Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок застосування компенсаційних виплат




17.1.1. Положення цього розділу застосовуються до пасажирів регулярних та чартерних рейсів, яким відмовлено в перевезенні проти їхньої волі або рейс яких скасовано чи затримано, за умови, що пасажир має підтверджене бронювання на відповідний рейс та присутній для проходження реєстрації у час, що передбачений правилами авіакомпанії та письмово зазначений (включаючи електронні засоби), або, якщо час реєстрації не зазначено, не пізніше ніж за 45 хвилин до зазначеного часу відправлення рейсу чи забронював місце на рейс, який було затримано або перенесено авіакомпанією на інший рейс, незалежно від причин.

17.1.2. Положення цього розділу не застосовуються до пасажирів, які подорожують безкоштовно чи за зменшеною вартістю, яка безпосередньо або опосередковано не доступна іншим пасажирам.
Однак, положення цього розділу застосовуються до пасажирів, яким авіакомпанія видала квитки згідно з програмою лояльності для пасажирів, які часто літають та є членами «Панорама клубу» авіакомпанії, і до пасажирів, які подорожують за компенсаційними квитками.

17.1.3. У разі, якщо авіакомпанія виплачує компенсацію або надає послуги, передбачені цим розділом, жодне положення цього розділу не може тлумачитись як таке, що авіакомпанія визнала свою вину або обмежує її права вимагати компенсації у порядку регресу від будь-якої особи, включаючи третіх осіб, згідно з діючим законодавством країни відправки/прибуття рейсу.

17.1.4. У разі виникнення зобов’язань перед пасажирами на рейсі, який виконується на підставі угоди «Інтерлайн» (про взаємне визнання перевізної документації «Interline»), або угоди «Код-шерінг» (про рейси спільної експлуатації «Сodesharing»), відповідальність за надання обслуговування та виплату компенсації покладається на фактичного (оперуючого) перевізника, з вини якого сталося неналежне перевезення.
Якщо кількість пасажирів, що мають підтверджене бронювання перевищує кількість наявних місць на борту договірного перевізника, відповідальним за надання обслуговування та виплату компенсації є договірний перевізник, який здійснив перепродаж квитків.

17.1.5. Компенсаційні виплати, передбачені цим розділом, здійснюються за зверненням пасажира у разі встановлення факту безпосередньої вини авіакомпанії у відмові в перевезенні, скасуванні чи тривалої затримки авіарейсу.

17.1.6. Відстані, зазначені у цьому розділі, вимірюються за методом ортодромічної відстані маршруту.

17.2. Компенсація пасажиру у разі відмови у перевезенні
17.2.1. У разі якщо авіакомпанія мотивовано очікує на відмову пасажиру у посадці на рейс, вона спочатку проводить опитування з метою виявлення пасажирів, готових відмовитися від свого підтвердженого бронювання в обмін на узгоджену між пасажиром, який за власним бажанням відмовляється від посадки на рейс, та авіакомпанією винагороду.

17.2.2. Крім виплати винагороди, авіакомпанія пропонує пасажиру на вибір:
1) відшкодування вартості перевезення впродовж семи днів, яке має бути виплачено готівкою, електронним банківським переказом, банківським дорученням, банківським чеком або електронним ваучером чи, за наявності засвідченої у письмовій формі згоди пасажира, у вигляді дорожніх чеків – повної вартості квитка за ціною, за якою його було придбано, за невикористану частину квитка та за використану частину або частини квитка, якщо рейс більше не задовольняє потреби пасажира, а також за потреби забезпечити зворотне перевезення у початковий пункт відправлення за першої можливості;
2) зміну маршруту перевезення, що здійснюється за відповідних транспортних умов:
до кінцевого пункту призначення за першої можливості, або
за бажанням пасажира до кінцевого пункту призначення у пізніший час при наявності вільних місць на рейсі.

17.2.3. Перевезення пасажира з аеропорту, де сталася відмова у перевезенні, до аеропорту, з якого починається запропонований авіакомпанією альтернативний маршрут, та від аеропорту альтернативної посадки до аеропорту, куди пасажир мав прибути рейсом, на який йому було відмовлено у перевезенні, здійснюється за рахунок авіакомпанії.

17.2.4. Якщо пасажирів, які згодні добровільно відмовитися від подорожі цим рейсом, немає або їх кількість є недостатньою, авіакомпанія має право відмовити пасажиру в перевезенні проти його волі.

17.2.5. Якщо пасажиру відмовлено у перевезенні проти його волі, авіакомпанія здійснює компенсаційну виплату у таких розмірах:
250 євро – для рейсів дальністю до 1500 кілометрів включно;
400 євро – для рейсів дальністю понад 1500 до 3500 кілометрів включно;
600 євро – для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів.
Під час визначення відстані за основу береться останній пункт, у якому відмова від перевезення або невиконання рейсу, який було раніше заплановано та на який заброньовано принаймні одне місце, створить затримку прибуття пасажирів у запланований час.

17.2.6. Авіакомпанія має право зменшити розмір компенсації, визначеної у пункті 17.2.5 цього розділу на 50 відсотків, якщо пасажиру пропонується заміна маршруту перевезення до його пункту призначення альтернативними рейсами, час прибуття яких не перевищує запланованого:
на дві години – для рейсів дальністю до 1500 кілометрів включно;
на три години – для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів включно;
на чотири години – для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів.

17.2.7. Компенсація не виплачується авіакомпанією, якщо:
1) Відмова у перевезенні була зумовлена, якщо пасажир:
- прибув на реєстрацію після встановленого авіакомпанією часу її закінчення;
- відмовився від проходження перевірки служби безпеки або виконання інших інструкцій авіакомпанії;
- пред’явив неналежним чином оформлені документи для подорожі;
- пред’явив квиток, який зареєстровано як втрачений (викрадений) або підроблений.
2) Рейс не може бути виконано за розкладом через фактори, що не залежать від перевізника (виникнення надзвичайних обставин).
3) Пасажир подорожує за безкоштовним авіаквитком (ID00) або авіаквитком зменшеної вартості, яка прямо або опосередковано не є доступною для інших пасажирів, окрім випадків коли авіакомпанія видала квитки у відповідності до програми лояльності для пасажирів - членів «Панорама Клубу», а також пасажирам, що подорожують за компенсаційними квитками.
4) Пасажир перевозиться без надання окремого місця (діти віком до 2 років).
5) Альтернативний рейс прибуває в аеропорт призначення раніше або в однаковий час з первинно заброньованим.

17.2.8. Виплата компенсації не звільняє авіакомпанію від обов'язку запропонувати пасажиру на вибір послуги та відшкодування витрат, передбачених пунктом 17.2.2 та пунктом 17.3.5 цього розділу.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 342 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2420 - | 2290 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.