Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ручний протитанковий гранатомет рпг- 7




Міністерство оборони Україні

Національний університет водного господарства та

Природокористування

 

Кафедра військової підготовки

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

З ВИВЧЕННЯ РПГ – 7 В

 

Затверджено на засіданні

кафедри військової підготовки

Протокол № ___ від

«___»______________2010 року

 

 

 
 

 

 


Рівне-2010

РУЧНИЙ ПРОТИТАНКОВИЙ ГРАНАТОМЕТ РПГ- 7

Ручний протитанковий гранатомет багаторазового використання РПГ-7 прийнятий на озброєння Радянської Армії у 1961 році для заміни у військах гранатомета РПГ-2. РПГ-7 призначався для боротьби з бронетанковою технікою супротивника на середніх та ближніх відстанях.

У порівнянні з РПГ-2 гранатомет РПГ-7 має наступні покращення:

· нову поліпшену реактивну гранату ПГ-7 з п'єзоелектричним зривником, який забезпечує надійність спрацьовування. У гранаті поліпшено сорт пороху, внаслідок чого зменшилася помітність відпрацьованих порохових газів. Граната оснащена самоліквідатором, який спрацьовує у випадку невлучення у ціль. Завдяки новій гранаті РПГ-7 має можливість вести вогонь на відстані до 500 метрів.

· оптичний приціл ПГО-7В призматичного типу з кратністю 2,7х, який дозволяє вражати цілі на відстані до 500 метрів;

· покращений бойковий механізм, який забезпечив безвідмовність спрацьовування гранатомета;

Гранатомет РПГ-7 має наступні модифікації:

· РПГ-7 - стандартна модифікація гранатомета для мотострілецькиих підрозділів;

· РПГ-7Д - модифікація для повітряно-десантних військ. Під час десантування від ствола від'єднується патрубок;

· РПГ-7В - модифікація гранатомета РПГ-7 з коректованими кутами прицілювання;

· РПГ-7 В1 - модифікація гранатомета РПГ-7 з новим стволом, який дозволяє стріляти новими варіантами гранат та сішками для стрільби з упору. Оснащений оптичним прицілом ПГО-7 В3, у прицільну сітку якого внесено зміни для кращої прицільної стрільби новими пострілами.

Паралельно з вдосконаленням гранатомета відбувалося прийняття на озброєння нових пострілів. Стандартним пострілом є кумулятивна реактивна граната ПГ-7В.

· ПГ-7 ВЛ (1977 р.) - модернізований постріл ПГ-7В дещо більшої маси ВР з покращеною бронепробиваємістю, купчастістю бою та вітростійкістю.

· ПГ-7 ВС (1973 р.) та ПГ-7ВЛ (1975 р.) - модернізовані кумулятивні постріли з підвищеною на 40 % бронепробиваємістю;

· ПГ-7 ВР (1985 р.) з тандемною кумулятивною бойовою частиною. Призначений для знищення танків, оснащених елементами динамічного захисту чи протикумулятивними екранами. Стрільба таким пострілом можлива з гранатомета РПГ-7 В1. Калібр гранати - 105 мм. Головна частина складається з двох кумулятивних зарядів, розташованих один за одним. Перший, менший за потужністю заряд призначений для пробиття елементів динамічного захисту або протикумулятивних бронеекранів; другий, більш потужний - пробиває саму броню бронеоб'єкта. дальність стрільби - 200 м.;

· ТБГ-7В ("Танін") - термобаричний постріл з зарядом масою 1,8 кг. Дальність стрільби - 150 м.;

· ОГ-7В - осколковий каліберний постріл без реактивного двигуна для боротьби з живою силою. Дальність стрільби - до 300 метрів.

РПГ-7 розроблений на Ковровському заводі ім. В.А. Дєгтярьова. Як і більшість зразків радянської зброї РПГ-7 вирізняється простотою конструкції, легкістю у експлуатації та високою вогневою міццю. Саме завдяки цьому гранатомет широко розпосюджений у всьому світі. РПГ-7 перебуває на озброєнні 40 країн світу. У Єгипті, Пакистані, Китаї та ряді інших країн гранатомет запущений у виробництво. Гранатомет виявив свою високу ефективність у ряді локальних конфліктів. Попри появу нових зразків ручних протитанкових гранатометів РПГ-7 завдяки своїй простоті користується високою популярністю, а розширена номенклатура пострілів дозволяє не поступатися по бойовій ефеективності іншим аналогічним зразкам зброї. На теперішній час РПГ-7 перебуває на озброєнні Збройних Сил України.

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7В і РПГ-7Д призначений для боротьби з танками, самохідно-артилерійскими установками і іншими броньованими засобами противника. Крім того, він може бути використаний для знищення живої сили противника, що перебуває в легких укриттях, а також у спорудженнях міського типу.

Стрільба із гранатомета виконується пострілами ПГ-7В и ПГ-7ВМ із надкаліберною протитанковою гранатою кумулятивної дії. Граната володіє бронебійністю, що дає можливість вести ефективну боротьбу з усіма типами сучасних танків і самохідно-артилерійских установок противника.

Постріл ПГ-7ВМ є модернізацією штатного пострілу ПГ-7В трохи легший і перевершує його по бронебійністі, кучності бою і більш стійкий проти вітру.

Найбільш дійсний вогонь із гранатомета по танках, самохідно-артилерійським установкам і іншим цілям, що мають висоту 2 м і більше, на дальності прямого пострілу, рівної для пострілу ПГ-7В — 330 м, ПГ-7ВМ —310 м. Прицільна дальність стрільби 500 м.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 574 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2410 - | 2330 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.