Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок митного оформлення, оподаткування та пропуску вантажів гуманітарної допомоги




Література:

1. Про гуманітарну допомогу: Закон України від 22.10.99р. №1192-XIV (зі змінами). – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1192-14.

2. Про затвердження Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги: Постанова Кабміну України від 28.04.2000р. №728. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/728-2000-п.

3. Про Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги: Постанова Кабміну України від 22.03.2000р. №544. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/544-2000-п.

4. Про затвердження Порядку реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги: Постанова Кабміну України від 30 січня 2013 р. № 39. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/39-2013-п

 

 

Правові, організаційні, соціальні засади отримання, надання, оформлення, розподілу і контролю за цільовим використанням гуманітарної допомоги визначає Закон України «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.99р. №1192-XIV.

 

Гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров'я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Не відносяться до гуманітарної допомоги підакцизні товари, крім:

автомобілів швидкої медичної допомоги, легкових автомобілів спеціального призначення для Міністерства внутрішніх справ України;

транспортних засобів, призначених для перевезення більше ніж вісім осіб, що передаються для використання установам соціального захисту населення, державним закладам охорони здоров’я і навчальним закладам, громадським організаціям інвалідів, ветеранів війни та праці, Товариству Червоного Хреста України та його обласним організаціям, державним закладам системи реабілітації, фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»;

легкових автомобілів, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більш як вісім років тому, з об’ємом двигуна не більш як 1800 куб. см, що отримуються обласною, Київською міською державною адміністрацією або Міністерства соціальної політики України, для подальшої передачі інвалідам, які перебувають у встановленому порядку на обліку для отримання спеціального автотранспорту, на строк, визначений законодавством.

Визнання вантажів гуманітарною допомогою віднесено до повноважень:

Міністерства соціальної політики України;

обласних, Київської міської державної адміністрації (визнання гуманітарною допомогою легкових автомобілів для забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів, які перебувають на обліку для їх отримання, та вантажів вагою до 3 тонн у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України).

 

 

Рішення про визнання вантажів гуманітарною допомогою приймається Міністерством соціальної політики України з урахуванням позицій центральних органів виконавчої влади та Нацбанку України на засіданні відповідної робочої групи протягом 8 робочих днів з дня надходження документів до Мінсоцполітики.

Основними документами для прийняття рішення про визнання вантажів гуманітарною допомогою є (сайт Мінсоцполітики_рекомендований перелік документів):

- заява про визнання гуманітарною допомогою із зазначенням складу вантажу, його кількості та ваги, а також відомостей про відправника (донора) та країни, звідки відправлятиметься гуманітарна допомога;

- письмова пропозиція донора про надання гуманітарної допомоги (дарчий лист);

- інвойс (рахунок-фактура);

- детальний план розподілу вантажу в розрізі набувачів - юридичних осіб;

- інші документи.

 

В одноденний строк після прийняття рішення про визнання товарів гуманітарною допомогою Міністерство соціальної політики України направляє таке рішення в електронній формі до митних органів та інших державних органів.

 

Відповідальність за якість і безпеку товарів, отриманих як гуманітарна допомога, на підставі висновків відповідних експертиз несе отримувач гуманітарної допомоги

 

Отримувачі гуманітарної допомоги повинні бути внесені у Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги;

 

Відповідно до Митного кодексу України:

Ст. 287. При ввезенні (пересиланні) на митну територію України товари, визначені відповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу" як гуманітарна допомога, звільняються від оподаткування ввізним митом.

Гуманітарна допомога, що надається Україною, при її вивезенні за межі митної території України звільняється від сплати вивізного мита

 

Відповідно до Податкового кодексу:

звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України гуманітарної допомоги, наданої згідно з нормами Закону України "Про гуманітарну допомогу";

звільняються від оподаткування акцизним податком операції із ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції) (крім алкогольних напоїв і тютюнових виробів) як гуманітарної допомоги, наданої згідно з нормами Закону України "Про гуманітарну допомогу".

