Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сутність логістичного консалтингу




Керівництво підприємства повинно керуватися логікою інтегрованого ведення логістичних операцій, яку повинні підтримувати менеджери фун-кціональних підрозділів. Для забезпечення ефективності виконання логіс-тичних операцій необхідно забезпечити високу ступінь централізації управління процесом виконання замовлень. Якщо працівники окремого фун-кціонального підрозділу підприємства не здатні зіграти свою роль у реалізації механізму виконання замовлень, то зусилля працівників інших підрозділів будуть даремними.

Для того, щоб забезпечити ефективність логістичного реінжинірингу, необхідно налагодити процедури впровадження передового досвіду, оцінки витрат по видам діяльності і безперервного підвищення якості. Основа ідея полягає в тому, що для оцінки можливих і необхідних масштабів інтеграції насамперед необхідно виявити та вивчити етапи виконання конкретних дій. Не існує ніяких загальних правил, що визначають ідеальну чи хоча б мінімальну ступінь реінжинірингу. Для перегляду і аналізу ефективності виконання окремих дій, рішення завдань, використання ресурсів, управління окремими функціональними областями чи навіть роботи всієї логістичної системи використовуються майже однакові процедури.

У переліку багатьох рішень вище означених проблем – логістичний консалтинг, який забезпечує виділення і аналіз на підприємстві проблемних ситуацій у його логістичній діяльності з подальшим прийняттям організаційно-управлінських рішень, що спрямовані, насамперед, на дії превентивного характеру з метою нівелювання можливих відхилень у бізнес-процесах. Сьогодні лідерами ринків стають лише ті підприємства, які здатні до постійної трансформації і модернізації своїх внутрішніх і зовнішніх виробничо-комерційних відносин, коли у їх керівництва формується чітке розуміння того, що ціна, якість і час обслуговування споживача виступають основними передумовами виживання всіх учасників таких відносин.

Робота професійного консультанта дозволяє визначити і сформулювати для керівництва підприємства єдину ключову ідеологію логістики; виявити набір загальних ключових цінностей, які будуть одночасно масштабними і усвідомленими. Тільки при умові, що менеджмент підприємства і консультант діють узгоджено і цілеспрямовано, з позицій того, які цінності кожний з них привносить у роботу підприємства, можна досягти очікуваного результату.

 

Логістичний консалтинг – це вид управлінської діяльності, який передбачає виявлення і аналіз проблем у системі логістичного менедж-менту з подальшою розробкою заходів з їх подолання.

 

Успіх логістичного консалтингу визначається знаннями консультанта, його здатністю запропонувати замовнику обґрунтовані підходи, що дозволяють, насамперед, попередити виникнення проблемних ситуацій у складних умовах розвитку виробничо-економічних відносин.

Всі програми логістичного консультування об’єднують чотири загаль-них властивості. По-перше, мета полягає у підвищені рівня інтеграції деяких чи всіх аспектів діяльності підприємства, що розглядається. Ана-літичними підставами інтеграції є принципи системного аналізу. По-друге, дуже важливим елементом реорганізації є критичне порівняння існуючої системи логістичного менеджменту з кращими зразками галузевої практики і сприйняття передового досвіду. По-третє, для досягнення необхідного ефекту інтеграції необхідно виконати декомпозицію відповідних видів діяльності. Для цього необхідно налагодити оцінку ефективності і витрат по видам діяльності. На кінець, логістичний реінжиніринг передбачає постійну роботу над підвищенням якості.

Для того, щоб сформувати ефективну систему управління процесом логістичного консультування, керівник такого проекту повинен побудувати чітко структуровану систему надходження оперативної та планової інфор-мації. Інформація про стан підприємства є таким же ресурсом, як і персонал, середовище і інфраструктура. Показники, що характеризують процес логістичного консультування, необхідно обирати, виходячи з наступних вимог:

адекватність, повнота і об’єктивність відображення існуючого стану справ;

можливість збору і опрацювання даних з встановленою періодичністю;

трудовитрати на збір і опрацювання не повинні перевищувати цінності інформації (корисність збору інформації);

система показників повинна охоплювати якісні і кількісні характерис-тики процесу логістичного консультування;

форма надання інформації повинна бути максимально зрозумілою;

інформація повинна бути порівнянна з аналогічною.

Виходячи з вимог забезпечення ефективності і результативності логіс-тичного консультування необхідно отримати відповіді на питання:

чи результативним є процес логістичного консультування і вся систе-ма логістичного консультування у цілому?

