Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характерні риси сучасного загальновійськового бою.




 

Під рисами сучасного загальновійськового бою розуміються важливі його властивості і особливості, які розкривають характер бою в тій чи іншій війні.

Характер бою - це сукупність загальних рис, притаманних даному бою і визначаючих його властивості і особливості. Риси бою не являються незмінними, удосконалення матеріальної основи бою змушує змінювати його характерні риси. Порівняно невисокий рівень розвитку засобів боротьби в період першої світової війни визначив виключно повільний розвиток бою, його обмежений розмах і недостатню рішимість. І навпаки, різке якісне покращення засобів ведення бою в другій світовій війні і кількісне їх збільшення придали бою новий зміст, обумовили його високу маневреність і динамічність.

Сучасний бій характеризується рішучістю, високою маневреністю, напруженістю, швидкими і різкими змінами обстановки, різноманітністю застосування способів його ведення, розгортанням бойових дій на землі і в повітрі, на широкому фронті, на велику глибину і ведення їх у високому темпі.

Рішучість бойових дій визначаєтьсяся гострим класовим характером майбутньої війні, застосування потужних сучасних засобів бою, що складають всі необхідні умови для ведення таких дій, високими морально-бойовими якостями особового складу.

Рішучість проявляється в цілях бою і способах їх досягнення, в самовідданих діях військ, їх непереборному прагненні виконати бойову задачу в будь-якій обстановці, діючи ініціативно, з максимальною наполегливістю і настирністю. Важливе значення має виховання офіцерського складу в дусі сміливості, наполегливості, умінні без роздумів довести до кінця рішення розбити противника, в готовності взяти на себе відповідальність за проявлену ініціативу, використовувати всі можливості для виконання бойового завдання. Пасивність в бою веде до поразки.

Висока маневреність сучасного бою являється результатом застосування потужних засобів ураження, різкого росту рухливості загальновійськових підрозділів, частин і з’єднань завдяки їх повній моторизації і оснащенню високорухливою бойовою технікою, а також відсутністю суцільного фронту в обороні і в наступі.

Сучасні засоби ураження дозволяють наносити противнику більших втрат, а висока рухливість військ дає можливість швидко використовувати результати застосування високоточної зброї і вогневих ударів, з ходу атакувати противника, стрімко рухатися в глибину, в короткі строки виконувати маневр з різноманітними цілями.

В минулому маневр військами зазвичай обмежувався їх переміщенням з метою стати у вигідне положення по відношенню до противника для нанесення ударів. До здійснення маневру в бою прагнули завжди, особливо під час Великої Вітчизняної війни. Однак сприятливі умови для маневру в минулому створювалися значно рідше. Підрозділи, частини і з’єднання, діючи в вузьких полосах, спочатку були вимушені здійснювати фронтальну атаку. Для здійснення охвату або обходу потрібно було прорвати суцільну оборону противника, тобто створити проміжок в його позиції.

В теперішній час маневр використовується також з метою своєчасного використання військами результатів застосування високоточної зброї, вогневих ударів, швидкого переносу зусиль в глибину або на новий напрямок.

Таким чином, можливість для широкого маневру зараз відкривається з самого початку бойових дій, а не тільки при бої в глибині оборони.

Сучасна оборона будується зі значними проміжками між опорними пунктами і районами оборони. Крім того, застосування високоточної зброї, звичайної зброї, дозволяє в найкоротші терміни нанести великих втрат противнику і порушити його бойовий порядок.

Напруженість бойових дій є наслідком прагнення і можливості противника вести активні бойові дії з рішучими цілями. В цих умовах досягнення перемоги в бою потребують від наших військ високих бойових навиків і морально-психологічної підготовки, максимальної напруги фізичних і духовних сил.

Швидкоплинність бою обумовлюється потужністю сучасних засобів ураження, їх швидкодією, здатністю в короткі строки наносити поразку противнику і закінчувати його розгром в слід за ударами, у високих темпах розвивати успіх в глибину.

В умовах швидкоплинності бойових дій як ніколи гостро стоїть питання про боротьбу за виграш часу, про вміння офіцерів швидко оцінювати обстановку і ставити завдання на основі високої тактичної підготовки і твердих навиків управління військами.

