Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Прослуховування екскурсовода здійснюється на маршруті в ході пробної екскурсії, після чого заповнюється картка прослуховування.




У ній даються оцінки за такими показниками: зміст екскурсії; методика проведення екскурсії; техніка проведення екскурсії; культура мови екскурсовода;

пропаганда туристсько-екскурсійних можливостей краю; висновки по прослуховуванню; поради екскурсоводові

САМОСТІЙНА РОБОТА № 5

Тема: Критерії оцінки екскурсійних об’єктів

Для оцінки об'єктів, включених в екскурсію, використовуються наступні критерії:

Пізнавальна цінність - зв'язок об'єкта з конкретною історичною подією, з певної епохою, життям і творчістю відомого діяча науки або культури, художні вартості пам'ятника, можливість їхнього використання в естетичному вихованні учасників екскурсії.

Популярність -популярність об'єкта серед населення (наприклад, Червона площа в Москві, Софія Київська, собор Святого Юра у Львові й ін.).

Незвичайність (екзотичність ) - особливість, неповторність пам'ятника історії або культури, будинки, спорудження (наприклад, суцільнозварний міст ім. Е.О. Патона через Дніпро в Києві). Незвичайність об'єкта може бути також пов'язана з якоюсь історичною подією, що відбулося в даному будинку, на місці установки даного пам'ятника, з легендою або історичною подією (церква царевича Дмитра в Угличу, храм Спасу на Крові в Санкт-Петербурзі).

Екзотичність може бути природного характеру (наприклад, сталактито-сталагмітові карстові печери в Новому Афоні, в Абхазії).

Виразність - зовнішня виразність об'єкта, його взаємодія із фоном, навколишнім середовищем (будинками, спорудженнями, природою). Перевага віддається тому об'єкту, що найкраще вписується в місцевість, гармоніює з іншими об'єктами, з ландшафтом (наприклад, будинок Московського університету на Ленінських горах, храм Покрова на Нерли в м. Володимирі, мости в Санкт-Петербурзі).

Схоронність - стан об'єкта в цей момент, його підготовленість до показу екскурсантам.

Місцезнаходження - відстань до об'єкта, зручність під'їзду до нього, можливість підвозу до об'єкта екскурсантів, придатність дороги для автотранспорту, природна обстановка, що оточує даний об'єкт, наявність місця, придатного для розташування групи з метою спостереження.

САМОСТІЙНА РОБОТА № 6

Тема: Методика та техніка проведення екскурсії.

Методичні прийоми показу.

Методичні прийоми показу організують спостереження об'єкта й дозволяють виділити його з навколишнього середовища. Вони підрозділяються на групи залежно від їхнього призначення.

- Попередній огляд використовується на початку спостереження об'єкта. Він націлює увагу групи на визначення сутності об'єкта й дає екскурсантам можливість: скласти уявлення про історичну місцевість, де відбувалися події; дати певну оцінку об'єкта; представити даний об'єкт у природній обстановці; одержати подання про його природне оточення.

- Панорамний показ дозволяє спостерігати вид місцевості. Для цього прийому можна використовувати вежі, дзвіниці, мости, звідки відкривається панорама міста, поля бою, долини, ріки. Даний прийом використовується в екскурсіях по Святогорью, на Саур-Могилу та ін.

- Зорова реконструкція (відновлення) Сутність даного прийому полягає в тім, що шляхом словесного опису відновлюється первісний вигляд історичного будинку. Екскурсовод при цьому опирається на зорові враження екскурсантів.

- Зоровий монтаж є одним з варіантів методичного прийому реконструкції. Екскурсовод, використовуючи цей прийом, становить потрібний образ, підсумовуючи зовнішній вигляд декількох пам'ятників, а також їхніх окремих частин.

- Локалізація відіграє важливу роль у конкретизації подій. Цей прийом дає можливість обмежити увага учасників екскурсій відомими рамками, прикувати їхні погляди в межах даної конкретної території саме до того місця, де відбулася подія.

- Абстрагування передбачає уявне виділення частин із цілого для наступного глибокого спостереження. Воно може бути побудоване на спостереженні одного з об'єктів за допомогою уявного відволікання від інших об'єктів, розташованих поруч, однієї із частин будинку (поверху, балкона, колонади) при відволіканні від інших частин, які менш істотні при розкритті теми. Дуже часто застосовується в екскурсіях на архітектурно-містобудівні теми.

- Порівняння В екскурсійній методиці використовуються різні види цього прийому: зорове, словесне, порівняння зорово сприйманого об'єкта з показаним раніше. Прийом побудований на зоровому зіставленні різних об'єктів або частин одного об'єкта, що перебувають у поле зору екскурсантів.

- Інтеграція (возз'єднання) Прийом побудований на об'єднанні окремих частин спостережуваного об'єкта в єдине ціле. Показуючи будинок, спорудження, екскурсовод іде шляхом об'єднання різних сторін, деталей, властивостей. Може бути використаний при показі архітектурного ансамблю.

- Зорова аналогія. Завдання екскурсовода - залучити екскурсантів до активного пошуку аналогії, викликати в пам'яті подання про зовнішній вигляд подібног об'єкта. При цьому в кожного екскурсанта може бути своя аналогія. Даний прийом ще іноді називають ще прийомом асоціації.


САМОСТІЙНА РОБОТА № 7





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 700 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2456 - | 2156 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.172 с.