чи ефективним є процес логістичного консультування і вся система логістичного консультування у цілому?

Результативність логістичного консультування – ступінь реалізації запланованої консультаційної діяльності і досягнення запланованих результатів.

Ефективність логістичного консультування – співвідношення між досягнутим результатом і витраченими на це ресурсами.

Всі показники процесу логістичного консультування мають бути згру-повані по трьом основним напрямам.

1. Показники продукту (послуги) процесу логістичного консультування.

До них відносять:

функціональні показники (кількість функцій послуги, повнота функцій послуги, діапазон параметрів, порівняння з світовими зразками послуги, бенчмаркингова оцінка пропонованої послуги порівнянні з кращими світовими зразками, кількість пунктів вимог споживача, що виконані повністю);

характеристики надійності (гарантований сервіс, гарантована кількість помилок / відхилень);

показники безпеки (наявність сертифікатів відповідності);

наявність додаткових послуг (знижки для постійних споживачів, споро-би підтримки споживача).

2. Показники ефективності процесу логістичного консультування.

До них відносять:

показники витрат ресурсів (часу, матеріальні);

витрати на виправлення допущених помилок;

витрати на навчання, підготовку, підвищення кваліфікації та атестацію персоналу підприємства;

ефективність використання ресурсів.

3. Показники (дані) задоволеності споживача.

До них відносять:

сприйняття споживачем фірми-консультанта у цілому;

оцінка задоволеності діяльності консультанта і фірми у цілому;

оцінка задоволеності кінцевим результатом процесу логістичного консультування у цілому;

оцінка задоволеності окремими результатами процесу логістичного консультування.

Консалтингова фірма надає підприємству для аналізу і оцінки ефективності проведеного процесу логістичного консультування документ під умовною назвою "Довідка про хід процесу логістичного консультування" такого змісту:

показники основного продукту (послуги) процесу (оцінка результатив-ності логістичного консультування – отриманий очікуваний результат чи ні);

показники виконання процесу логістичного консультування (оцінка ефективності – з якими витратами досягнуто результат);

показники задоволеності споживача (з точки зору фірми);

звіт про результати аудитів логістичної діяльності підприємства, плани та заходи щодо її покращення;

інформація про можливі зміни, які можуть вплинути на всю діяльність підприємства.

На рис. 6.10 представлена стандартна процедура логістичного консу-льтування підприємства.

 

 


Рис. 6.10. Стандартна процедура логістичного консультування

Підприємства

 

Етап 1 призначений для вибору мети логістичного консультування. Очевидно, що це найбільш важливо – точно визначити види діяльності чи функції, що підлягають перегляду. Не менш важливо встановити діапазон потенційних покращень. Дуже добре, коли є перспектива здійснити якісний прорив у рівні якості обслуговування чи знижені витрат. Але необхідно пам’ятати, що логістична реорганізація підприємства буває виправданою і менш яскравими перспективами. Невеликі, але постійні покращення, накопичуючись, дають значний приріст ефективності.

На етапі 2 складається детальний послідовний перелік окремих операцій, які намічені для перебудови. Важливо вибрати адекватні оціночні показники і провести їх декомпозицію. При будь-якому обсязі програми перебудови підприємства потенційні покращення набувають осмисленого вигляду лише у тому випадку, якщо є можливість виміряти і оцінити альтернативні варіанти. Якщо програма передбачає капіталовкладення, необхідно мати можливість вирахувати прибутковість альтернативних стратегій інвестування.

Етапи 3 і 4 вимагають творчого підходу. Один з можливих способів визначення найкращої схеми логістичних перетворень – це моделювання поточної ситуації і шляхів її удосконалення. Одночасно необхідно про-вести порівняльний аналіз практики інших підприємств, щоб знайти зразки для повторення і оптимізувати програму перебудови. Кінцевий результат повинен бути комбінацією внутрішніх і зовнішніх перспектив.

На етапі 5 необхідно оцінити заплановані результати логістичного консультування. Необхідно ретельно підійти до оцінки і творчої адаптації цілей, які набуті у ході порівняльного аналізу. При цьому у центрі уваги мають бути очікувані вигоди від впровадження запланованих змін. Ключем до успіху є точний кількісний розрахунок і співпоставлення витрат і вигод.

Етап 6. Це впровадження запланованих заходів. Якщо реорганізація передбачає масштабні зміни, можуть стати необхідними попередні випро-бування і перенавчання персоналу. Темпи і масштаби впровадження за-планованих заходів залежать від ризикованості і діапазону можливих змін.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 414 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2312 - | 2038 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.