Під час Великої Вітчизняної війни багато боїв були швидкоплинними. Але зараз ця відмінність бою стала ще характернішою у зв’язку з багато чисельним ростом бойових можливостей підрозділів, частин і з’єднань. Якісний розвиток новітніх систем звичайної зброї, широке застосування бойових вертольотів ще більше посилять в найближчі роки напруженість і швидкоплинність бою.

Швидка і різка зміна обстановки – нова характерна риса сучасного бою. Швидкість зміни обстановки визначається коротким часом, на протязі якого проходять суттєві зміни обстановки, положення стану і характеру бойових дій військ. Вона залежить від здатності сучасної зброї за мінімальний проміжок часу знищити визначенні об’єкти противника, а також від швидкості пересування військ.

Швидкість зміни обстановки обумовлена збільшенням можливостей сторін в короткі терміни нанести більші втрати противнику і тим самим швидко і докорінним чином змінювати якісний склад угрупування своїх військ і противника, співвідношення сил і засобів при переході від одного виду бойових дій до іншого.

Збільшення швидкості впливу і потужності засобів ураження а також рухливості військ буде підвищувати і в майбутньому значення даної риси бою. Це викликає необхідність готовити війська для виконання будь-яких бойових задач в умовах швидкої зміни обстановки, а командирів – до уміння швидко і грамотно реагувати на її зміну, проявляючи рішучість, ініціативу, самостійність.

Різноманітність способів ведення бою – риса, обумовлена високою динамічністю і швидкоплинністю, й швидкими змінами обстановки, можливості переходу від одних засобів ураження до других, швидкою зміною видів бойових дій, а також різким зростанням бойових можливостей військ, великою різноманітністю наявних в їх складі засобів боротьби і завдань що вирішуються в ході бою.

Для перемоги над противником в реальному часі командир повинен володіти мистецтвом застосування всього різноманіття способів бою.

Під способами ведення бою розуміють визначений порядок застосування сил і засобів для розгрому противника і досягнення цілей бойових дій. Способи ведення бою, як показує історичний досвід, змінюються і удосконалюються по мірі розвитку матеріальної бази. Вони також залежать від задач, поставлених військам, від умов їх виконання, можливостей військ, складу і характеру дій противника і умов місцевості і призводять до того, що способи сучасного загальновійськового бою будуть дуже різноманітними.

При наступі із застосуванням звичайної зброї необхідного степеня ураження противника можна досягти тільки на вузькій ділянці фронту. Тому в основу способів наступу в таких умовах повинні входити

- масоване застосування вогневих засобів і авіації на вузькому участку фронту;

-прорив оброни на цьому участку механізованими і танковими підрозділами;

- розвиток успіху в глибину і в сторони флангів, облога і знищення головних сил противника, який обороняється, у взаємодії з сусідами.

В обороні основним способами ведення бойових дій являється:

- ураження основної групи противника в процесі її розгортання для наступу несподіваними ядерними ударами, ударами авіації і артилерії;

- відбиття атак його танків, мотопіхоти, і аеромобільних військ вогнем всіх наземних і повітряних сил і засобів перед переднім краєм;

- стійке утримання важливих районів в глибині у сукупності з проведенням контратак;

- послаблення ударного угруповання противника при його висуванні, розгортанні та зайнятті початкового положення для наступу ударами ракет в звичайному спорядженні, ударами авіації та вогнем артилерії, а також участь у контрпідготовці;

- проведення контратак в поєднанні з стійким утриманням основних районів.

Розвиток бойових дій на землі і в повітрі на широкому фронті на велику глибину, ведення їх в високих темпах обумовлені різким збільшенням бойових можливостей військ і дальнобійності засобів ураження. Це призвело до значного розширення просторових кордонів бою і росту його темпів.

В майбутньому зі збільшенням дальності стрільби і розвитку авіації просторові кордони бою по глибині будуть збільшені. Разом з тим аналогічний розвиток засобів ведення бою наших можливих противників і ріст бойових можливостей їх військ не дозволяє суттєво збільшити ширину полос наступу наших підрозділів і з’єднаннь.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 462 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2487 - | 2329 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.