Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 11. Підприємницький успіх і культура бізнесу




Основні питання:

1. Характеристика й організація підприємницького успіху.

2. Професійна культура бізнесової діяльності.

3. Основи підприємницького діловодства.

4. Деякі можливі складники ділової етики підприємця.

Мета вивчення теми: сформувати знання щодо сучасних проблем організації підприємницького бізнесу, характеристики професійної культури бізнесової діяльності, основ підприємницького діловодства, складників ділової етики підприємця.

Основні терміни і поняття теми: ділові якості підприємця, інформаційне підприємництво, етика і культура підприємництва, діловодство, етика реклами, імідж фірми.

Зміст теми:

У підприємництві поняття успіху зв’язане з досягненням результату, очікуваного при започаткування реалізації проекту або ідеї. Успіх у бізнесу базується на здатності підприємця приймати правильні рішення і тому він є визначальною особистістю у бізнесі. Підприємцем прийнято вважати ділову людину, яка свідомо наражається на економічний ризик самостійним прийняттям інноваційного рішення. Ділові якості підприємця: готовність до пошуку нових можливостей та ініціативність у власній справі, наполегливість у досягненні поставленої мети, постійна готовність до господарського ризику, орієнтація у бізнесовій діяльності на ефективність виробництва і високу якість, рішучість та цілеспрямованість у діяльності, намагання бути всебічно інформованим щодо вибраного напрямку бізнесу, планомірність і гранична чіткість у роботі, реалізації стратегії і тактики підприємства, здатність переконувати партнерів і встановлювати потрібні господарські зв’язки, незалежність і впевненість у собі, правильність вибору виду підприємницької діяльності, уміння протистояти будь-якому тиску ззовні, шантажу та іншим протиправним діям. Діяльність підприємців є ефективною і корисною.

Сучасними напрямками інформаційного підприємництва є професійна освіта і підвищення кваліфікації, управлінське консультування (консалтинг), надання юридичних послуг і забезпечення навчально-довідковою літературою, проведення маркетингових досліджень, здійснення ефективної реклами.

Підприємницька діяльність значною мірою регулюється комплексом норм законодавства, але існують і неформальні контакти між бізнесменами, які потребують певних правил поведінки.

Етика підприємництва – це здійснення господарської діяльності фірми, її керівництва відповідно етичних критеріїв поведінки, соціально відповідальних дій.

Культура підприємництва це етика та поведінкове начало у діяльності підприємця як засобів легітимізації підприємницької влади і охоплює широкий спектр питань ділової етики та етикету.

Ділова етика є одночасно і духовною, і економічною категорією. Тому підприємець з високим рівнем культури повинен пам’ятати і виконувати певні “заповіти”.

Матеріальними носіями фіксованої інформації є документи і діяльність по створенню документів та організація роботи з документами називається діловодством. Всі документи класифікуються за такими ознаками як: спеціалізація за змістом, спрямованість (призначення), гласність (ступінь секретності), напрям руху, стадія створення, форма створення, характер надходження і термін зберігання. Сучасні вимоги до складання ділових документів, що стосуються сфери підприємницької діяльності, мають охоплювати стиль ділового письма, певні елементи і правила написання тексту. Стилем ділового письма називають сукупність прийомів використання мовних засобів при складанні й оформленні управлінської документації.

Для успішного спілкування треба обов’язково дотримуватись установлених етичних норм поведінки: етика ведення телефонних розмов, етика службового листування, етика привітання, представлення, прийомів та переговорів. Існують також етичні норми організації і проведення реклами. Важливе значення має створення позитивного іміджу фірми (“паблік рілейшнз”)

Література [2; 10; 12, р. 10; 16; 18]





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1815 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2443 - | 2198 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.