 

Товари (предмети), що ввозяться (пересилаються) як гуманітарна допомога, підлягають першочерговому безкоштовному спрощеному декларуванню митним органам відповідними установами та організаціями незалежно від форми власності, з обов'язковим проставленням у товаросупровідних документах, митних деклараціях штампу "Гуманітарна допомога. Продаж заборонено".

 

Установи та організації незалежно від форми власності, що здійснюють декларування митним органам, у разі відмови декларування вантажів гуманітарної допомоги позбавляються права на декларування митних вантажів.

 

Статтею 360 Митного кодексу України встановлено, що у разі переміщення через митний кордон України товарів гуманітарної допомоги, митний контроль таких товарів здійснюється першочергово.

 

Порядком митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2000 року № 544, визначено, що:

гуманітарний товар пропускається через митний кордон України у першочерговому порядку без обов'язкового попереднього митного декларування та без надання забезпечення сплати митних платежів, за умови наявності його отримувача у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги;

митне оформлення гуманітарного товару із звільненням від оподаткування здійснюється митними органами за наявності рішення відповідного спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги про визнання товару гуманітарною допомогою.

митне оформлення гуманітарного товару здійснюється митницею за місцезнаходженням його отримувача тільки після проведення відповідних видів державного контролю (санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю). До отримання відповідних дозволів контролюючих органів гуманітарний товар передається на тимчасове зберігання під митним контролем отримувачу гуманітарної допомоги.

 

Органи, які безпосередньо здійснюють державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний контроль товарів (предметів) гуманітарної допомоги, забезпечують оперативне безкоштовне та якісне проведення відповідного контролю.

Кожен такий орган в одноденний строк після звернення до нього отримувача гуманітарної допомоги з товаросупровідними документами щодо проведення відповідного виду контролю для митного оформлення товарів (предметів) гуманітарної допомоги зобов’язаний, за потреби, здійснити відбір зразків товарів (предметів) та не пізніше восьми днів безкоштовно оформити всі документи, передбачені законодавством під час здійснення та за результатами здійснення зазначених видів контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги.

Керівник органу, який безпосередньо здійснює відповідний державний контроль, може прийняти мотивоване рішення (із зазначенням конкретних підстав) про подовження зазначеного строку, але не більш як на 30 днів.

Митні органи зобов’язані забезпечити оперативне безкоштовне проведення митного оформлення гуманітарних вантажів, а також їх цілісність під час перетину митного кордону України.

За порушення зазначених вимог щодо митного оформлення та проведення відповідних видів державного контролю, у тому числі строків їх проведення, посадові особи відповідних органів несуть відповідальність згідно із законом.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2014 № 566 «Питання митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги» встановлено наступне:

на період проведення антитерористичної операції пропуск через митний кордон України, декларування та митне оформлення гуманітарного товару, який надається урядами інших держав через уповноважені ними організації, здійснюється без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності;

положення щодо здійснення митницею за місцезнаходженням його отримувача митного оформлення гуманітарного вантажу тільки після проведення відповідного санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, не застосовуються.

 

У разі виникнення спору рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, про визнання вантажів (товарів) гуманітарною допомогою є остаточним для митного оформлення та
виконання відповідних митних процедур.

 

При митному оформленні вантажів гуманітарної допомоги в митній декларації перевіряється:

у графі 36 «Преференція» - код пільги в обкладенні ввізним митом, акцизним податком, ПДВ;

у графі 37 «Процедура» - код особливостей переміщення товарів «Гуманітарна допомога»;

у графі 44 - код документа «Рішення відповідного спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги про визнання товару гуманітарною допомогою».

 

На митну територію України дозволяється ввезення лише таких товарів (предметів) гуманітарної допомоги, які не створюють загрози життю чи здоров'ю фізичних осіб - набувачів гуманітарної допомоги та довкіллю України.

 

У разі відмови у документальному підтвердженні якості, безпеки та можливості споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги вони повинні бути вивезені за межі України або знищені у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 506 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2285 - | 2063 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.