Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 7. Статистичні показники характеристики динаміки правових подій




Для вивчення розвитку правових явищ використовуються ряди динаміки. Ряд динаміки складається з двох елементів: варіант - значень рівня ознаки уі у відповідний – і -ий - час та значень часу ti. Саме зміна рівня ознаки в часі і виявляє закономірність динаміки.

Залежно від обліку часу, для якого визначають рівні ознаки ряди динаміки поді­ляються на моментні та інтервальні. Типовий рівень ознаки, узагальнююча

характеристика її індивідуальних значень характеризується середньою величиною . Середня величина є узагальнюючою мірою ознаки у ряді динаміки.

Базою аналізу закономірностей динаміки слугують ряди динаміки з рівними інтервалами. Середня в такому інтервальному ряді визначається як середня для не згрупованих даних, а в моментному – за формулою середньої хронологічної:

В рядах з нерівними інтервалами середня визначається як для згрупованих даних. При цьому в моментному ряді попередньо визначається середній рівень ознаки для кожного часового інтервалу між сусідніми датами.

Розрахунок середнього рівня правового явища залежить від виду динамічного ряду. В інтервальному динамічному ряду з од­наковими періодами часу використовується середня арифметична проста.

В моментному динамічному ряді з рівними проміжками часу між моментами – середня хронологічна:

Для оцінки швидкості та інтенсивності розвитку правових явищ використовуються взаємопов'язані характеристики: аб­солютний приріст, темп зростання, темп приросту, абсолютне значення 1% приросту. Обчислення цих характеристик грунту­ється на зіставленні рівнів ряду динаміки. При цьому рівень, з яким зіставляють, називається базисним. Це може бути або по­чатковий рівень 0), тоді показники називаються базисними, або попередній рівень і-1), тоді показники називаються лан­цюговими.

Абсолютний приріст Δ відображає абсолютну швидкість зміни рівнів ряду за певний період часу. Він обчислюється як різниця рівнів:

Δі= уі – у0 базисний; Δі = уі – уі-1 ланцюговий.

Сума ланцюгових абсолютних приростів дорівнює кінцевому базисному приросту: ΣΔ = Δ= yn – y0

Ланцюговий темп зростання kn дозволяє оцінити відносну швидкість зміни рівнів динамічного ряду і обчислюється як частка від ділення кожного наступного рівня на попередній:

Добуток ланцюгових темпів зростання дорівнює базисному темпу зростання за весь період:

k1k2k3…kn=Πki=

Тобто, показники інтенсивності динаміки (аналог показників варіації в рядах розподілу) обчислюються наступним чином.

 

Показники інтенсивності динаміки

  Показники     Ланцюгові   Базисні Взаємозв’язок ланцюгових та базисних
1. Абсолютний приріст Δ (в од. виміру ознаки) Δ1 л = у2 – у1 Δ2 л = у3 – у2 …. Δп- 1 л = уп - уп-1 Δ1 б = у2 – у1 Δ2 б = у3 – у1 … Δп-1 б = уп – у1 Δіб =
2. Темп зростання Т (в разах) Т1л = у2 / у1 Т2л = у3 / у2 …. Тп-1л = уп / уп-1 Т1б = у2 / у1 Т2б = у3 / у1 …. Тп-1б = уп / у1 Тіб =
3. Темп приросту ΔТ (у %) ΔТі = Ті * 100 -100 ΔТі = Ті * 100 -100 Х

Середні рівні показників інтенсивності динаміки розраховують так:





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-31; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 313 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2552 - | 2215 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.