Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Історія розвитку інституту




У витоків створення Інституту електрозварювання стояла така видатна особистість, як академік Євген Оскарович Патон (1870-1953). Одержавши добру освіту в Російській імперії, а також за кордоном (у Німеччині), він спочатку займався будівництвом мостів.

Власне, Інститут електрозварювання виник з електротермічної лабораторії.

Уперше впровадження ручних зварювальних апаратів відбулося на заводі «Більшовик» і судноверфі ім. Сталіна. Співробітниками інституту було розроблено метод, який дозволяв захищати дугою сплав металу від окислення.

У 1936—1937 роках було винайдено автоматичне зварювання під флюсом (скловидна маса з легуючими елементами). Наприкінці 40-х років почалось широке впровадження зварювання у машинобудуванні і ваго­нобудуванні, де раніше використовували клепання.

Під час Великої Вітчизняної війни спеціалісти інституту працювали на Тагільському танковому заводі ім. Малишева, де завдяки впровадженню авто­матичного зварювання було розгорнуто найбільше у світі виробництво танків, у тому числі танка Т—34 (35 тис. шт.) — найкращого танка Другої світової війни, яким він став і за рахунок високої якості зварювання бронелистів. Спеціалістами було розроб­лено засоби для технологічних процесів виробництва снарядів, бомб.

Після війни інститут повертається в Київ. Перед ним було поставлено завдання розробки засобів для відбудови мостів, домен.

У 1946 році розробляється і впроваджується напівавтоматичне зварювання під флюсом. Почина­ється впровадження зварювання в суднобудуванні.

Наприкінці 40-х в інституті розробляється елект­рошлакове зварювання та методи, які дозволяють зварювати метали великої товщини.

На початку 50-х років інститут стає головним інститутом по зварюванню в СРСР. У 1953 році вводиться в дію перший у світі суцільнозварний міст, якому присвоюється ім'я академіка Патона.

Для того щоб оцінити внесок інституту і особисто академіка Патона, досить сказати, що Є. О. Патон, людина, яка ніколи не приховувала свого негативного ставлення до радянської влади, був нагороджений найвищими урядовими нагородами — орденами і медалями СРСР, Золотою зіркою Героя Соціаліс­тичної Пралі, він став лауреатом багатьох державних премій, в тому числі і Сталінської. Після смерті Є. О. Патона інститут очолив його син Б. Є. Патон, який сьогодні е Президентом НАН України.

Зараз інститут ім. Патона — це найбільший у світі науково-дослідний і впроваджувальний центр в галузі зварювання. На базі інституту створений комплекс, що складається з:

— академічного інституту електрозварювання імені Є. О. Патона,

— дослідно-конструкторського і технологічного бюро,

— дослідного заводу зварювальних матеріалів,

— дослідного заводу зварювального обладнання,

— дослідного заводу спеціальної електрометалургії.

Така структура дає змогу здійснювати весь цикл науково-дослідних і конструкторських робіт, які вимагають:

1) проведення фундаментальних досліджень;

2) Проведення прикладних досліджень;

3) Розробки, виготовлення і впровадження технологій, обладнання і матеріалів.

Напрямок робіт включає:

1) усі основні види зварювання та наплавлення металів і неметалів (пластмаси, кераміка, напівпровідники);

2) використання процесів з особливими властивостями (спец. металургія), застосування стійких до зношування, високих температур та ін. захисних покрить, які наносяться на поверхню металу шляхом напилення або наплавки.

Діапазон товщин, що зварюються апаратами інституту, — від 1 міліметра до 1 метра. Зварюються практично всі види матеріалів в будь-яких умовах (на землі, під водою, у космосі).

Інститут відомий у всьому світі. Про це свідчить хоча б те, що апаратами, створеними в інституті, було зварено рейки у підземці Нью-Йорка, нафтопровід в Алжирі, а космічні апарати «Шатл» також оснащені обладнанням, виготовленим в інституті. Інститут продовжує співробітництво з НАСА.

Фізичні основи зварювання

Фізичні процеси зварювання основане на такому явищі, як плавлення металу за рахунок тепла, яке виділяється при проходженні електричного струму між зварювальними конструкціями (позитивний електрод) і власне електродом (негативний електрод). Цей процес супроводжується інтенсивним випроміню­ванням у видимому та ультрафіолетовому спектрах. Тому для захисту очей і поверхні шкіри людині необ­хідно застосовувати спеціальний одяг, окуляри та інше.

Якість зварювального шва в багатьох випадках залежить від кількості окислів, утворених при з'єднанні розплавленого металу з киснем, що роблять його крихким.

Для захисту шва від з'єднання з киснем викорис­товують спеціальні добавки (флюси, або інертні гази).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 364 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2243 - | 2054 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.