Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


КВТОМ з плоским і гратчастим торсіонами




На рис.5.17 показана конструкція КВТОМ в якій чаша 1 зв'язана з проміжним елементом 3 горизонтальними пружинами 2, утворюючими плоский торсіон*. Реактивний елемент 4 кутових коливань зв'язаний з проміжним елементом 3 плоскими пружинами 5, розміщеними вертикально і утворюючими гратчаcтий торсіон. Реактивний елемент осьових коливань 6 зв'язаний з елементом 4 плоскими пружинами 7. Електромагніти віброзбудників кутових коливань 12 встановлені на ре­активному елементі 4, а якоря 13 - на проміжному елементі 3. Електро­магніт 14 і якір 15 віброзбудника осьових коливань закріплені відповід­но на елементах 6 і 4. Рухомі елементи конструкції при допомозі вібро­ізоляторів 8,9 і 10 прикріплені до центральної опори 11.

У кутових коливаннях бере участь система, одною масою якої є чаша з моментом інерції , а другою - сума всіх решти рухомих еле­ментів з моментом інерції , тому величина , практично знаходиться в межах , що забезпечує чаші кутові ампліту­ди коливань більші амплітуд реактивного елемента 4 з електромагні­тами 12.

Рис.5.17. КВТОМ з плоским і гратчастим торсіонами

Розміщення якорів 13 на нерухомому в вузловій точці проміжному елементі 3, дозволяє суттєво зменшити зазор в електромагнітах, і тим самим підвищити ККД віброзбудників. В осьових коливаннях бере участь двомасна система, одною масою , якої є реактивний елемент 6, а другою , є сума мас всіх решти елементів, тому величина практично знаходиться в межах що сприяє реалізації умов стабілізації системи.

КВТОМ з плоским і циліндричним торсіонами

Рис.5.18. КВТОМ з плоским та циліндричним торсіонами

В конструкції КВТОМ (рис.5.18) пружна система кутових коли­вань виконана у вигляді плоского торсіона з пружинами 2, з'єднуючими чашу 1 з проміжним фланцем 3, закріпленим на верхньому кінці циліндричного торсіону 4, нижній кінець якого з'єднаний з реактивною плитою 5. До нерухомого при кутових коливаннях фланця 3 прикріплені кронштейни 7 і якорі 8, електромагніти яких встановлені на плиті 5. Конструкція кронштейна 7 опирається на віброізолятори 9, встановлені на циліндричному кожусі 10. До плити 5 при допомозі плоских пружин 11 прикріплений елемент осьових коливань 12 з електромагнітом 13, якір якого закріплений на плиті 5. На фланці 3 закріплений підшипниковий вузол 15 з обертовим конічним днищем 16, яке приводиться в рух від фрикційних собачок 17, які коливаються з чашею 1. Обертове днище суттєво знижує витрати енергії на тертя маси виробів по його поверхні, замінюючи його тертям кочення в централь­ному підшипнику. Опора елемента 12 на віброізолятори 18 дозволяє зрівноважити осьові динамічні зусилля, які передаються від віброізоля­тора 9 опорному кожуху 10.

5.4. Вібраційні підйомники і протяжні вертикальні вібротранспортні системи

Вібраційні підйомники використовуються в дискретному вироб­ництві для автоматичної подачі виробів в робочий орган верстата, роз­міщений на певній висоті. В автоматичних лініях вібропійомники вико­нують функції магазинів-накопичувачів для підвищення коефіцієнта використання ліній. Принцип роботи вібропідйомників такий же, як і вібраційних бункерних живильників. Відрізняються вони значною висо­тою робочого органа і мають гвинтовий жолоб виконаний на зовнішній циліндричній поверхні робочого органа.

Резонансні вібропідйомники з електромагнітними віброзбуд­никами представляють собою двомасні системи двох типів:

1) з одним робочим органом і реактивною масою, зрівнова­жуючою коливання робочого органа;

2) з двома масами, виконуючими функції робочого органа.

Вібропідйомники першого типу будуються по схемах аналогічних для вібраційних бункерних живильників (рис.5.19). В конструкціях другого типу, завдяки використанню обох коливних мас для корисної роботи - підйому деталей, вага конструкції при однаковій висоті підйо­му і потужності може бути зменшена в декілька разів.

На рис.5.19 показана конструкція вібропідйомника, яка склада­ється з двох транспортуючих циліндрів 2 і 3 з гвинтовими лотками 1 на зовнішній поверхні, розділених зазором і утворюючих єдиний транс­портуючий орган. Комбінована пружна система, яка складається з на­хилених стержнів 4, циліндричного торсіону 5 і плоских хрестоподібно розміщених пружин 6, з'єднує транспортуючі органи в двомасну колив­ну систему. Електромагніт 7 віброзбудника кріпиться до циліндра 2, а якір 8 з допомогою торсіона 5 до циліндра 3. Конструкція опирається на віброізолятори 9, а для стійкості від перекидання нерухома опора 10 має циліндричний стержень 11 з надітою на нього трубою зв'язаною з ниж­нім транспортуючим циліндром 3.

Рис.5.19. Двомасний вібропідйомник Рис.5.20. Вібропідйомник

 

На рис.5.20 показаний вібропідйомник виготовлений у металі і впроваджений у виробництво, конструкція якого представлена на рис.5.19.

Вібраційні живильники-підйомники

Відрізняються від вібропідйомників наявністю закріпленої знизу чаші в яку завантажуються навалом деталі.

На рис.5.21 представлена конструкція живильника-підйомника, яка служить для підйому, накопичення і подачі орієнтованих виробів на робочу позицію їх обробки.

Рис.5.21. Вібраційний живильник-підйомник з гумовим лотком Рис.5.22. Вібраційний живильник-підйомник

На нижній плиті 1 кріпиться чаша 2 з конічним дном і нижній циліндр 3, який являється першою половиною транспортуючого органа підйомника. Нижня плита 1 зв'язана при допомозі циліндричних стерж­нів 4 з верхньою плитою 5, з якою через башмак 7 з'єднаний верхній циліндр 6, який служить другою половиною транспортуючого органа підйомника. Якір 9 електромагнітного віброзбудника і електромагніт 10 прикріплені до плит 5 і 1. Вся система спирається на віброізолятори 11 і утримується від перекидання віссю 12.

Особливість конструкції в тому, що гвинтова доріжка 8 предс­тавляє собою змінний, виготовлений з гуми профільний лоток. Завдяки незначній масі гумового лотка в порівнянні з стальними масами підйомника, змінні лотки різного профілю практично не міняють резонансну настройку системи.

На рис.5.22 показаний вібраційний живильник-підйомник з гумовим лотком, що впроваджений у виробництво.

На рис.5.23 показаний вібраційний живильник-підйомник для скляних флаконів для ліків. Конструкція виконана по двомасній схемі. Верхня маса складається з транспортуючої труби 1 до якої прикріплена плита 2 з башмаками 3.

 

6.5.2. Вібраційні бункерні завантажувальні пристрої

Вібраційні бункерні завантажувальні пристрої (вібраційні живильники) – це коливні (найчастіше, двохмасові) системи, в яких характер руху мас робочих органів живильника визначається як геометричними, так і динамічними параметрами системи.

Особливістю більшості конструкцій вібраційних живильників є застосування резонансного принципу дії, при якому малою збурюючою силою вібратора можна досягти на робочому органі значні зусилля і амплітуди. Стабільної роботи живильників можна досягнути лише при правильному розрахунку їх коливної системи.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 329 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2298 - | 1984 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.