Призначення й бойові властивості гранати
Ручна осколкова граната РГД-5 — гра ната дистанційної дії, призначена для ураження живої сили противника в наступі та обороні. Метання гранати здійснюється з різних положень при діях у пішому порядку і на бронетранспортерері (автомобілі). Радіус розльоту забійних осколків гранати близько 25 м. Середня дальність кидка гранати 40— 50 м.Маса спорядженої гранати 310 гр. Час горіння сповільнювача запала 3,2— 4,2 с
Будова гранати
Ручна осколкова граната РГД-5 складається з корпуса з трубкою для запалу, розривного заряду ізапала.
Корпус гранати служить для розміщення розривного заряду, трубки для запалу, а також для утворення осколків при вибухові гранати. Він складається із двох частин: верхньої та нижньої.
Верхня частина корпуса складається із зовнішньої оболонки, називаємої ковпаком і вкладиша ковпака. До верхньої частини за допомогою манжети приєднується трубка для запалу.
Трубка служить для приєднання запала до гранати і для герметизації розривного заряду в корпусі.
Для запобігання трубки від забруднення в неї вгвинчується пластмасова пробка. При підготовці гранати до метання замість пробки в трубку вгвинчується запал.
Нижня частина корпуса складається із зовнішньої оболонки, називаємої піддоном і вкладиша піддона.
Розривний заряд заповнює корпус і служить для розриву гранати на осколки.
Запал гранати УЗРГМ (УЗРГМ-2) — уніфікований запал ручної гранати модернизований, призначається для підриву розривного заряду. Він складається з ударного механізму і запала.
Ударний механізм служить для запалення капсюля-запалювача запала. Він складається з трубки ударного механізму, з'єднувальної втулки, направляючої шайби, бойової пружини, ударника, шайби ударника, спускового важеля й запобіжної чеки з кільцем.
Трубка ударного механізму є основою для збирання всіх частин запала.
З’єднувальна втулка служить для з'єднання запала з корпусом гранати. Вона одіта на нижню частину трубки ударного механізму.
Направляюча шайба є упором для верхнього кінця бойової пружини і направляє рух ударника. Вона закріплена у верхнїй частині трубки ударного механізму.
Бойова пружина служить для придання ударникові енергії, необхідної для наколу капсюля-запалювача. Вона одіта на ударник і верхній кінець упирається в направляючу шайбу, а нижній - в шайбу ударника.
Запал гранати УЗРГМ (УЗРГМ-2):
Ударник служить для наколу і запалення капсюля-запалювача. Він розміщається в середині трубки ударного механізму.
Шайба ударника одіта на нижній кінець ударника і є упором для нижнього кінця бойової пружини.
Спусковий важіль служить для утримання ударника у зведеному положенні (бойова пружина стиснута). На трубці ударного механізму спусковий важіль утримується запобіжною чекою.
Запобіжна чека проходить через отвори вушка спускового важеля і стінок трубки ударного механізму. Вона має кільце для її висмикування.
Запал служить для підриву розривного заряду гранати. Він складається з втулки сповільнювача, капсюля- за палювача, сповільнювача і капсуля-детонатора.
Втулка сповільнювача у верхній частині має різьбу для з'єднання з трубкою ударного механізму і гніздо для капсуля-запалювача, в середині - канал, у якому міститься сповільнювач, зовні - проточку для приєднання гільзи капсуля-детонатора.
Капсюль-запалювач призначений для запалення сповільнювача.
Сповільнювач передає промінь вогню від капсюля-запалювача до капсуля-детонатора. Він складається із запресованого малогазованого сладу.
Капсуль-детонатор служить для підриву розривного заряду гранати. Він розміщений у гільзі, закріпленій на нижній частині втулки сповільнювача.
Запали завжди перебувають у бойовому положенні. Розбирати запали і перевіряти роботу ударного механізму категорично забороняється.