Основні принципи сучасного загальноприйнятого бою це основні керуючі положення та найважливіші рекомендації по організації і ведення
бою в цілому.
Принципи являються фундаментальною базою для творчості командира для прийняття правильного рішення. Однак принципи – це не просто рішення. Тому їх не можливо розглядати ізольовано один від одного. Для досягнення успіху потрібно вміле використання всіх принципів з урахуванням обстановки.
Основними принципами ведення сучасного загальновійськового бою являються: постійна висока бойова готовність з’єднаннь частин і підрозділів; висока активність, рішучість і непреривність ведення бою; раптовість дій; узгоджене застосування родів військ та спеціальних військ в бою та підтримання постійного взаємозв’язку між ними; рішуче зосередження основних зусиль військ на головному напрямку та в потрібний час; маневр частинами, підрозділами та вогнем; всебічний облік та використання морально-політичного та психологічного факторів в інтересах виконання поставленої бойової задачі; всебічне забезпеченя бою; підтримка та своєчасне відновлення боєздатності військ; тверде та безперервне управління військами, виконання прийнятих рішень та поставлених завдань.
Постійно висока бойова готовність з’єднаннь частин і підрозділів для виконання бойових завдань досягається переміщенням можливих змін в обстановці і своєчасним проведенням необхідних заходів по плануванню майбутніх дій; укомплектованість і забезпеченість військ всім необхідним для ведення бою; високі бойові навики військ і їх готовність до дії в умовах застосування противником зброї масового ураження.
Висока активність рішучість і неприривність ведення бою заключається в постійному устрімлінні до повного розгрому противника. Рішення розбити противника повинно бути твердим і без роздумів доведене до кінця.
Раптовість дій заключається у використанні непередбачених для противника прийомів, способів дій, зброї. Вона дозволяє застати противника зненацька, викликати паніку в його рядах, паралізувати його волю до опору, різко знизити боєздатність, дезорганізувати управління військами і створити сприятливі умови для досягнення перемоги.
Погоджене застосування різних видів військ і спеціальних військ в бою та підтримка безпосередньої взаємодії між ними забезпечують успішне досягнення цілі боїв в сучасних умовах. Це досягається погодженням дії всіх родів військ і спеціальних військ, а також вогневої поразки по завданням, напрямам, рубежам і часу і способами виконання поставлених завдань в інтересах найбільш успішного виконання бойових завдань механізованими і танковими частинами.
Рішучість зосередження основних сил військ на головному напрямку і в потрібний час дозволяє досягнути найбільш ефективного використання військ, сил і засобів, ставити противника в невигідні умови.
Маневр – це складова частина сучасного бою. Він дозволяє захватити і утриманим ініціативу зривати замисли противника і успішно вести бойові дії в обстановці, що змінюється.
Всебічне забезпечення бою заключається в організації і здійсненні заходів, направлених на підтримку високої бойової готовності підрозділів, збереження їх боєздатності і створення сприятливих умов для успішного і своєчасного виконання бойових завдань.
Всебічне забезпечення бою включає: бойове, технічне і тилове.
Підтримка і своєчасне відновлення боєздатності військ заключається в організації і проведення заходів по забезпеченню високих бойових навиків підрозділів, своєчасної їх укомплектованості і забезпеченості всім необхідним для бою, а також можливості виконати поставлені завдання.
Успішне ведення бойових дій досягається: постійною бойовою готовністю військ; всебічним знанням противника; своєчасним знищенням засобів ядерного і хімічного нападу, надійним вогневим ураженням противника; надійною протиповітряною обороною військ; вмілим маневром силами и засобами; неприривністю ведення бойових дій.