Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Функції, які найчастіше використовуються




Функція Приклад Призначення
СРЗНАЧ =СРЗНАЧ(В4:В9) Обчислює середнє значення вказаної групи чисел.
СЧЁТ =СЧЁТ(А3:А7) Підраховує кількість чисел у списку аргументів. Враховуються аргументи, які є числами, порожніми значеннями, логічними значеннями, датами; аргументи, які є значеннями помилки або текстами, що не можна інтепретувати як числа, ігноруються. Якщо аргумент являється масивом або посиланням, то підраховуються тільки числа в цьому масиві або посиланні. Порожні комірки, логічні значення, тексти і значення помилок у масиві або посиланні ігноруються.
СЧЁТЕСЛИ =СЧЁТЕСЛИ(А1:В8;”>45”) Підраховує кількість комірок діапазону із значеннями, які задовольняють вказаному критерію.
СЧЕТЗ =СЧЕТЗ(А3:А7) Підраховує кількість непорожніх значень у списку аргументів.
СЧИТАТЬПУСТОТЫ =СЧИТАТЬПУСТОТЫ (А3:А7) Підраховує кількість пустих комірок діапазону.
ЕСЛИ =ЕСЛИ(А3>100,A3*2;A2*2) Повертає одне значення, якщо задана умова при обчисленні дає значення ИСТИНА, і інше значення, якщо ЛОЖЬ. Функція ЕСЛИ використовується для умовної перевірки значень і формул. Синтаксис: ЯКЩО(лог_вираз;значення_якщо_истина;значення_якщо_ложь) Лог_вираз - це будь-яке значення або вираз, що при обчисленні дає значення ИСТИНА або ЛОЖЬ. Значення_якщо_істина - це значення, що повертається, якщо лог_вираз має значення ИСТИНА. Якщо лог_вираз має значення ИСТИНА і значення_якщо_истина опущена, то повертається значення ИСТИНА. Значення_якщо_истина може бути іншою формулою. Значення_якщо_ложь - це значення, що повертається, якщо лог_вираз має значення ЛОЖЬ. Якщо лог_вираз має значення ЛОЖЬ і значення_якщо_ложь опущена, то повертається значення ЛОЖЬ. Значення_якщо_ложь може бути іншою формулою.
МАКС =МАКС(В4:В10) Обчислює максимальне значення із групи комірок.
МИН =МИН(В4:В10) Обчислює мінімальне значення із групи комірок.
СУММ =СУММ(А1:А10) Обчислює загальну суму значень, занесених у вказані комірки.
СУММЕСЛИ =СУММЕСЛИ(А2:А4,>100,В2:В4) Обчислює суму всіх значень вказаної групи комірок, якщо комірки задовольняють певним умовам.
ABS =ABS(-56) Повертає абсолютне значення числового аргументу.
КОРЕНЬ =КОРЕНЬ(А5) Повертає значення квадратного кореня.
COS =COS(В6) Повертає косинус числа.
SIN =SIN(F5) Повертає синус числа.
TAN =TAN(D3) Повертає тангенс кута.
СЦЕПИТЬ =СЦЕПИТЬ(А1;” “;В1) Використовується для об’єднання текстових рядків в один. Текстові рядки також можна з’єднувати за допомогою оператора &. (=А1&” “&В1).
ОКРУГЛ =ОКРУГЛ(123,456;1) – повертає число 123,5 =ОКРУГЛ(123,456;-1) – повертає число 120 Округлює число до вказаної кількості знаків. Її синтаксис ОКРУГЛ(число, число_розрядів). Аргумент число_розрядів визначає до якого знака число буде округлятися. Якщо його значення менше 0, то округлюється число вліво від коми, якщо більше нуля, то округлення йде справа від коми. Аргумент число_розрядів, що дорівнює нулю, округлює до найближчого цілого.
СЕГОДНЯ =СЕГОДНЯ(); Повертає поточну дату.
ТДАТА =ДАТА(); Повертає поточну дату і час.

Функція Автосумма. Оскільки функція «сумма» часто використовується в Excel, її кнопка винесена на стандартну панель інструментів. Для того, щоб нею скористатися, потрібно виділити комірку, в якій буде обчислюватися сума і натиснути кнопку Автосумма. Комірки, які потрібно додати, визначаються автоматично. Якщо просумовані не ті комірки, які потрібно, то треба виділити необхідний діапазон комірок і натиснути Enter.

Використання майстра функцій:

1. Виділити комірку, в яку необхідно ввести функцію.

2. Натиснути кнопку Вставка функции.

3. В діалоговому вікні Мастер функции вибрати категорію функцій.

4. В розділі Функция вибрати необхідну функцію.

5. Для того, щоб отримати більше інформації, зв’язаної з функцією, натисніть кнопку запуску помічника. У вікні помічника виберіть Справка по этой теме, а потім Справка по выделенной функции. З'явиться вікно довідкової системи з детальною інформацією.

6. Після вибору функції з’являється палітра формул.

Палітру формул можна активізувати декількома способами:

· при виборі функції в діалоговому вікні Мастер функции;

· якщо виділити комірку, в якій вже є функція, і натиснути кнопку Вставка функции;

· натиснути кнопку Изменить формулу в рядку формул і вибрати необхідну функцію із списку, який з’являється на місці поля імені.

Знаходячись в палітрі формул можна також виділяти комірки, на які необхідно зробити посилання в аргументах. Для цього, знаходячись в палітрі формул, потрібно перемістити курсор в поле, в якому необхідно ввести посилання на комірку, і виділити в робочому листі комірку чи діапазон комірок. Якщо палітра формул закриває комірки, які потрібно виділити, її можна або перемістити, або скористатися кнопками свернуть/развернуть.

В Excel можна створювати вкладені функції. При цьому в якості аргументу функції вводиться інша функція за допомогою списку, що знаходиться на місці поля імені. При створенні вкладеної функції, активна функція виділяється жирним шрифтом в рядку формул. Якщо потрібно зробити активною іншу функцію, то натисніть на її назві в рядку формул.

В Excel можна вкласти до 7 функцій.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 473 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2464 - | 2389 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.