Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Об”єднання роботодавців на ринку праці




Організації та об'єднання роботодавців є одним з основних су­б'єктів соціального партнерства. Методи створення цих організацій і об'єднань, їх функціонування і співробітництва з профспілками та органами влади є важливою складовою механізму соціального партнерства. Передумовою створення організацій та об'єднань ро­ботодавців є власне наявність цього прошарку в суспільстві. Тому зрозуміло, що в умовах планової централізованої економіки, за­снованої переважно на власності бюрократичної держави, потреби у створенні організацій та об'єднань роботодавців не було.

Першою організацією роботодавців нового типу, що виникла в Україні ще за часів СРСР, був Союз підприємців Криму, створений у лютому 1989 р. На початку 90-х рр. на всій території України ство­рюється велика кількість союзів, спілок, асоціацій роботодавців, формування яких здійснювалося за регіональною, галузевою, про­фесійною та іншими ознаками.

Наступним етапом у розвитку організацій роботодавців в Украї­ні стало створення загальнонаціональних об'єднань. У травні 1989 р. на першому з'їзді Спілки об'єднаних кооператорів та підприємців була створена Спілка кооператорів та підприємців України; у січні 1990 р. — Федерація профспілок працівників кооперації та інших форм підприємництва України; у липні 1990 р. були засновані Спілка малих підприємств і Спілка орендарів і підприємців Украї­ни; 15 лютого 1992 р. було створено Український союз промислов­ців та підприємців (УСПП), який у 1996 р. став членом Міжнарод­ної організації роботодавців, що об'єднує організації 120 країн світу і представляє їхні консолідовані інтереси у Міжнародній органі­зації праці.

Важливе значення для розвитку організацій роботодавців та їх об'єднань має реалізація положень Закону України "Про органі­зації роботодавців"1, прийнятого у травні 2001 р. У цьому Законі чітко визначено правові засади створення та діяльності організацій роботодавців та їх об'єднань. Принципово важливим є законодав­че закріплення повноважень організацій роботодавців, їх взаємо­відносин з органами державної влади та організаціями найманих працівників. Вже нині існує досить розгалужена структура органі­зацій роботодавців та їх об'єднань, що діють за територіальною або галузевою ознакою. Але разом з цим, можна констатувати, що рівень сформованості інститутів представництва інтересів робо­тодавців не лише недостатній для ефективного соціального парт­нерства, але й нижчий порівняно з організаціями найманих пра­цівників.

Основними завданнями організацій роботодавців у справі оздо­ровлення соціально-трудових відносин в Україні, поширення со­ціального партнерства мають стати такі:

• ідентифікація, формулювання, представництво та захист спільних інтересів і прав роботодавців у відносинах з органами дер­жавної влади та об'єднаннями найманих працівників;

• участь у проведенні переговорів і укладанні дво- і тристо­ронніх угод на всіх рівнях;

• координація дій у виконанні зобов'язань згідно з укладени­ми угодами;

сприяння вирішенню колективних трудових спорів і запобі­ганню страйків;

• координація діяльності щодо виконання науково-технічних і соціально-економічних програм різних рівнів;

• поширення управлінських знань та досвіду, надання робото­давцям різноманітних послуг — інформаційних, консультаційних, навчальних, юридичних, посередницьких у справі врегулювання трудових конфліктів та ін.;

• відстоювання необхідності довгострокових державних інве­стицій у людський капітал і державної підтримки розвитку персо­налу на підприємствах;

• розвиток співробітництва на засадах соціального партнерства з об'єднаннями найманих працівників;

• налагодження постійних контактів із засобами масової інфор­мації й громадськістю, формування позитивного іміджу роботодав­ця в Україні;

• розвиток співробітництва з міжнародними організаціями ро­ботодавців, поширення позитивного досвіду соціального партнер­ства і т. ін.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 350 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2310 - | 2034 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.