
2.7. Вибори проводяться шляхом прямого таємного голосування, яке здійснюється у визначених організаційним комітетом приміщеннях Університету та його структурних підрозділів.
2.8. Висування кандидатур (далі – кандидати) представників для участі у виборах ректора здійснюється на Конференціях (Загальних зборах) студентів відповідних структурних підрозділів (далі – Конференція, Збори).
Порядок формування Конференції визначається вищим виконавчим ОСС структурного підрозділу.
2.9. Конференція (Збори) вважаються правомочними, якщо в їх роботі бере участь більше 50% їх списочного складу.
2.10. Конференція (Збори) обирають голову Конференції (Зборів), інших членів президії, секретаря та лічильну комісію.
2.11. У бюлетень для таємного голосування, у кількості не меншої тієї, що визначена Вченою радою Університету, вносяться всі кандидатури, що висунуті учасниками Конференції (Зборів). Форма бюлетеню затверджується організаційним комітетом.
2.12. Видача бюлетенів здійснюється лічильною комісією. Отримання бюлетеню засвідчується особистим підписом виборця у відповідному списку.
2.13. Після завершення Конференції (Зборів) голосування здійснюється протягом усього цього та/або, за рішенням Конференції (Зборів), наступного робочого дня в окремому приміщенні у присутності членів лічильної комісії.
У бюлетені для голосування виборець особисто викреслює прізвище кандидата, проти якого він голосує.
2.14. Підрахунок голосів членами лічильної комісії проводиться у день закінчення голосування і завершується складанням і підписанням протоколу про результати голосування, форма якого затверджується організаційним комітетом.
Бюлетень може бути визнаний недійсним, якщо:
– кількість кандидатур, які підтримав виборець, перевищує ту, що визначена Вченою радою;
– зміст волевиявлення неможливо встановити з інших причин (у разі, якщо зазначене стосується окремого конкретного кандидата, то це прізвище вважається викресленим).
2.15. Обраними вважаються усі кандидати, які, у межах встановленої Вченою радою Університету для структурного підрозділу кількості виборних представників, набрали більше голосів, ніж інші кандидати.
2.16. У разі, якщо вибори є такими, що не відбулися, або якщо обрана менша кількість виборних представників, ніж та, що встановлена для структурного підрозділу Вченою радою Університету, за рішенням організаційного комітету, можуть бути призначені повторні або додаткові вибори з дотриманням процедур, що визначені цим Додатком.
2.17. Протокол про результати голосування складається у двох примірниках; перший примірник на початку наступного дня передається організаційному комітету, другий – зберігається у вищого виконавчого ОСС структурного підрозділу протягом шести місяців.
Секретар Конференції студентів Університету А.М. Приходько
Голова Конференції студентів Університету М.Г. Крикуненко