Перед метанням гранати. Дістати гранату із сумки, вигвинтити пробку із трубки, на її місце вгвинтити до відмови запал. Частини ударного механізму запала перебувають у наступному положенні: ударник взведений, втримується у верхньому положенні вилкою спускового важеля, з'єднаного із трубкою ударного механізму запобіжною чекою. Кінці запобіжної чеки розведені й міцно втримують її в запалі.
При метанні гранати. Граната для метання береться в руку так, щоб спусковий важіль пальцями був притиснутий до корпуса гранати. Не відпускаючи важеля, висмикується запобіжна чека й граната кидається в ціль. Після висмикування чеки положення частин запала не міняється, ударник у зведеному положенні втримується спусковим важелем, який звільняється від з'єднання з трубкою ударного механізму, але притискається до неї пальцями руки. У момент кидка гранати спусковий важіль відокремлюється від гранати й звільняє ударник. Ударник під дією бойової пружини завдає удару (накол) по капсюлю-запалювачу і запалює його. Промінь вогню від капсюля-запалювача запалює сповільнювач (дистанційну частину запала) і пройшовши його, передається капсулю-детонатору. Капсуль-детонатор вибухає й підриває розривний заряд гранати. Корпус гранати розривається і осколки корпуса і запала розлітаються в різні сторони.
РУЧНА ОСКОЛКОВА ГРАНАТА РГ-42
Призначення й бойові властивості гранати
Ручна осколкова граната РГ-42 — граната дистанційної дії, призначена для поразки живої сили противника в наступі та в обороні. Метання гранати здійснюється з різних положень при діях у пішому порядку і на бронетранспортері (автомобілі). Радіус розльоту забійних осколків при вибухові гранати близько 25 м. Середня дальність кидка гранати 30-40 м. Маса спорядженої гранати 420 гр. Час горіння сповільнювача запала 3,2- 4,2 с.
Будова гранати
Ручна осколкова граната РГ-42 складається з корпуса з трубкою для запала, металевої стрічки, розривного заряду та запала.
Корпус гранати служить для розміщення розривного заряду, металевої стрічки, трубки для запалу, а також для утворення осколків при вибухові гранати. Корпус циліндричний, має дно і кришку. До кришки прикріплюється трубка з фланцем для приєднання запала до гранати і для герметизації розривного заряду в корпусі. При зберіганні й перенесенні гранати трубка закривається пластмасовою пробкою або металевим ковпачком.
Металева стрічка служить для утворення осколків при вибухові гранати, вона згорнута в 3 — 4 слої всередині корпуса. Для збільшення числа осколків поверхня стрічки насічена на квадратики.
Розривний заряд заповнює корпус і служить для розриву гранати на осколки.
Запал гранати УЗРГМ (УЗРГМ-2) призначається для підриву розривного заряду гранати
Будова запала, робота частин і механізмів гранати аналогічно гранати РГД-5.
РУЧНА ОСКОЛКОВА ГРАНАТА Ф-1