Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вставка спеціальних символів, відсутніх на клавіатурі, у документ Microsoft Word. Обрамлення і заливання абзаців. Рамка сторінок




Встановлення спеціальних символів з клавіатури

Якщо часто доводиться встановлювати спеціальні символи (наприклад, знак «§»), краще робити це з клавіатури натисканням комбінації клавіш. Для цього потрібно виконати такі дії:

· Відкрити меню «Вставка», у ньому виконати команду «Символ...».

· У діалоговому вікні вибрати потрібний спеціальний символ.

· Натиснути кнопку «Клавіша...», з’явиться нове діалогове вікно «Настройка клавиатуры».

· Натиснути комбінацію клавіш для введення потрібного спеціального символу (перша обов'язково Ctrl, Alt або Shift) + довільна латинська, яка відображає назву символу (наприклад, Ctrl+P).

· Якщо за комбінацією клавіш закріплена якась інша дія, треба вибрати інші клавіші.

· Натиснути кнопку «Назначить». У полі «Текущее сочетание клавиш:» з'явиться введена комбінація клавіш.

· Натиснути кнопку «Закрыть», далі закрити вікно «Символ». Таким самим способом можна встановити знак українського апострофа, тільки в діалоговому вікні «Символ» замість, вкладки «Символы» треба вибрати «Специальные символы».

Межі і заливка. Встановлення межі полягає у проведенні ліній з вибраних сторін абзацу або навколо фрагменту тексту (слово, кілька слів або рядків).

Виконання заливки полягає у встановленні прямокутного кольорового фону фрагменту тексту (слово, кілька слів або абзац).

Щоб мати доступ до інструментів створення меж і заливки, треба виконати команду «Вид»=>«Панели инструментов»=>«Таблицы и границы» або натиснути відповідну кнопку на стандартній панелі інструментів. Після цих дій на екрані з'явиться панель інструментів «Таблицы и границы».

На цій панелі призначення кнопок таке:

Тип лінії - пропонує набір ліній (одинарна, подвійна, пунктирна тощо). Щоб відкрити список ліній, треба натиснути кнопку 6. Для вибору потрібної лінії треба клацнути на її зображенні у списку.

Товщина лінії - пропонує набір ліній від 0,25 пт до 6 пт. Щоб відкрити список, треба натиснути кнопку 6. Для вибору потрібної товщини треба клацнути на відповідній лінії у списку.

Колір межі - пропонує набір кольорів для забарвлення ліній меж. Щоб відкрити палітру кольорів, треба натиснути кнопку 6. Для вибору потрібного кольору треба клацнути на квадратику, забарвленому у вибраний колір.

Межі - пропонує набір можливих видів меж. Щоб відкрити список, треба натиснути кнопку 6. Для виділеного абзацу можна вибрати нижню, верхню, праву або ліву межу, а також межу навколо тексту. Для вибору потрібної межі треба клацнути на відповідному варіанті у списку.

Щоб зняти встановлену межу, треба виділити фрагмент і вибрати для нього у списку «Нет границы».

Для виділеного слова, кількох слів або рядків, що входять до скдладу абзацу, можна встановити межу тільки навколо тексту.

Колір заливки - пропонує набір кольорів для заливки виділеного фрагменту тексту. Щоб відкрити список кольорів, треба натиснути кнопку 6. Для вибору потрібного кольору треба клацнути на квадратику, забарвленому у вибраний колір. Щоб зняти встановлений колір, треба виділити фрагмент і вибрати для нього у списку кольорів «Нет».

Для чорно-білого принтера не треба вибирати кольорову заливку, тому що при друкуванні буде чорний текст на чорному фоні. Краще вибирати відтінки сірого кольору

Діалогове вікно «Границы и заливка». Більші можливості дає використання діалогового вікна «Границы и заливка», яке викликається командою «Формат»=>«Границы и заливка...», після виконання якої на екрані з'являється наведене вікно.

Вікно має вкладки «Граница» і «Страница» для встановлення меж і різного типу рамок для фрагментів тексту і сторінок всього документу, а також вкладку «Заливка» для виконання їх заливки різними кольорами і відтінками.

За допомогою вкладки «Граница» діалогового вікна «Границы и заливка» можна для виділеного фрагменту тексту встановлювати рамки з тінню, об'ємні рамки та інші. Наприклад, для цього абзацу виконана рамка з різними типами ліній для кожної сторони.

Робиться це так:

• Вибирається тип рамки «Другая».

• Вибирається тип, колір і ширина лінії.

• Для встановлення межі з потрібної сторони у вікні «Образец» клацнути на відповідну кнопку або сторону рамки.

Щоб зняти рамку, треба у діалоговому вікні «Границы и заливка» клацнути тип «Нет».

За допомогою вкладки «Страница» діалогового вікна «Границы и заливка» можна встановити вибрану рамку для всіх сторінок документу.

За допомогою вкладки «Заливка» діалогового вікна «Границы и заливка» можна встановити вибрану заливку для виділених фрагментів.

У вікні вкладки «Заливка» крім пропонованих кольорів можна вибрати відтінки кольорів, для чого потрібно клацнути кнопку «Другие цвета...» і в новому діалоговому вікні вибрати потрібний відтінок.

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 508 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2205 - | 2096 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.